Zorunlu hizmet davasını geri çekmek

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar.2012 yılının kasım ayında van ilinde açmış olduğum zorunlu hizmetten muaf olma davası yönetmelikle muaf olmama ve başka bir ile tayinim olmasına rağmen sonuçlanmış değil. ilk kararda kaybetmeem rağmen temyize gittik ama daha sonuçlanmadu. yaklaşık bir bucuk yıl oldu.Acaba şimdi davayı geri çeksem ( avukatın tabiriyle düşürürsem) ne olur.Masrafları ben mi öderim sonuçları nasıl olur? Yoksa beklesem mi bilmiyorum

Hocam bende seninle aynı durumdayım. Davayı kaybettim, itiraz ettik 1 senedir danıştayda bekliyor. Dava masraflarını Milli Eğitim istedi, zamanında ödemediğim için icra mahkemesine falan vermişler,yaklaşık 900 lira tuttu, ödedim hepsini. Avukata sordum, resmi yazıyı yolla bana , hakkını yönetmelikle almıştır diye gönderelim dedi, ama ödediğim dava masrafları ortada kalıyor, alamayacağım. Bende hiçbir şey yollamadım, belki hakkımızda olumlu bir karar çıkar, masrafları geri alırız diye. Beklemedeyim bende...

Benim temyiz yargitay değilde bolge üst mahkeme daha hocam yani bitmiş sayılmaz ne yapayim bekliyim mi

hocam bekle aynı şekildeydi ben kazandım. Hatta mahkeme masrafları hesabıma yattı.

Geri