Zoom, Mikrofon Problemi

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kullanmış olduğum mikrofonlu kulaklığı hangi bilgisayara takarsam takayım, kulaklık ve mikrofon sorunu yaşamıyorum, hem ses alıyor hemde sesim gidiyor.
Yalnız elimdeki diğer mikrofonlu kulaklıkların hiçbiri bu bilgisayarlarda çalışmıyor, sadece sadece ses geliyor, ses gitmiyor.
Büyük sorun yaşıyorum okulda, herkese cevap vermekten bıktım.

Hocam bu bilgisayarlarda çalışmıyordan kastınız tam olarak nedir? Bahsettiğiniz hangi bilgisayarlar.

mesajınızdan anladığıma göre, telefon kulaklığı kullandığınız için sorun yaşıyorsunuz. telde tek jack var pc de mikrofon ve kulaklık için ayrı jacklar var, çözümü konuşurken kulaklığı mikrofon girişine takmak tabi bu sırada pc de hoparlör olmalı ki sesi duyalım yani verimli bir çözüm değil, çaresi pc için mikrofonlu çift girişli kulaklık almak yada telefon kulaklıkları için,
https://www.google.com.tr/search?q=...oECCkQAQ&biw=360&bih=568#imgrc=GY_NQwRdkmVD9M
bundan almak.

birde hintli arkadaşların yine bir çözümü var youtube da alçak sesle dinlemeniz tavsiye edilir...

Arkadaşlar kullanmış olduğum mikrofonlu kulaklığı hangi bilgisayara takarsam takayım, kulaklık ve mikrofon sorunu yaşamıyorum, hem ses alıyor hemde sesim gidiyor.
Yalnız elimdeki diğer mikrofonlu kulaklıkların hiçbiri bu bilgisayarlarda çalışmıyor, sadece sadece ses geliyor, ses gitmiyor.
Büyük sorun yaşıyorum okulda, herkese cevap vermekten bıktım.
Hocam ben bilişim sınıfımdaki masaüstü bilgisayarlarımın hepsine çift girişli jack lar var ya aşağıya ekledim onlardan aldım. 10 TL. tanesi. Mikrofon olayını hallettik

Ekli dosyalar

• 61DB7C21-22D8-4660-9809-957CED209734.jpeg
    61DB7C21-22D8-4660-9809-957CED209734.jpeg
    57.3 KB · Görüntüleme: 31
Geri