Zayıflama-Diyet Problemi?

Kodla Büyü

mazaka2012

Aktif Üye
Arkadaşlar kısa sürede etkili bir metod,ilaç veya ürün bilen kullanan varmı acaba? Spor pek yapamıyorum.İlaç desteği düşünüyorum daha çok...7-8 kilo fazlalık var.Etkili bir yöntem bulup denemek istiyorum.

ilaçlardan uzak dur bence de mustafayılmaz hocama katılıyorum. yürüyüş yap elinden geldiğince, yemekleri azalt. yemek öncesi çorba içersen midende sende rahat edersin. yemeklerin yanında salatayı eksik etme. bunlar ağır yemekleri az yemeni sağlar. acil kilo vermek istiyorsan sana tek tavsiyem "aşık ol" :+1:

Hocam
insan vucuduna zarar vermeyecek seker yagdan uzak en iyi diyet gunde 5 adet elma 5 bardak yagsiz sut.baska yemek yemeyeceksin.dayanabilirsen 20 gun dene.

Hocam ilaçlarla zayıflama işinden uzakdur sağlığından olma, ben spor salonuna yazıldım walla plates yaptırıyorlar :D ilk başlarda yapmam falan diodum ama şimdi baya eğlenceli geliyor 2 sefer yaptım daha karın kaslarım ilk seferinde baya bi ağrıdı bi kaç gün boyunca, spor yapıp eritmeyi dene yağları :)))

dukan diyetini tavsiye ediyorlar hocam okulda yapanlar var sonuçlarını gördüler gayette memnunlar...

ben bi aksilik olmadıysa her gün yürüyorum..akşam çorba yeter...mekik şart...1 ay yap bakalım...

badem85' Alıntı:
ilaçlardan uzak dur bence de mustafayılmaz hocama katılıyorum. yürüyüş yap elinden geldiğince, yemekleri azalt. yemek öncesi çorba içersen midende sende rahat edersin. yemeklerin yanında salatayı eksik etme. bunlar ağır yemekleri az yemeni sağlar. acil kilo vermek istiyorsan sana tek tavsiyem "aşık ol" :+1:
:D Hocam onu üniversitede denemiştim cidden: 1 haftada 4 kilo verdim.Daha sonraki 3 yılda çok kilo kaybettim.Bu sırada beyin hücrelerim de kilo kaybına neden oldu.Ruh sağlığım bozulmuşken ayrıldım ve kurtuldum :) Şimdi kilolar yine baş gösterdi.Ama aşık olacağıma 200 kilo olmaya razıyım:)

" Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.Sonuç olarak ben de ilaç karşıtıyım ama piyasada bazı bitkisel ilaçlar var diye biliyorum hepsi mi işe yaramaz acaba.Kullanan varmı diye sordum.Ve artık iş bünye ve diyete kaldı anlaşılan...

Hocam ben şu şekilde çok kilo verdim, 1. si Akşam 7 den sonra hiçbirşey yeme içme yok su hariç,
2. si gündüz ise ekmek yok , kahvaltıda 2 dilim kadar yiyebilirsiniz ama onu da dönüşümlü, 1 gün kepekli, 1 gün tam tahıllı, 1 gün çavdarlı gibi. Beyaz ekmek kesinlikle yemeyin. aralarda su ve öğünlerde normal yemekle 1 ayda erkekseniz 6 kiloya kadar, bayansanız 3-4 kiloya kadar garanti verirsiniz hocam, denenmiştir.
Tabi bir de yürüseniz en az 40 dk o zaman daha sağlıklı olur. Spor yapmadığınızı söylemişsiniz.
İlgilenen arkadaşlara söyleyeyim Clare Nasir Boot Camp adlı cd yi temin edebilirseniz, 1 antremanda en az 400 gr yağ yakmanızı sağlıyor.

Kesinlikle dukan diyeti yap arkadaşım. Eşime kitabını aldık okudu yaptı 2 ayda 10 kilo verdi. Hem de dukan kadar sıkmadan (meyveyi kesmedi mesela).Ayrıca eşimi gören öğretmen arkadaşları da yaptı onlarda çok güzel sonuç almışlar. Al bir kitabını hemen başla sonucunu bana da söyle :)

10 kilo fazlam vardı son 7 ay beslenmemi ve günlük yaşantımı değiştirerek 7 kilo verdim...

yaptıklarım-yapmadıklarım

1.Çavdar ekmeği tükettim (beyaz ekmek kullanmadım-Tam buğday olabilir)
2.Kola ve baklava yı ayda 1 veya 2 defa yedim.
3.Günde 3 Litre su içtim
4.Günlük genellikle 1 ekmek en fazla 1,5 ekmek yedim
5.Akşam 7 den sonra yemek yemedim
6.Her gün yoğurt tükettim
7.Günlük yürüyüşlerimi uzattım(bakkala gideceksem yolumu uzatarak gitmeye çalıştım)
8.Kızartmalardan uzak durdum
9.Aparatif şeyleri yemeği % 90 azalttım

bir defa ağır bir diyet kilo kaybı yaşatır. hemen akabinde daha fazla kilo alırsın..

1. kan şekerini ayarla.nasıl beyaz ekmek pirinç az tüket..şekeri bırak(şekeri bırakmak alkol sigara bırakmak gibidir. Ben 1 kilo saralleyi 3 günde yerdim şimdi 0 rafine şeker sadece meyva,bal gibi doğal şeker.)

şekeri bırakırsan iştahında düzene girer

2. az az 5-6 öğün ye..meyva-sebze bol tüket..aralarda fındık,ceviz badem.yogurt'u hergün tüket

3. spor yapmadan zayıflama hayal!!!..

hocam doğum yaptım aynı sorun bende de var :(( emzirdiğim için diyet falan da yapamıyorum ben de eve kondisyon bisikleti siparişi verdim. Kosu bandından daha çok kalori yaktırıyormus bir de eliptik bisiklet tavsiye ediyorlar . Bence siz de alabilirsiniz fiyatları da çok uygun.

hocam ilaca kesinlikle bulaşmayın.hızlı verseniz bile yine alacaksınız.yüzde 99 kesin alacaksınız.

spor olmadan sağlıklı kilo vermek mümkün değil.metabolizma da bitiyor herşey.

kural basit :
a:günlük alınan kalori miktarı
b:günlük harcanan kalori miktarı

eğer kilo verilecekse kesinlikle a<b olmalı.çok acıkmamak yani kalori almamak için lifli gıdalar ,tok tutan gıdalar tüketmeli.bunun yanında vitamin,mineraller vucüda alınmalı.

bir de b'yi arttırmak gerekir.eee yürüyüş ,spor,asansör kullanmamak falan bunlar önemli.

ben düzenli haftada en az iki gün yüzüyorum diğer günler de fitnessa gidiyorum.öküz gibi yediğim ve boğazımdan kesemediğim için yani "a" değerim fazla ben de b değerini arttırmak için spor yapıyorum.

hergün bir bardak greyfurt suyu yağ yakmada yardımcı olacaktır.(bir bardaktan fazlası zararlı ama)

Geri