Zil Programı (Python ile kodlanmıştır)

Kodla Büyü
Hocam elinize sağlık. Bizde sabahçı - öğlenci olunca günlük 17 saat dersimiz oldu.
Bütün programlar günlük en fazla 16 saate göre planlandığı için son zil hep sıkıntı oluyordu.

Teşekkürler.

Çok kullanışlı ve sorunsuz görünüyor hocam. Emeğinize sağlık.

Hocam elinize sağlık. Bizde sabahçı - öğlenci olunca günlük 17 saat dersimiz oldu.
Bütün programlar günlük en fazla 16 saate göre planlandığı için son zil hep sıkıntı oluyordu.

Teşekkürler.
Eyvallah kardeşim. Biraz acemi işi oldu zil programı. Ders sayısının önemi kalmadı bu şekilde. Liseler için yeni programlarım www.nazillisoft.com da

Sn. hocam;
Programlarınız için para istemeye başladığınız anda işin rengi değişir.
PyQT5 GPL ve commercial duble lisanslıdır. GPL altında kodlarınızı paylaşmıyorsanız Riverbank'tan lisans almanız gerekir.
PySide2 ise LGPL ve commercial duble lisanslıdır. Programınızın LGPL lisanslı kısımlarını (eğer değiştirmediyseniz) link vermeniz yeterlidir.

Programı satmak yerine, teknik destek hizmetini satarak gelir elde etme modeli özgür yazılım dünyasında daha yaygındır.

Çok güzel hareketler bunlar, tebrikler. Emeğinize sağlık sayın hocam. Bilmediğimden soruyorum: Mesela, etkileşimli tahtalara kurup çalıştırabilir miyiz?

Programı satmak yerine, teknik destek hizmetini satarak gelir elde etme modeli özgür yazılım dünyasında daha yaygındır.
Hocam sembolik bir ücret. Siz de biliyorsunuz ki 1 saatlik özel ders şu an 200 tl civarında. Bizim yaptığımız işin hakkını kim verecek? Bu kısımda emek veriyoruz. Bu hepimiz için geçerli.

Ücretsiz versiyonunu paylaştım zaten kodlar da i
Sn. hocam;
Programlarınız için para istemeye başladığınız anda işin rengi değişir.
PyQT5 GPL ve commercial duble lisanslıdır. GPL altında kodlarınızı paylaşmıyorsanız Riverbank'tan lisans almanız gerekir.
PySide2 ise LGPL ve commercial duble lisanslıdır. Programınızın LGPL lisanslı kısımlarını (eğer değiştirmediyseniz) link vermeniz yeterlidir.
Hocam kodları paylaştım zaten isteyen geliştirebilir gelişmiş versiyonu sembolik ücretli.

Hocam sembolik bir ücret. Siz de biliyorsunuz ki 1 saatlik özel ders şu an 200 tl civarında. Bizim yaptığımız işin hakkını kim verecek? Bu kısımda emek veriyoruz. Bu hepimiz için geçerli.
Hocam, ücreti görünce öyle olduğu anlaşılıyor zaten.
tahaea1, hocamın dediğini size bir iyilik olarak düşünüyorum. Sonradan karşınıza çıkmasın.
PyQT ve PySide2 lisanslarının söylediğini size hatırlatmış.

Anladım. Teknik destek diyorsun :)
Yok hocam, yanlış anlamışsın. Üniversitede Öğretmenlik okumadan öncede sektörün içinde yer almış.
Mühendislik Tamamlama programıyla da Yazılım Mühendisliği okumuş birisiyim.

Yapmış olduğunuz programda girilen saatleri Güncelleme özelliği olmadığından, ilgili saatleri silip yeniden eklemek yerine, veritabanını dosyasında SQL sorgusu çalıştırarak istediğim güncellemeyi yapmış bir Bilgisayar Öğretmeniyim.

Siz emeğinizin karşılığını isterken, haklı olduğunuz kadar.
PyQT 'yi yapanların da emeği ve kanuni hakları olduğunu hatırlatan tahaea1 hocamın fikrine destek verirken sizin de emeğinize saygı duymaya çalıştım.

Yok hocam, yanlış anlamışsın. Üniversitede Öğretmenlik okumadan öncede sektörün içinde yer almış.
Mühendislik Tamamlama programıyla 'da Yazılım Mühendisliği okumuş birisiyim.

Yapmış olduğunuz programda girilen saatleri Güncelleme özelliği olmadığından, ilgili saatleri silip yeniden eklemek yerine, veritabanını dosyasında SQL sorgusu çalıştırarak istediğim güncellemeyi yapmış bir Bilgisayar Öğretmeniyim.
İstiyorsan onu da yaparız hocam :) Çok detayda boğulmaya gerek yok. Zil bu çok değişmiyor saatleri :)

Rivebank a bakmıştım hocam daha önce.
Siz emeğinizin karşılığını isterken, haklı olduğunuz kadar.
PyQT 'yi yapanların da emeği ve kanuni hakları olduğunu hatırlatan tahaea1 hocamın fikrine destek verirken sizin de emeğinize saygı duymaya çalıştım.
Ben bi araştırayım hocam onu. Kimsenin hakkına girmeyelim. Ne gerekiyorsa yapalım çok bilgim yok ücretlerden.

Geri