Zorunlu hizmet puanım düştü

Kodla Büyü

hyalcin_61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mebbiste zorunlu hizmet puanım 17 iken bugün baktım 9 a düşürülmüş. İl dışı tayin isteyeceğim bu puan benim için çok önemli. Sizde de böyle bir durum var mı?

Zorunlu hizmet bölgesinde çalışma süresine verilecek olan ek puan puandan bahsediyorsun heralde hocam, sendikanın hazırlamış olduğu dilekçeye bir bak istersen.

Ekli dosyalar

• New_Zorunlu Hizmet Bölgesi Ek Puan.jpg
    New_Zorunlu Hizmet Bölgesi Ek Puan.jpg
    284.4 KB · Görüntüleme: 1,223
  • Zorunlu Hizmet Bölgesi Ek Puan.rar
    7.8 KB · Görüntüleme: 41
ek puanı alıyordum zaten zorunlu çalışma yükümlülüğü ek puanım 17 idi sanırım bakanlık yeni bir güncelleme yapmış zorunlu çalışma yükümlülüğü ek puanım şu an 9 olarak görünüyor. Bu durum bende mi böyle yoksa herkeste mi böyle

Bir ara 15 puan gözüküyordu şuan sıfır. dilekçe vermek mi gerekiyor almak için?

23/05/2017 tarihine kadar zorunlu hizmet tamamlama bilgileri MEBBİS üzerinden alınıyordu , bu tarihten itibaren İKBS modülünden alınıyor.
Bende de aynı sorun var, incelediğim zaman zorunlu hizmet tamamlama tarihleri farklı görünüyor, ikbs de yazılımsal sorunlar mevcut.
Sorunun kaynağı budur.
Yardım masasından yazdım fakat hala bir cevap yok.
Okul idarenizden İKBS modülünden zorunlu hizmet tamamlama tarihinizi kontrol ediniz

İl milli eğitimi aradığımda onlar da aynı cevabı verdi ikbs modülünden yapılıyor ve ikbs modülündeki bilgiler doğrudur yanlışlık olmaz dediler

Eşimin de 9 puanı vardı 4 e düşmüş. Zorunlu hizmeti bitirme süresiyle ilgili diye düşünüyorum. Şu anki hali doğru gibi çünkü zorunlu hizmeti bitireli 1 yıl oluyor.18 puan olan bir yerde 1/4 ü 4,5 puan ilk yıl için.

scarkci' Alıntı:
Zorunlu hizmet bölgesinde çalışma süresine verilecek olan ek puan puandan bahsediyorsun heralde hocam, sendikanın hazırlamış olduğu dilekçeye bir bak istersen.
Hocam yazıdaki ilgi kısmını değiştirin. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ 40.madde 6.fıkra gereğince olacak.

ben şu anda zorunlu hizmet de yapmıyorum.muafım.geçen ay 176 olan puan şimdi 174 gözüküyor.benim gibi puanı düşen var mı acaba

Yapılan İşlem : 17/04/2015 Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yeralan Zorunlu Hizmet Tamamlanan Kurum için verilen ek puan hesaplamasında güncelleme yapılmıştır. Zorunlu Hizmet Ek Hizmet Puanı Hesaplamasında İKBS Hizmet Analiz Sisteminden Veri Alınmaya Başlanmıştır . Zorunlu Hizmet Bilgileri Ekranı(PER02021) ndaki Zorunlu Hizmet Tamamlama Tarihi(İşlem Tarihi) 23/05/2017 itibariyle kullanılmamaktadır.

Mebbis puan hesaplama da şöyle bir uyarı var.

Benim 19 puanım silindi. Zorunlu görevim bittikten 15 gün sonra idareci olarak başka bir kuruma geçtim. Kendi isteğimle geçtiğim için sildiklerini düşünüyorum.

uxur' Alıntı:
Benim 19 puanım silindi. Zorunlu görevim bittikten 15 gün sonra idareci olarak başka bir kuruma geçtim. Kendi isteğimle geçtiğim için sildiklerini düşünüyorum.
İdareci olarak geçtiğiniz okul zorunlu hizmet kapsamında değilse puan alamazsınız hocam.

Papsukkal' Alıntı:
uxur' Alıntı:
İdareci olarak geçtiğiniz okul zorunlu hizmet kapsamında değilse puan alamazsınız hocam.

Zorunlu hizmet kapsamında hocam 20 metre yandaki okula geçtim.

Nedir bu zorunlu hizmet ek puanı, hangi okulda görev yapıyorsanız o okulun hizmet puanını almıyormusunuz bu ek puan nedir ben anlamadım?

Zorunlu doğu göreviniz bittikten sonra, zorunlu hizmet alanında kaldığınız zaman süresinde ek hizmet puanı alıyorsunuz. Doğuda daha uzun süre kalmayı teşvik amaçlı yapılmış bir uygulama

Zorunlu hizmet ek puanı mebbis üzerindeki zorunlu görevi bitirdiğiniz tarihe göre hesaplanıyordu artık ikbs modülündeki tarihe göre hesaplanıyor ve ikbs de yanlışlık olmayacağını söyledi il milli eğitim müdürlüğündeki özlük işlerine bakan memur

hyalcin_61' Alıntı:
Zorunlu hizmet ek puanı mebbis üzerindeki zorunlu görevi bitirdiğiniz tarihe göre hesaplanıyordu artık ikbs modülündeki tarihe göre hesaplanıyor ve ikbs de yanlışlık olmayacağını söyledi il milli eğitim müdürlüğündeki özlük işlerine bakan memur
nasıl bir saçmalık bu ya ben yaklaşık 3 ay çalıştım zorunlu hizmetim bittikten sonra nerde o zamanın puanları peki?
yine ne peşinde bu meb :-1:

Geri