zoomdan link oluşturup öğretmenlere göndermek

Kodla Büyü
Bizde de dersleri sabote etmek için giren çıkan öğrenci sayısı gittikçe artıyor. Bu yüzden derslere bağlanırken sınıf öğrenci no adı-soyadı gibi bilgiler dahilinde bekleme odasından alıyoruz. Tam bir güvenlik önlemi değil ama şimdilik iş görüyor. Bu sorun gittikçe büyüyor, çok başımız ağrıyacak zoomdan...
Tik tokta bir akım varmış. Zoom id ve şifreyi paylaşın, dersinize gelelim sabote edelim şeklinde.

Benim öğrenciler 5.sınıf, ismen bilmiyorum, waiting room zaman alıcı. Girerken sınıf ad soyad yazsın diyorum ama yine de yeterli değil. Sıkıntılı bir durum olmaması için bende mikrofonlar videolar hep kapalı, söz istediklerinde izin veriyorum. Yine de tam çözüm değil tabi.

Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için.

Peki, Teams kullanan var mı? Bir arkadaş, derse girenlerin tanımlı olduğunu, buna bağlı olarak yoklamanın da xls formatında ders sonunda alınabildiğini söyledi.

Sizce Teams'in + veya - özellikleri neler?

E-okula canlı ders yazmanın kolay bir yolunu bulan var mı? Ya da bir program geliştirebilen? Her gün 80-90 arası ders giriyorum tek tek
hocam öğretmenlere ve öğrencilere ders programlarını dağıtın her sınıfa bir gmail hesabı zoomdan sabit id ve şifre ile ilgili öğretmen ve öğrenci saati geldiğinde toplantıya girsin. E okula 1 kere gene programı girmeniz yeterli.(zoomda toplantı tarihini schedule kısmından yinelemeli olarak yarlarsanız istediğiniz her an toplantı başlatabilirsiniz)

hocam öğretmenlere ve öğrencilere ders programlarını dağıtın her sınıfa bir gmail hesabı zoomdan sabit id ve şifre ile ilgili öğretmen ve öğrenci saati geldiğinde toplantıya girsin. E okula 1 kere gene programı girmeniz yeterli.(zoomda toplantı tarihini schedule kısmından yinelemeli olarak yarlarsanız istediğiniz her an toplantı başlatabilirsiniz)
hocam öğretmenler sınıfın hesabından giriyor herhalde toplantıya, toplantıya o sınıfın id ve şifresiyle girince toplantının yöneticisi olamaz değil mi?

Bazen iki sınıfı bazen üç sınıfı birleştiriyoruz. O zaman nasıl yapacaz.

zoom yazılımına alternatif açık kaynak yazılım hangisi var ki ? bir tane jetsi var onda da ekran paylaşımı çok sıkıntılı...
Microsoft Teams, ilk kurulum zahmetli, sonrası ve yönetimi kolay. Tüm öğretmen ve öğrenciler kontrol altında. Üniversitelerinde uzaktan eğitimde kullandığı sistem. Şu anda Teams ücretsiz. 5bin kişiye kadar üye kaydedebiliyorsunuz.

Zoom'da Sabit ID kullanmak sıkıntı oluşturmaz mı? Bir okul web sitesinde öğretmen listesindeki öğretmen adına tıklayınca o öğretmenin Zoom Waiting Room'una gidiliyor mesela.

Bunun yerine her ders için rastegele ID ve şifre oluşturup bunu o an Whatsapp'tan atmak daha güvenli sanki? (Tabi tüm öğrencilerin telefona whatsapp'a erişimi varsa.)

Bizde de durum bu şekilde hocam.
Tüm arkadaşlarla sabit id ayarlarını yaptık. Şifreyi haftalık sabitleyip gruplardan paylaşıyoruz. Arkadaşlar saati geldiğinde dersini kendi hesabıyla başlatıyor, öğrencilerde bu listeden ulaşıyorlar.
Velilere sanırım giriş yapmaları için bu belgeyi gönderiyorsunuz . Çizelgeyi hangi programda hazırladınız hocam ? Giriş için tıklayınız kısmına öğretmenlerinizin Sabit ID toplantı linklerini köprüleyeceğiz öyle mi?

Velilere sanırım giriş yapmaları için bu belgeyi gönderiyorsunuz . Çizelgeyi hangi programda hazırladınız hocam ? Giriş için tıklayınız kısmına öğretmenlerinizin Sabit ID toplantı linklerini köprüleyeceğiz öyle mi?
Evet, Word (PDF olarak Kaydettim), Evet hocam.

Geri