Zorunlu ekders?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar merhaba
Bildiğiniz gibi
eml de 20 saat zorunlu 24 saate kadar
Diğer okullarda 6 saati zorunlu 18 saate kadar ekders alınabiliyor.
Kişi dilekçe yazıp zorunlu dışındaki ekdersleri almak istemeyebilir. Buraya kadar sorun yok.
Peki ders saatinin gayet yeterli oldugu bir okulda kişi dilekçe yazıp "ben sadece maaş karşılığı derse girmek istiyorum" veya "sadece 3 saat 4 saat gibi zorunlu ders saatinden daha az sayıda derse girmek istiyorum" diyerek hareket edebilir mi?

edemez. idare dersi verecek öğretmen bulamazsa zorunlu olarak verebilir. birden fazla zümreyseniz aranızda anlaşırsanız idareler genelde karışmaz. sanin alacağın ek dersi başkası alıyorsa kendi zümrenden olcak ama devlet zarara uğramadığı için sorun çıkmaz.

ortaokul ve liselerde 15 saat maaş karşılığıdır. İdare ise bir öğretmene ihtiyaç doğrultusunda sen faz 21 saat ders verebilir. Öğretmen istemezse veremez.

Simurg_03' Alıntı:
ortaokul ve liselerde 15 saat maaş karşılığıdır. İdare ise bir öğretmene ihtiyaç doğrultusunda sen faz 21 saat ders verebilir. Öğretmen istemezse veremez.

meslek lıselerı dısında 21 saate kadar verır (ıhıyac varsa gırmek zorundasınız sızın okul dahı olmak zorunda degıl baska okulda gorevlendırebılır ılce mem ısterse)
meslek lıselerınde zaten ıstemıyorum deme sansınız yok 20 saat mecburınız var ılkogretım gıbı degıl hocam ama yukarda yazmıs arkadas bırden fazla ogretmensenız kı cogu meslek lısesınde bu sekıldedır dıger ogretmen ıster ve ıdare kabul ederse o gırer (bircok dersınız bolundugu ıcın buda cok mumkun olmayabılır ama ders sayınız azalır yınede)

40 saate kadar girmek zorundasınız. Zaten meslek liselerinde norm hesaplanırken 40 saate kadar bir norm ediyor. Ama birden fazla öğretmen varsa aranızda anlaşırsın bu durumda da en az 20 saat olan maaş karşılığını girmek zorundasınız.

Eml için söyliyim.
Ben 20 maaşa girecem onda sorun yok ama zorunluya ya hiç girmeyecem ya da çok az girecem.
İdare yerime ücretli de istemeyecek.
Ben X sınıfını 3 grup yerine 2 gruba bölecem gibi yaklasımlarla işi götürecem. Bu mümkün mü?

Hangi okulda olursanız olun eğer teknik eğitim mezunuysanız yani meslek öğretmeniyseniz yani 8/1inden başladıysanız göreve , maaş karşılığı 20 saattir. Meslek lisesinde 20 saat maaş karşılığı, düz lisede 15 saat diye bir şey yok. Siz her yerde meslek öğretmenisin kurum değişebilir. Ama 20saatin üstünde almak istemezsen senin haricindeki zümrelerin aldığında sıkıntı çıkmıyorsa öğrenciler öğretmensiz kalmıyorsa sorun çıkmaz. Onun haricinde maaş karşılığı 20 saat ama ben şu an anadolu lisesinde olduğum için 20 saat ders yok , 8 saat var seçmeli, mecbur onu alıyorum geriye kalan zamanlarımda da fpbtr olarak görevlendiriliyorum.Maaşı doldursun diye idari görev verme artık yok.

Hangi okulda olursanız olun eğer teknik eğitim mezunuysanız yani meslek öğretmeniyseniz yani 8/1inden başladıysanız göreve , maaş karşılığı 20 saattir. Meslek lisesinde 20 saat maaş karşılığı, düz lisede 15 saat diye bir şey yok. Siz her yerde meslek öğretmenisin kurum değişebilir. Ama 20saatin üstünde almak istemezsen senin haricindeki zümrelerin aldığında sıkıntı çıkmıyorsa öğrenciler öğretmensiz kalmıyorsa sorun çıkmaz. Onun haricinde maaş karşılığı 20 saat ama ben şu an anadolu lisesinde olduğum için 20 saat ders yok , 8 saat var seçmeli, mecbur onu alıyorum geriye kalan zamanlarımda da fpbtr olarak görevlendiriliyorum.Maaşı doldursun diye idari görev verme artık yok.

erdem175' Alıntı:

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    29.4 KB · Görüntüleme: 347
Bu şekilde miymiş öğrenmiş oldum, teşekkürler bilgi için insanlar da yanılmasın benim yüzümden.

Geri