Zaman Gazetesi ANKET

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
http://www.zaman.com.tr/beyinsiz-adam/k ... 71661.html linkindeki haberden sonra sizce aşağıdakilerden hangisi?

1- Zaman abonesiyim ve gazetemle her zaman gurur duyuyorum.
2- Zaman abonesiyim ve her yıl etrafımdan abone topluyorum, toplamaya da devam edeceğim.
3- Zaman'a sempatim vardı ama bu yaptığı affedilir gibi değil. Özür gelene kadar affetmem.
4- Özür gelse de affetmem. Benim için Zaman bitti.
5- Gazetenin ağır toplarından özür ile ilgili bir açıklama gelirse affedebilirim.
6- Ben zaten bunları sevmezdim, bu yaptıkları beni şaşırtmadı.
7- Cemaatci arkadaşlar kafalarını kumdan çıkarsalar artık. Gerçekler toprağın üzerinde, bakın.
8- Beyinsizadam Zaman ekolunu temsil atmiyor, gazeteden uzaklaştırılmalı.
9- Beyinsizadamı uzaklaştırmak yetmez editör, yayıncı, yazar, genel yayın yönetmeni hepsini uzaklaştırmak lazım.
10- At gitsin hepsini çöpe.

Yahu anketi neredenyapıyorduk bulamadım. Bilenler bu maddeleri bir anket yapsalar da cevaplasak. Bakalım Zaman aboneleri bu konuya ne diyecek.

Zaman gazetesine sempatim yok alıp okumayı düşünmem. Ama yazar(!!!)=gazete değil de yazarı(!!!) ayrı değerlendirmeli bence. Böyle bir madde eklenirse o maddeyi seçebilirim hocam:)
11-Yazarın yazdıkları hiç hoş değil. Özür dilemeli.

kime çalışıyorsunuz?kimden talimat alıyorsunuz?bu iş için size kaç para veriyorlar?amacınız gayeniz hedefiniz ne?

Yuhh.. Bu ne kin bu ne nefret asıl cemaat sizin kuyruğunuza basıyor galiba. Saçma bir yazı paylaşıldı tamam yorumlarda yapıldı ee daha bir de anket çıkarıyorsunuz. Aynı şey başka bir gazetede olsaydı yorum bile yazılmazdı doğru düzgün, şimdi anket bile yapılıyor. Psikolog filan yok mu oralarda gidin görünün resmen kafayı sıyırmışsınız ve bu kadar kin varsa kesin sizde bir kuyruk acısı var ahada buraya yazıyorum. Ya sizi evden attılar ya cemaatten bir kızı sevdiğiniz size pas vermedi ya ev abileri toplanıp sizi dövdü ya da boş bir insansın yapacak bişey bulamıyorsun.

sisss' Alıntı:
Yuhh.. Bu ne kin bu ne nefret asıl cemaat sizin kuyruğunuza basıyor galiba. Saçma bir yazı paylaşıldı tamam yorumlarda yapıldı ee daha bir de anket çıkarıyorsunuz. Aynı şey başka bir gazetede olsaydı yorum bile yazılmazdı doğru düzgün, şimdi anket bile yapılıyor. Psikolog filan yok mu oralarda gidin görünün resmen kafayı sıyırmışsınız ve bu kadar kin varsa kesin sizde bir kuyruk acısı var ahada buraya yazıyorum. Ya sizi evden attılar ya cemaatten bir kızı sevdiğiniz size pas vermedi ya ev abileri toplanıp sizi dövdü ya da boş bir insansın yapacak bişey bulamıyorsun.
hayal gücüne hayran kaldım. varmı daha yada....

H_M' Alıntı:
Zaman gazetesine sempatim yok alıp okumayı düşünmem. Ama yazar(!!!)=gazete değil de yazarı(!!!) ayrı değerlendirmeli bence. Böyle bir madde eklenirse o maddeyi seçebilirim hocam:)
11-Yazarın yazdıkları hiç hoş değil. Özür dilemeli.
:+1:

sahrak' Alıntı:
sisss' Alıntı:
hayal gücüne hayran kaldım. var mı daha yada....
insanın aklına başka bir şey gelmiyor nedir kardeşim sizin derdiniz. Eğer bu hareketin yaptığı bunca güzel şeyleri görmüyorsanız yapacak bişey yok. O zaman hakaret etmeyeceksiniz bilgisayar başında hakaret etmek sövmek güzel ve kolay oluyor değil mi?

Gülüyorum. :roll:

Ve kendimle ilgili merak ettiklerinizi cevaplıyorum.
1- Evde hiç kalmadım. Ortaokul ve lisede ara sırada üniversitede abi evlerine devam ettim. Yani ben de bu arkadaşaların grubundan sayılırım, az buçuk.
2- Cemaatten kız sevmedim, şu anki eşimle tanıştım (kendisi tesettürlü), konuştuk, anlaştık vs. Kendisi beni bulunduğum yerdeki cemaate sordurmuş. Onlarda iyidir deyince beni kabul etmiş. Dedim ki sonradan "yahu beni bana değil de elin hiç tanımadığın adamlarına sordurup da evlenmeyi kabul ediyorsan keşke hiç kabul etmeseydin, ulen biz burdayız işte tanımıyomusun beni ki gidip elin tanımadığın adamlarına bile güvenip onlara soruyosun)
3- Eşim cemmat evlerinde 6 yıldır ev ablalığı yapmış.
4- Ev abileri beni dövmedi, dövmez de, dövemez de. Eğer Allah'a inanmıyorlarsa Peygamber Efendimize inanmıyorlarsa işte o zaman gerçekten beni dövebilirler.
5- Boş insan hiç değilim, merak etme.
6- Daha önce 2 yıl aralıklı zaman gazetesi aboneliğim vardı, sanırım 4-5 yıl da Sızıntı aldım.

Beni deli eden bir yazı oldu. Yani Fethullah hocanın bile yurtiçinde yurtdışında her yerde okul açıp eğitim seferberliği yaptığı bir ortamda bunların içinden birisinin çıkıp ta öğretmenliği ayaklar altına alması beni o biçim deli etti. BAk yaklaşık 25-30 dakikadır klavye başındayım ve sürekli biryerlere ve buraya yazı eklemeye çalışıyorum. Yapılan hatanın düzeltilmesi için. Yani hiç beklemezdim ve o biçim şok oldum. Az önce bunlara eposta gönderdim. Benim gibi bombalamak isteyenler için gönderdiğim adresler:

beyinsizadam@zaman.com.tr<beyinsizadam@zaman.com.tr>;a.akbulut@zaman.com.tr<a.akbulut@zaman.com.tr>;e.dumanli@zaman.com.tr<e.dumanli@zaman.com.tr>;h.beser@zaman.com.tr<h.beser@zaman.com.tr>;okureditoru@zaman.com.tr<okureditoru@zaman.com.tr>;m.kamis@zaman.com.tr<m.kamis@zaman.com.tr>;v.ayhan@zaman.com.tr<v.ayhan@zaman.com.tr>;a.akkus@zaman.com.tr<a.akkus@zaman.com.tr>;f.ugur@zaman.com.tr<f.ugur@zaman.com.tr>;m.unal@zaman.com.tr<m.unal@zaman.com.tr>;m.cakmak@zaman.com.tr<m.cakmak@zaman.com.tr>;a.colak@zaman.com.tr<a.colak@zaman.com.tr>;yorum@zaman.com.tr<yorum@zaman.com.tr>;s.budak@zaman.com.tr<s.budak@zaman.com.tr>;s.sargin@zaman.com.tr<s.sargin@zaman.com.tr>;i.kavak@zaman.com.tr<i.kavak@zaman.com.tr>;info@zaman.com.tr<info@zaman.com.tr>;

Sizi de bu hatayı kınamak ve gazeteye mesaj atarak uyarmak yerine, bu hatayı kınayanları ve özür bekleyenlere tepkinizden dolayı kınıyorum. Neymiş efendim abiler dövmüş. Ağzıma bir sürü laf geliyorda birşey yazmıyorum yine. :verymad:

sisss' Alıntı:
ikilemde olduğun belli, asıl kin ve nefret taşıyan sensin, bizim kin duyduğumuz yok, sadece diyoruz ki tepkinizi gösterin, ortada olmaması gereken bir durum var, gazeteyi almayın okumayın bile demiyorum ama rahatsız olduğunuzu belirtin, bu adamlar cemaat diye kusursuz olmak zorunda değil, değiller de, her durumda haklı da değiller, koyun olmayın diyorum..

Ayrıca dayak yiyince cemaatten uzaklaşılıyorsa keşke azıcık dayak yeseymişsin :puhaha: Daha sağlıklı düşünebilirdin böylece...

Gereksiz tartışmalarsa sebep olacak bir başlık ... Gerek yok bunlara arkadaşlar ya........

düşünün bu gazeten herşeyi aynı olsa ama cemaat bağlantısı olmasa bu gazeteyi kaç kişi okur. amaç gazete okumak değil bizim medya gücünü ayakta tutmaktır. kendi medyanı oluştur. medyadan para kazan güç topla ve ülkenin geleceğine müdahele et

craxx' Alıntı:
http://www.zaman.com.tr/ahmet-sahin/kutladigimiz-ogretmenler-gununun-hatirlattiklari_2172845.html

Birde bu yazıyı okuyun.
bunu da okudum.
bu da güzel.
--bu arada, epeydir bu kadar zaman yazarı okumamıştım--

ankete şöyle bi madde de eklenmeli:
ki, benim de işaretleyebileceğim bi madde olsun!

zaman okumam, köşe yazarlarını da okumam, takip etmem ve fikirlerini de beğenmem.
ama adı geçen yazıya ve yukarıdaki mesajımda alıntıladığım yazıya katılıyorum, hak veriyorum.

bize ne deseler haktır..bu yazıyı onaylayan bile var içimizde...beter olalım :puhaha:

1- Zaman abonesiyim ve gazetemle her zaman gurur duyuyorum.
2- Zaman abonesiyim ve her yıl etrafımdan abone topluyorum, toplamaya da devam edeceğim. TABİKİ
Başkalarının görüşünü düşüncesini aşağılayanlar birazcık empati yapsın...
Aşağıladıkça alçaldıklarının farkına varsınlar

mascinin 28 Nisan 2013 teki hükümet hakkındaki yorumu :

masci' Alıntı:
senelerdir bu hükümetle son dönemlerde adam yerine konuldunuz..... ev araba sahibi oldunuz.... sesiniz çıkmaya başladı sallayın bakalım.... çok sevdiğiniz kemal abiniz başa geçse vay o zaman halinize...... :puhaha: :puhaha: :puhaha:

hala aynı fikirde misin sayın hocam

Gazete eklerinde çok farklı yazarlar yarı ciddi yarı komik, yarı magazin, yarı siyasi, konular ele alırlar.
Kendi meşreplerine göre kimi ti'ye alır kimi ciddi ciddi sarılır mevzuya,sahiplenir,savunur.
Mesela saçma sapan müzik gruplarını her hafta koyarlar,gözlerinde gözlük,siyahlar giyinmişler,garip kıyafetler, "biz müzik için doğduk,neremizi sıksanız müzik çıkar, müzik için doğduk,büyüdük, gidiyoruz" nevinden
absürt müzik grupları çıkarırlar.Sebebini sordum: Her haberin bir okuyucu kitlesi vardır ona hitap edilmelidir gibi bir cevap geldi. Okumazsın olur biter dediler.
Pazar Eki'de böyle bir ektir.Yani gazete gibi ciddi bir duruşu yoktur kanaatimce.
Ona kalırsa 365 gün alenen yalan yanlış tezvirat yapan,lise mezunu pespaye grafiker tasarımlarına sahip Sözcü,Aydınlık,vs gibi gazeteleri 365 gün topa tutmamız gerek.
B.adamı bir ara takip ettim twitter aleminde. Önüne gelen mevzuyu ti'ye alıyor,dalgasını geçiyor.kimi zaman destekli sallıyor hani.Sonra bıraktım,sarmadı.
Yani beğenmediysen mailini atarsın,telefonunu edersin.
Yukarıdaki gibi b.tan anketler ile 25-30 dakika uğraşmazsın arkadaşım.
İlgili editörler maillerinizi almışlardır ve gereğini yaparlar.
Ha birde bu postu attım diyede bana kızmazsın değil mi :)

suvari58' Alıntı:
Gazete eklerinde çok farklı yazarlar yarı ciddi yarı komik, yarı magazin, yarı siyasi, konular ele alırlar.
Kendi meşreplerine göre kimi ti'ye alır kimi ciddi ciddi sarılır mevzuya,sahiplenir,savunur.
Mesela saçma sapan müzik gruplarını her hafta koyarlar,gözlerinde gözlük,siyahlar giyinmişler,garip kıyafetler, "biz müzik için doğduk,neremizi sıksanız müzik çıkar, müzik için doğduk,büyüdük, gidiyoruz" nevinden
absürt müzik grupları çıkarırlar.Sebebini sordum: Her haberin bir okuyucu kitlesi vardır ona hitap edilmelidir gibi bir cevap geldi. Okumazsın olur biter dediler.
Pazar Eki'de böyle bir ektir.Yani gazete gibi ciddi bir duruşu yoktur kanaatimce.
Ona kalırsa 365 gün alenen yalan yanlış tezvirat yapan,lise mezunu pespaye grafiker tasarımlarına sahip Sözcü,Aydınlık,vs gibi gazeteleri 365 gün topa tutmamız gerek.
B.adamı bir ara takip ettim twitter aleminde. Önüne gelen mevzuyu ti'ye alıyor,dalgasını geçiyor.kimi zaman destekli sallıyor hani.Sonra bıraktım,sarmadı.
Yani beğenmediysen mailini atarsın,telefonunu edersin.
Yukarıdaki gibi b.tan anketler ile 25-30 dakika uğraşmazsın arkadaşım.
İlgili editörler maillerinizi almışlardır ve gereğini yaparlar.
Ha birde bu postu attım diyede bana kızmazsın değil mi :)

Hocam vallahi çok kızdım. :p

Ama "okumazsın olur biter" değil. Yahu ne demek adamın öğretmenelre bir sövmediği kalmış. Ne deseydik buna. ayrıca bu tür veya hangi tür olursa olsun yapılan bir yanlışı gördüğümde eğer ben bu yanlışla ilgili isem yani bu konu beni ilgilendiriyorsa veya birşeyler söylemeye hakkım varsa O ZAMAN KESİNLİKLE SÖYLERİM. Karşımdaki kim olursa olsun SUSMAM. Bir de diğer sayfadaki (ilk başlık, konusu uzun olan) yazdığım mesaj gibi unutmayalım ki PEygamber Efendimiz de öğretmen idi, Atatürk de öğretmen idi vs. vs. Tepkimizi göstermeliyiz.

@Akademia
Lütfen gazetedekine tepki gösterdiğin kadar bizi hafife alan esnafada, oğlunu "hiç birşey olmazsan öğretmen olursun" diyen annene de,otobüste "birde öğretmen olacak" diyen teyzeye de, "öğretmensiniz, işiniz iş" diyen motor ustası Hakkı amcaya,vs velhasılı kelam cümle aleme de TEPKİNİ KOY. Mesleğimizin itibarını geri kazandır olur mu?

Sen ne kaybettin ne arıyorsun hocam?

aslında olay şudur; birtakım insanlar son dönemde belli gruplar ne derse desin ne yaparsa yapsın eleştirmeye ya da söz söylemeye kıyamıyor.hakarette etseler ağzını açamıyor.bende anlamıyorum bu durumu.özellikle de öğretmenler arasında.adam resmen hakaret etmiş hala kalkıp savunuyorum, arkasındayım diyenler var.demekki o bahsettiği, hakaret ettiği kişiler sizlersiniz.ben şahsen kabullenmiyorum çünkü söyledikleri kendine prim yaptırmak amaçlı.olay aslında basit; birşey yanlışsa yanlıştır, doğruysa doğrudur.kimin söylediği, hangi gazetede yayınlandığı önemli değil.

AKADEMİ
1-Amacın İnsanları fişlemekmi ? (Şıkların hepsi fişleyici bir uslupla yazılmış.Hangisini seçersen seç)
2-Bir gazetedeki bir yazarın bir yazısı size bu kadar çok mu dokundu? yazıyı beğenmediysen birdaha o gazeteyi okumazsın olur biter.(Yoksa Amaç üzüm yemek değilde bağcıyımı dövmek)
3-Normal bir insan neden böyle bir ankete ihtiyaç duyar?(Bir çoğumuzun sevmediği bir sürü yazar ve gazete vardır ama hiç birimiz sizin gibi bir gazeteyi hedef alarak bir anket düzenlememiştir)
Yani bu anketin amacı nedir ? Bir anket hazırlanırken amacının ne olduğuda belirtilir.

Geri