zorunlu görevlendirme :(

Kodla Büyü

a_y

Üye
Merhaba arkadaşlar.forumda çok eskiyim ama hiç aktif olamadım bi türlü.Nasip bu güneymiş.Benim size bi sorum olacak.Böte mezunuyum imam hatip ortaokulunda 17 saat dersim var.Çocuk sebebiyle btr istemedim.Zorunlu ekdersi tamamlamadığım gerekçesi ile ticaret meslek lisesine görevlendirildim.TTK 80 ile iptal edilmesi için dilekçe yazdım.Kabul edilmedi.Okutacağımız dersler bölümünde Bilişim Teknolojileri yazdığı gerekçe gösterilmiş.Sizce ne yapabilirim?

a_y' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.forumda çok eskiyim ama hiç aktif olamadım bi türlü.Nasip bu güneymiş.Benim size bi sorum olacak.Böte mezunuyum imam hatip ortaokulunda 17 saat dersim var.Çocuk sebebiyle btr istemedim.Zorunlu ekdersi tamamlamadığım gerekçesi ile ticaret meslek lisesine görevlendirildim.TTK 80 ile iptal edilmesi için dilekçe yazdım.Kabul edilmedi.Okutacağımız dersler bölümünde Bilişim Teknolojileri yazdığı gerekçe gösterilmiş.Sizce ne yapabilirim?
..
hocam tamamen mi ticaret te derse gireceksiniz yoksa 17 saat iho da 4 saat ticaret te mi ????
okul idareciniz size 4 saatlik seçmeli bir ders yazsaydı sorun çözülecekti. bence burda bir art niyet var.
...
21 saat ten fazla ders istemediğinize dair dilekçe verin.

Kaç saat görevlendirildiğim de net bi şekilde yazmıyor hocam.Toplamda 17 saat açık varmış iki kişiyi bu onyedi saat için görevlendirmişler.Ben ek ders falan istemiyorum. Dönemin ortasına gelmişken birden ortaya çıkan bi durum bu.Meslek lisesine atamamız yapılmıyor diye etiraz etmiştim.

a_y' Alıntı:
Arkadaşlar,meslek lisesine görevlerdirmemiz yapılabiliyor mu? yok mu bi bilgisi olan :(
..
YÖNETMELİKLERE GÖRE ATAMANIZ YAPILAMAZ (ama uygulamada her zaman öyle olmuyor. Özellikle ilk atamalarda 41. tercih olarak bakanlığın bile atadığı oluyor). Ancak görevlendirme konusunda bişey diyemem.

Zorunlu ek ders 21 saate kadardır. (Bunun 15'i maaş karşılığıdır.) Siz 17 saat derse giriyorsanız, zorunlu ek ders görevi olarak size 4 saate kadar (17+4=21) ek ders görevi verilebilir. Ancak 21 saat toplam dersten dahada fazlasını istemiyorsanız. Okulunuza dilekçe vermelisiniz ve hatta görevlendirildiğiniz okula da ayrıca dilekçe vermelisiniz ki size fazlaca ders görevi vermesinler.

Teşekkürler hocam.Evet 21 saat olması için 4 saat girmek zorundayım ama atama şartlarını taşımadığımız bir okula görevlendirme neye göre yada yönetmeliğin hangi maddesine göre yapılır ben bnun cevabını istiyorum aslında.Çünkü olay 'üslup' yüzünden beni çok üzdü ve inada bindi gibi.Sendikayla bile görüştüm.Dava açmayı bile düşümdüm :(

Sayin hocam
Lisede meslek derslerini veremezsiniz. Eğer meslek derslerini verecek şekilde görevlendirmeniz yapilirsa dilekce verebilirsiniz bote mezunu olarak verebileceginiz dersleri belirtir şekilde.
Eğer gic bunlarla ugrasmak istemiyorsanız islemlerin hizlanmasi icin Alo 147 ve Bimer i kullanmanizi önerebilirim

Kolayliklar dilerim

aydınDr' Alıntı:
Sayin hocam
Lisede meslek derslerini veremezsiniz. Eğer meslek derslerini verecek şekilde görevlendirmeniz yapilirsa dilekce verebilirsiniz bote mezunu olarak verebileceginiz dersleri belirtir şekilde.
Eğer gic bunlarla ugrasmak istemiyorsanız islemlerin hizlanmasi icin Alo 147 ve Bimer i kullanmanizi önerebilirim

Kolayliklar dilerim
..
bimer i doğrudan ararsanız SUÇLU SİZ OLURSUNUZ.
devlet memuru olarak bu tür durumlarda itiraz ve şikayetler SİLSİLE YOLU İLE YAPILIR. aksi halde siz DE suçlu duruma düşersiniz.

Bir tarihde beni aynı şekilde görevlendirmişlerdi. BOTE mezunu olup; meslek lisesine 20 saat ders verdiler. Gerekçe okulunda 8 saat dersin var.

Bursa İlçe MEM'e gitti. BOTE mezunuyum meslekte görev yapamam dedim. Bir iki söz - laf - yapmayacağımı - gitmeyeceğimi dile getirdim.

Eğer ilkokul - anadolu lisesi olsaydı gitmek zorundaydık ( 21 saate kadar )

Sonuç; görevlendirmem iptal edildi. Siz yeter ki yeterince açıklayın ve gitmeyiniz.

İlçeye gittim görüşmek için fakat bi sonuç alamadım.Açıkçası derdimi anlatamadım.En son okula 21 saatten fazla ders istemediğimi belirten bi dilekçe yazdım.Henüz başlamadı görevim ama 4 saat verirler diye bekliyorum.Çok fazla canımı sıktı konu.Mesele meslek lisesine derse gitmek de değil artık.Hayırlısı diyorum sadece...

Geri