zamcık oranları ve gerçekler

Kodla Büyü

ozcanikli

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar bugunde bir uzlaşma olmadı. sanırım%3 + %3 zamcık alıp hamdolsun çok diyeceğiz.
büyümede gelişmede dünya ile yarışırken, %1 lik bir zam dilimi memura verileceğinde bile yunanistana dönüşeceğimiz konusunda hepimiz ikna olmuş
vaziyetteyiz hatta aramızda kahramanlar bile cıkmakta " maaşını vatan millet için hibe edebilecek kahramanlar".Bu dert yakınmalarımızı yanımızda yöremize anlattığımız zaman iş bulamamış bir sürü insan var, şükredin millet asgari ücretle çalışıyor cümlelerini şimdiden duyar gibiyim.
ılımlı islam diyerek gizliden gizliye nasıl tepkisizleştiriliyorsak , haklarımızı almayı bırakın koruma konusunda coktan tepkisizleştirilmişiz.Ama farkında bile değiliz
burdan üstüne bastıra bastıra söylüyorum Öğretmen milletininin maaşları 500 tl ye düşürülsün hatta verilmesin, çok şükür diyecek hatta sigortam yatıyor hamdolsun diyecek 100 binlerce meslektaşım cıkacaktır.
bir kere daha hamdolsun derken, teğet geçen küresel krizin memuru ve emekliyi delip geçtiğini bir kere daha yetkililere hatırlatmak isterim.

tüm arkadaşlarımı sendikalarından istifa etmeye davet ediyorum

sendikalardan istifa edip; sessiz, tepkisiz, örgütsüz, kalabalık olmak mı, sarı sendikanın karşısında bir sendikada örgütlenmek mi :?:

ozcanikli' Alıntı:
mesajımın anlaşıldığını umuyorum tabiki yetkili sendikadan hocam
eyvallah, söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.
Aralık 2011 çıkan kanuna bak .....> İki sene milletvekilliği yapıp ömür boyu emekli maaşı alacak bu haksızlık değil mi. Dünyanın neresinde var bu uygulama. Lale devri. iyi akşamlar....

ozcanikli' Alıntı:
arkadaşlar bugunde bir uzlaşma olmadı. sanırım%3 + %3 zamcık alıp hamdolsun çok diyeceğiz.
büyümede gelişmede dünya ile yarışırken, %1 lik bir zam dilimi memura verileceğinde bile yunanistana dönüşeceğimiz konusunda hepimiz ikna olmuş
vaziyetteyiz hatta aramızda kahramanlar bile cıkmakta " maaşını vatan millet için hibe edebilecek kahramanlar".Bu dert yakınmalarımızı yanımızda yöremize anlattığımız zaman iş bulamamış bir sürü insan var, şükredin millet asgari ücretle çalışıyor cümlelerini şimdiden duyar gibiyim.
ılımlı islam diyerek gizliden gizliye nasıl tepkisizleştiriliyorsak , haklarımızı almayı bırakın koruma konusunda coktan tepkisizleştirilmişiz.Ama farkında bile değiliz
burdan üstüne bastıra bastıra söylüyorum Öğretmen milletininin maaşları 500 tl ye düşürülsün hatta verilmesin, çok şükür diyecek hatta sigortam yatıyor hamdolsun diyecek 100 binlerce meslektaşım cıkacaktır.
bir kere daha hamdolsun derken, teğet geçen küresel krizin memuru ve emekliyi delip geçtiğini bir kere daha yetkililere hatırlatmak isterim.

tüm arkadaşlarımı sendikalarından istifa etmeye davet ediyorum

Hocam söylediklerine %100 katılıyor ve bu günlerimizin daha iyi günler olduğunu belirtiyorum

Daha çok göreceğimiz şey var

hocam olacak o kadarın programını izlemediniz sanırım
ben saygısızlk yapmak amacla yazmadım

2012 ilk yarı %3 ikinci yarı %3 2013 ilk yarı %2 ikinci yarı %3 teklif bu daha ne saygısızlığından bahsediorsunuz üzmeyin kendinizi hocam.

%20 lik gelir vergisi dilimine girenler bu yıl %1, gelecek yıl 0 zam alacak demek. Temmuz-Ağustos gibi çoğu memur bu duruma düşüyor maaşta direk %5 lik azalma oluyor. Buna da zamın küçüğü ya da mikrosu isminden başkası yakışmaz.

Yıllara göre fındık fiyatı ise 1878 yılında 14,7 kuruş, 1888 yılında 14,2 kuruş, 1898 yılında 12,7 kuruş, 1907'de 50,7 kuruş olarak belirlenirken bu rakam 1938 yılında 40 ve 1948 yılında 65 kuruş oldu.

Fındık fiyatı 1958 yılında 2,50, 1968 yılında 5,30, 1978 yılında ise 23,50 lira olarak açıklanırken, 1988 yılında 2 bin ve 1998 yılında 657 bin lira olarak belirlendi. Fiyat, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından 2007 yılında 5 YTL, 2008 yılında ise kademeli olarak 4 YTL açıklanmıştı.

2011-2012 Fındık Fiyatları

Yeni Sezon Fındık Fiyatı 6 TL den açıldı, üretici elindeki ürünün değerini bilsin Fındık Fiyatı hakkında 10 TL gibi rakamlar telaffuz ediliyor, mahsülünü pazara toplu şekilde sunmasın, ihtiyacı kadar satsın, hele ki emanete kesinlikle vermesin.

Geri