Zorunlu çalışma yükümlüsü neden il içi isteyemiyor

Kodla Büyü

survivor_0019

Aktif Üye
aralık 2010 da göreve başladım. zorunlu çalışma yükümlüsüyüm.
il içinde zorunlu yerleri yazmak istiyorum ama başvuru yapamassınız uyarısı alıyorum. yönetmeliğe göre zorunlu hizmet bölgesi olan yerlere başvuruda bulunabilmem gerekmiyor mu?

atandıktan sonra askere gittiniz mi hocam? askere gittiyseniz tercih yapamıyorsunuz, gitmediyseniz yapabiliyorsunuz..

Hocam yanlışınız var. Sizle aynı durumdaki arkadaşlarım isteyebiliyorlar. Normalde bende isteyecektim lakin askere gittiğim için bu süre içinde isteyemiyorum. İlçe Milli Eğitime uğramakta fayda var.

1., 2. ve 3. hizmet alanlarında çalışan zorumlu çalışma yükümlüsü öğretmenler başvuru yapamaz !

bu uyarıyı alıyorum arkadaşlar. askere falan gitmedim. başvuruda bulabilmem gerekmiyor mu

arkadaşım atanma tarihimiz aynı. askerliğimi falan da yaptım ben ama yine açılmıyor tercih ekranı. Geçen yıl açılan ekran niyeyse bu yıl açılmıyor. Sanırım özlük bilgilerimizle ilgili bir durum. Yada sistemsel. Sabah ola hayrola. Bakalım sorun düzelecekmi.

Konu hakkında buralara e-mail atıp, telefon edip bilgelendirelim arkadaşlar

pgm_bilisim@meb.gov.tr

pgm_mevzuat_ogretmenatama@meb.gov.tr

herkes bağlı olduğu ile mail atsın

Adıyaman, Amasya, Kilis, Uşak (0312) 413 15 62 pgm_atama_yerdeg1@meb.gov.tr 0
Artvin, Bilecik, Kars, Kayseri (0312) 413 15 56 pgm_atama_yerdeg2@meb.gov.tr
Bingöl, Isparta, Manisa (0312) 413 15 56 pgm_atama_yerdeg3@meb.gov.tr
Çankırı, Malatya, Yozgat (0312) 413 15 62 pgm_atama_yerdeg4@meb.gov.tr
Denizli, Edirne, Mardin, Yalova (0312) 413 15 56 pgm_atama_yerdeg5@meb.gov.tr
Elazığ, Mersin, Siirt (0312) 413 15 56 pgm_atama_yerdeg6@meb.gov.tr
Gümüşhane, Kocaeli, Tokat (0312) 413 15 56 pgm_atama_yerdeg7@meb.gov.tr
İstanbul (0312) 413 15 62 pgm_atama_yerdeg8@meb.gov.tr
Kütahya, Muğla, Şanlıurfa (0312) 413 15 48 pgm_atama_yerdeg9@meb.gov.tr
İstanbul (0312) 413 15 62 pgm_atama_yerdeg10@meb.gov.tr
Diyarbakır, Erzincan, , Rize, Sakarya (0312) 413 13 75 pgm_atama_yerdeg11@meb.gov.tr
Aydın, Düzce, Eskişehir, Niğde (0312) 413 13 71 pgm_atama_yerdeg12@meb.gov.tr
Antalya, Bartın, Hakkari, Osmaniye (0312) 413 13 79 pgm_atama_yerdeg13@meb.gov.tr
İzmir (0312) 413 13 82 pgm_atama_yerdeg14@meb.gov.tr
Balıkesir, Erzurum, Kırıkkale (0312) 413 13 76 pgm_atama_yerdeg15@meb.gov.tr
Adana, Batman, Tekirdağ (0312) 413 13 64 pgm_atama_yerdeg16@meb.gov.tr
Bolu, Karaman, Trabzon, Tunceli (0312) 413 13 78 pgm_atama_yerdeg17@meb.gov.tr
Bitlis, Çorum, Kastamonu, Konya (0312) 413 13 34 pgm_atama_yerdeg18@meb.gov.tr
Bursa, Iğdır, Şırnak (0312) 413 17 88 pgm_atama_yerdeg19@meb.gov.tr
Nevşehir, Samsun, Van (0312) 413 17 88 pgm_atama_yerdeg20@meb.gov.tr
Ankara (0312) 413 17 86 pgm_atama_yerdeg21@meb.gov.tr
Aksaray, Bayburt, Çanakkale, Hatay, Kırşehir (0312) 413 17 83 pgm_atama_yerdeg22@meb.gov.tr
Ağrı, Burdur, Gaziantep, Kırklareli, Sinop (0312) 413 17 90 pgm_atama_yerdeg23@meb.gov.tr
Giresun, Kahramanmaraş, Muş, Zonguldak (0312) 413 17 90 pgm_atama_yerdeg24@meb.gov.tr
Afyon, Ardahan, Karabük, Ordu, Sivas (0312) 413 13 32 pgm_atama_yerdeg25@meb.gov.tr
Asker Öğretmenler (0312) 413 17 90 pgm_atama_yerdeg19@meb.gov.tr

Atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 25 b maddesine göre ben il içi yer değiştirme isteğinde bulunabilmem gerekiyor.

Zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler
MADDE 25- (1) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden;

a) Bakanlık öğretmen kadrolarına ilk defa Birinci Hizmet Bölgesine dâhil illerde başlayanlardan, bulunduğu ilde veya bu bölgeye dâhil illerde toplam üç yılını dolduranlar, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen il veya ilçelere,

b ) Birinci Hizmet Bölgesi içindeki illerde görevli bulunanlar, adaylıklarının kaldırılmasını izleyen atama döneminden başlayarak, istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere İkinci veya Üçüncü Hizmet Bölgesine dâhil illere veya bulundukları ilin (D) ve (E) sınıfı ilçelerine,

c) Zorunlu çalışma yükümlülüğü nedeniyle ikinci veya Üçüncü Hizmet Bölgesi içindeki illerde görevli bulunanlar, bulundukları ilde en az iki yıl süre ile çalışmaları şartıyla isteğe bağlı olarak zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen illere veya Birinci Hizmet Bölgesine dâhil illerin (D) ve (E) sınıfı ilçelerine,
yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

survivor_0019' Alıntı:
Atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 25 b maddesine göre ben il içi yer değiştirme isteğinde bulunabilmem gerekiyor.

Zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler
MADDE 25- (1) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden;

a) Bakanlık öğretmen kadrolarına ilk defa Birinci Hizmet Bölgesine dâhil illerde başlayanlardan, bulunduğu ilde veya bu bölgeye dâhil illerde toplam üç yılını dolduranlar, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen il veya ilçelere,

b ) Birinci Hizmet Bölgesi içindeki illerde görevli bulunanlar, adaylıklarının kaldırılmasını izleyen atama döneminden başlayarak, istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere İkinci veya Üçüncü Hizmet Bölgesine dâhil illere veya bulundukları ilin (D) ve (E) sınıfı ilçelerine,

c) Zorunlu çalışma yükümlülüğü nedeniyle ikinci veya Üçüncü Hizmet Bölgesi içindeki illerde görevli bulunanlar, bulundukları ilde en az iki yıl süre ile çalışmaları şartıyla isteğe bağlı olarak zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen illere veya Birinci Hizmet Bölgesine dâhil illerin (D) ve (E) sınıfı ilçelerine,
yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

Hocam bu madde geçerliliğini yitirmedi mi? 3 yıl olmadı mı bu ?

(3) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler, bulundukları eğitim kurumunda ya da ildeki zorunlu
çalışma yükümlülüğü öngörülen 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarında toplam 3 yıl süreyle görev
yapmaları kaydıyla il içindeki ya da diğer illerdeki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet
alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Bunlardan görevli oldukları eğitim kurumunun
kapanması veya norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla
değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları hizmet alanında çalışılması gereken sürenin hesabında daha
önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir. Bu şekilde atanan öğretmenler,
atandıkları yer için öngörülen zorunlu çalışma süresine tabi tutulurlar. Bunların zorunlu çalışma
yükümlülüğünün hesabında daha önce görev yaptıkları zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen
eğitim kurumunda geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir. Ancak, zorunlu çalışma süresi
yönünden daha önce görev yaptığı hizmet alanından daha az süre öngörülen hizmet alanlarına
atananlar, atandıkları tarihten itibaren en az bir yıl geçmeden herhangi bir nedenle yer değiştirme
isteğinde bulunamazlar.

Hocam o madde 2012 de bu şekilde revize edilmiş

mahmutemre2211' Alıntı:
(3) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler, bulundukları eğitim kurumunda ya da ildeki zorunlu
çalışma yükümlülüğü öngörülen 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarında toplam 3 yıl süreyle görev
yapmaları kaydıyla il içindeki ya da diğer illerdeki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet
alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Bunlardan görevli oldukları eğitim kurumunun
kapanması veya norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla
değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları hizmet alanında çalışılması gereken sürenin hesabında daha
önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir. Bu şekilde atanan öğretmenler,
atandıkları yer için öngörülen zorunlu çalışma süresine tabi tutulurlar. Bunların zorunlu çalışma
yükümlülüğünün hesabında daha önce görev yaptıkları zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen
eğitim kurumunda geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir. Ancak, zorunlu çalışma süresi
yönünden daha önce görev yaptığı hizmet alanından daha az süre öngörülen hizmet alanlarına
atananlar, atandıkları tarihten itibaren en az bir yıl geçmeden herhangi bir nedenle yer değiştirme
isteğinde bulunamazlar.

Hocam o madde 2012 de bu şekilde revize edilmiş

ben 1. hizmet bölgesinde görev yapıyorum. aynı ilde zorunlu hizmete giren okullara yer değiştirme isteğinde bulunmak istiyorum. yeni yönetmelikte bize il içi hakkı vermemişler herhalde

İl memi aradım bana iller arası tayin döneminde yapacaksınız dediler. Büyük ihtimalle il içinde zorunlu çalışma ya dahil olan okullarda görünecek dediler.

survivor_0019' Alıntı:
1., 2. ve 3. hizmet alanlarında çalışan zorumlu çalışma yükümlüsü öğretmenler başvuru yapamaz !

bu uyarıyı alıyorum arkadaşlar. askere falan gitmedim. başvuruda bulabilmem gerekmiyor mu
valla hocam ben 02.09.2010'da başladım ben de yapamıyorum asekerlik falan da yok bu hakkımız neden elimizden alındı şuan çok fena kızgınım

il içi atamayla ilgili olarak yardımcı olabilir misiniz?
kurumda geçmesi gereken 3 yıl dolmadan kurum değişikliğine bağlı olarak il içi basvuru yapmak mümkün mü?
Öyleki kurum önce ilköğretimdi, sonra ilkokul oldu.Buna bağlı olarak; mebbis personel görev kaydında yer değiştirme çeşidi alanında 6287 Sayılı Kanun Gereği Yer Değiştirme ibaresi var.(ilgili eklenti:görev.jpg)
norm fazlalığı durumu,zorunlu hizmet,askerlik söz konusu değil...
Aşağıdaki bağlantı ve ilgili madde(madde 3) uyarınca görev kaydı bilgilerini de dikkate alarak başvuru yapmak mümkün müdür?

ALINTI:(http://konya.meb.gov.tr/meb_iys_dosyala ... emleri.pdf)
2013 YILI ÖĞRETMENLERİN İLÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU
3-Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerde, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıl süre ile çalışma şartı aranmaz.

Ekli dosyalar

• görev.jpg
    görev.jpg
    39.7 KB · Görüntüleme: 1,579
Geri