Kodla Büyü

ercinc98

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar haberiniz olsun diye yazıyorum.

4 Aralık 2018 tarihinde, BANGGOOD HONG KONG (banggood.com) sitesinden alışveriş yaptım.

$259,73 o anın dolar kuru 5,25- 5,30 TL idi.

Her neyse dolar üzerinden provizyona alındı. Ancak sonrasında banka dolar kurunu 5,52 TL'den hesaplamış.

Yani Net 1360,98 lira olan toplam ödemem, 1434,31 Lira oldu. Haybeden 73,32 Lira komisyon almış gibi oldular.

Yani Çok dikkat edin Ziraat Kazık. Yurt Dışı alışverişe karşılar galiba. :)

Kesinlikle Ziraat Bankası Kredi veya Diğer hesaplarınızdan Döviz üzerinden alışveriş yapmayın. Aman Sakın.

Sonra internet bankacılığından Alışverişle ilgili dekont almaya çalıştım. Olmadı. Kredi Kartı harcamalarında dekont göremiyorsunuz.

Dolayısıyla usd'nin kaçtan çevrildiğinide.

Sonra İnternet bankacılığından canlı destek istediğimde,

"hesap hareketlerinizi kontrol edemediğimiz için konu ile ilgili olarak 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’mizi arayarak bilgi alabilirsiniz"

dendi. Sonra uzun yönlendirmeler sonunda, O günün en yüksek kurundan hesaplandığını söylediler. Yani 5,52 TL. Ama kur çok düşüktü dedim. Hiç bir yerde 5,30'u o gün geçmedi bile, Müşteri hizmetleri Ziraat Bankasının işlemlerine göre imiş.

Yani AmaN SAkın internet alışverişi için Ziraat en son tercihiniz olsun. Özellikle de Döviz üzerinden sakın Ziraat Bankasını kullanmayın.

Geçmiş olsun. Alakası varmıdır bilmiyorum ama bankalarda piyasalar kapandığında döviz kurundaki alış satış farkı açılıyor. Belki onunla alakalı olabir.

Geçmiş olsun. Alakası varmıdır bilmiyorum ama bankalarda piyasalar kapandığında döviz kurundaki alış satış farkı açılıyor. Belki onunla alakalı olabir.
evet. Ama bunlar bayaa açmış. bilmedin 5,40 olsun. Bir de provizyonda iken hep $ olarak gösterdi. Hesaba yansıtınca Kendi piyasanın da fazlası, Fırsatçı yani.

Her yerde 5,25 iken 27 kuruş fazla hele bir de 259'la çarpınca. :)

Geri