Zorunlu Hizmet ek puan(mebbis)

Kodla Büyü

conquest014

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yeni yönetmelikle zorunlu hizmeti bitirdikten sonraki çalıştığımız her yıl için ek puan verilecek.Mebbis de hizmet puan hesaplama kısmına ek puan kısmı konulmuş.Eşim bu şartları sağlıyor ve 2 puan eklenmiş ama puan eksik geldi bana.
Puan eklenen var mı aramızda ?

affa uğrayıp zorunlu hizmet kapsamında halen çalışmakta olanlar için durum nedir.onlar da durum nedir

Hocam eşim Afdan sonra atandı 2010da,doğu hizmeti 3 yıldız bitti.geriye dönük puan verilmiş ama okulumuzdaki 2010 öncesi atanan arkadaşlarda da 0 puan.Bugün özlüğe gidip sorcam.

Hocam atama daire başkanlığı ile görüştüm sistem puan vermeye başlamadı henüz dediler..17 nisandan itibaren 1 sene içerisinde alınabilecekmiş ek puan..Eşinize nasıl puan verilmiş anlayamadım..

Hocam Zorunlu Hizmete ek puan verilmesinin başlangıç tarihi ne olarak belirlenmiş acaba? Eskiye dönük de puan verilecek mi?

victooor79' Alıntı:
Hocam atama daire başkanlığı ile görüştüm sistem puan vermeye başlamadı henüz dediler..17 nisandan itibaren 1 sene içerisinde alınabilecekmiş ek puan..Eşinize nasıl puan verilmiş anlayamadım..
valla hocam 2 puanı görünce ben de 2010 sonrası atananlara puan verilecek diye yorumladım.

http://www.memurlar.net/haber/510928/

Bu haberde de puan hesabı yapılmış.

17 nisanda yayınlanan yönetmelikteki bu madde esas alınmış sanırım.

"(6) Zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere zorunlu hizmet alanlarına atanıp zorunlu hizmet alanlarında fiilen görev yapmakta olan öğretmenlerden bu Yönetmelikte zorunlu hizmet alanları için öngörülen azami çalışma sürelerinin üzerinde görev yapanların hizmet puanları, görev yapmakta oldukları hizmet alanı için öngörülen puan dikkate alınarak azami çalışma sürelerinin üzerinde geçen ilk yıl için %25, ikinci yıl için %50, üçüncü ve sonraki yıllar için %100 artırılarak belirlenir."
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ogratama ... ama_1.html

Ben 2010 da affa uğradım o yıldan sonra 1 yıl dısında 4 yıl zorunlu hizmet bölgesinde calıstım. Bana ek puan vermemişler. Sizde nasıl durum?

Calistigim yer yeni zorunlu hizmete alindi ek puan gelir mi acaba yoksa gorev bolgesi etkili mi?

tefbilisim' Alıntı:
Ben 2010 da affa uğradım o yıldan sonra 1 yıl dısında 4 yıl zorunlu hizmet bölgesinde calıstım. Bana ek puan vermemişler. Sizde nasıl durum?
2010 öncesi atananlara verilmiyor galiba arkadaşımda da sıfır puan görünüyor.

conquest014' Alıntı:
victooor79' Alıntı:
valla hocam 2 puanı görünce ben de 2010 sonrası atananlara puan verilecek diye yorumladım.

http://www.memurlar.net/haber/510928/

Bu haberde de puan hesabı yapılmış.

ben 2010 öncesi atandım ve zorunlu hizmetten muafım.6 yıldır zorunlu hizmet bölgesinde görev yapıyorum.memurlar.net in örneklerine bakarsak 4. örneğe göre bana ek hizmet puanı verilmesi gerekirken mebbisten baktığımda sadece 2010 yılından sonra atananlara ve zorunlu hizmeti de kalkmışsa 1 yıl sonra ek hizmet puanı veriyor.

saçmalığın daniskası...

2010 dan önce atananlara da veriliyor. yalnız yer değiştirmemek gerekiyor yani bu puanı alabilmek için ilk atandığınız yer zorunlu hizmet olacak ve ilk atandığınız yerden kesinlikle ayrılmamanız gerekiyor.

k.cokol' Alıntı:
2010 dan önce atananlara da veriliyor. yalnız yer değiştirmemek gerekiyor yani bu puanı alabilmek için ilk atandığınız yer zorunlu hizmet olacak ve ilk atandığınız yerden kesinlikle ayrılmamanız gerekiyor.
Öyle saçmalık mı olur hocam ben 1 sene zh olmayan yerde calistim şimdi 1 senedir de zh olan yerde çalışıyorum bana vermeleri lazım sonucta zh yükümlüsü değilim. Sistemde sorun vardır düzelir bence.

Arkadaşlar zorunlu hizmet ek puanı silinen var mı? İlginç bir şekilde 3 gün önce var olan puanım artık yok.

Siz de bir kontrol edip bilgilendirirseniz sevinirim.

Sayin hocam
Eğer sistemsel sıkıntı varsa düzelecektir ama değişiklik olmazsa okulunuza veya kurumunuza bildirmeniz durumunda kisa sürede çözüme kavusacagini düşünüyorum

Yerel bir durum yada Türkiye geneli güncelleme yapıldı sanırım.

Mebbis Hizmet Puanı Bilgilerimde;
Zorunlu Çalışma Yükümlülüğü Ek Puanı : 15
olarak puan eklenmiş bana.

2015 Nisan ayında yapılan bir değişiklik ile ilgili olabilir.

ensaroguk' Alıntı:
17 nisanda yayınlanan yönetmelikteki bu madde esas alınmış sanırım.

"(6) Zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere zorunlu hizmet alanlarına atanıp zorunlu hizmet alanlarında fiilen görev yapmakta olan öğretmenlerden bu Yönetmelikte zorunlu hizmet alanları için öngörülen azami çalışma sürelerinin üzerinde görev yapanların hizmet puanları, görev yapmakta oldukları hizmet alanı için öngörülen puan dikkate alınarak azami çalışma sürelerinin üzerinde geçen ilk yıl için %25, ikinci yıl için %50, üçüncü ve sonraki yıllar için %100 artırılarak belirlenir."
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ogratama ... ama_1.html
Aynen bu şekilde 2010 da muaf oldum ancak doğudaki okulumda 1,5 yıl daha kaldım. O yılın puanı eklenmiş 15 daha . Yani okulum 20 puan dı. Üstteki hesaba göre 15 puan daha eklemişler 2010 dan sonra kaldığım o 1,5 yıl için. Saolsunlar ama geç verilmiş bir hak ...

:D otherm hocamla aynı durumda bende aynı puanı almışım. sanırım bu 2010 muafından sonra atananlar için

Biizim okulda zorunlu çalışanada çalışmayana da herkese 15 puan verilmiş.

subversaa' Alıntı:
Yerel bir durum yada Türkiye geneli güncelleme yapıldı sanırım.

Mebbis Hizmet Puanı Bilgilerimde;
olarak puan eklenmiş bana.

2015 Nisan ayında yapılan bir değişiklik ile ilgili olabilir.

Bende de aynısı var, 15 puan. doğuda çalışıyorum, 2009 da atandım, hala aynı yerdeyim. 2010'da affa uğradım diye 2010 sonrasında atananlara verdikleri 2'ye 1 kademeyi de vermediler. Onun da düzelme şansı var mıdır acaba?

Bu nasıl hesaplanıyor, ben de bugün gördüm. Ben de 2009 da atandım, zorunlu hizmet bölgesinde çalışıyordum. 2010 da affa uğradım. 2013 haziranda zorunlu hizmet bölgesi olmayan bir yere tayinim çıktı. O gün bu gündür buradayım. Zorunlu hizmet puanı olarak 15 puan eklenmiş.

Bir sıkıntı var sistemde yakında normale döner.
Çünkü zorunlu çalışma yükümlüsü olana da 15 puan vermişler. Bu da resmi yazıya göre imkansız.

Geri