Zoom Host Sorunu

Kodla Büyü

pcreis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Zoomda dersten düşünce zoom öğrencilerden birini host yapmış.yeniden derse bağlanınca host değil de öğrenci olarak giriş yaptım.haliyle host yetkileri de öğrencide olmuş oldu.ben hattan düşünce otomatik olarak dersi sonlandırmanın bir yolu var mı?ya da derse bağlanınca host olan öğrenciyi işe bulaştırmadan host olmayı geri almanın bir yolu?

Bağlantı koptuğunda bir öğrenci host oluyor ama tekrar baglandigimda host olarak bağlanıyor. Birkaç kez denedim. Ben de hep bu şekilde oldu.

Basic -Ücretsiz sürümünde yok diye biliyorum. Bir program açığı gibi...

Bağlantı koptuğunda bir öğrenci host oluyor ama tekrar baglandigimda host olarak bağlanıyor. Birkaç kez denedim. Ben de hep bu şekilde oldu.
Yine host olarak bağlanılsa yine bi nebze sorunu halledecez ama o da olmadı geçen dersimde.keşke dersten düşünce ders de kapansa çocuklar boşta kalınca her şeyin olabileceği muhtemel.

Ki bizim bir öğretmen arkadaşın başına geldi maalesef böyle bir durum. 6. sınıflardan birinde dersin sonlarındayken dersten düşmüş ama öğrenciler dersten çıkmamışlar. sonrasında da 5. Sınıflara dersi olduğu için onlar girmişler. Ama Host 6. Sınıf öğrencileri olunca yeni derse gelen 5lerle dalga geçmişler o_O

Ki bizim bir öğretmen arkadaşın başına geldi maalesef böyle bir durum. 6. sınıflardan birinde dersin sonlarındayken dersten düşmüş ama öğrenciler dersten çıkmamışlar. sonrasında da 5. Sınıflara dersi olduğu için onlar girmişler. Ama Host 6. Sınıf öğrencileri olunca yeni derse gelen 5lerle dalga geçmişler o_O
Al işte.malesef bu durumun önüne geçilebilmeli yoksa büyük sıkıntı.öğrenci kendi kendine kalınca her şey olur.

Yine host olarak bağlanılsa yine bi nebze sorunu halledecez ama o da olmadı geçen dersimde.keşke dersten düşünce ders de kapansa çocuklar boşta kalınca her şeyin olabileceği muhtemel.
Benim 5. sınıflara olan bir dersimde de elektrik gittiği için bağlantı kopmuştu, bir öğrenci host olarak atanmış. Öğrencilerim, bir problem olduğunu fark edip o anda dersten çıkmaya karar vermişler. 5-6 dakika içinde tekrar bağlanıp dersi tamamladık, Allah'a şükür. Fakat her sınıf bu şekilde davranmayabilir. Sorunun düzeltilmesi gerek.

Benim 5. sınıflara olan bir dersimde de elektrik gittiği için bağlantı kopmuştu, bir öğrenci host olarak atanmış. Öğrencilerim, bir problem olduğunu fark edip o anda dersten çıkmaya karar vermişler. 5-6 dakika içinde tekrar bağlanıp dersi tamamladık, Allah'a şükür. Fakat her sınıf bu şekilde davranmayabilir. Sorunun düzeltilmesi gerek.
Hocam sorun Ücretli kullanım olsa düzelir belki de ücretsiz kullanımda biraz zor.

Her ders için farklı Id ve şifre verilmeli, ben arka arkaya olan derslerde bile 1. ders ile 2. ders için farklı id tanımlıyorum.

Tekrarlayan toplantı ID kullanıyorum. Zoom web sitesi üzerinden bazı ayarlamaları yaptım. Herhangi bir problem yaşamadım. Geçen hafta öğretmenimizin biri kendisinin dersi kapattıktan sonra sınıftaki öğrencilerin derste kaldıklarını ve yeni gelen diğer sınıf öğrencileri ile tartışmaya girdiklerini söyledi.
Bunun üzerine BT sınıfında bazı denemeler yaptım. Telefonumdan veri bağlantısını kapatarak dersten düşmemi sağladım ben dersten düştükten sonra bir öğrenci host oluyor fakat tekrar giriş yaptığımda host ben oluyorum. Acaba problem yaşayanlar ayarlardan öğrencilerin derse öğretmenden önce gelmesini kapatmadılar mi? Öğrenciler öğretmenden önce derse katılabiliyor lar ise bu tarz problemler oluşabilir. Yani dersini kapattığımız öğrenciler tekrar bizim dersimize bağlanırlarsa yeni gelen sınıfla karşı karşı gelebilirler. Dersi kapatırken end meeting butonuna tıklanması gerektiğini herkes biliyordur.

Hayır Hocam, derse öğretmenden önce öğrencilerin katılma seçeneği onaylı olmasa da sorun yaşanıyor.
Zaten öğretmenin isteği dışında rastgele seçilen bir öğrencinin host olarak atanması bir problemdir.
Bu durumun bir program açığı olduğu belli...
Zoom ayarlarında (en azından Basic-ücretsiz sürümünde) bu sorunun çözümü ile ilgili bir ayarlama yok gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Geri