Zam zam zam herşeye zam

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Daha 2 gün önce yakıta zam gelmişti, şimdi yeniden gelmiş

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı

01/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Motorinde 1,29
Benzinde 0,61
LPG’de 0,78 TL/LT

Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Sonra doğalgaza %25 zam geldiği açıklandı

Üstüne elektriğe hayvan gibi zam geldi

ticarethane % 117 artışla 265 krş/kwh, mesken günlük 5 kwh e kadar % 45,9 artışla 133,6 krş/kwh günlük 5 kwh in üstü % 118 artışla 199 krş ve og sanayi % 126 artışla 207 krş oldu.

Hoşgeldin 2022

Sırf memur ve emekliye düşük enflasyon farkı vermek için Aralık ayının dolması beklendi.

Sanayi ve ticarethanelere yapılan elektrik ve doğalgaz zamı ile motorine yapılan zam kısa sürede tüketici fiyatlarına yansır. Ortalama vatandaşın alabildiği temel bir çok ürün ve hizmet daha sadece zenginlerin alacağı lüks grubuna girer.
Bu gidişle yakında fırıncılarun zarar etmeden üretime devam etmesi için ekmeği 10 liraya satması gerekecek.

Ver mehteri hocam. Dünya ülkeleri kıskanıyor bizi. Ben maaşıma zam değil alım gücünün artmasını istiyorum. 10bin maaşım olsa 1kilo şeker 20tl olsa ne yazar. üç harfli marketlere savaş açarken sen devlet olarak her şeye %25 üstü zama yaparsan bu tezat değil midir?

Bocalamaya başladım eldeki coinler kıymetlenmeden bozmak zorunda kalmam umarım:( Bu kadar fahiş artışa hangi gelir artışı dayanır ki? Anlaşıldı, bu yıl vatandaşın küçülme yılı.

99 öncesine döndük. İnsanlar çöpten ekmek topluyor . Memurlar çarşıda limon satacak hale geldi. Bunlarla iş yürümediği aşikar.

Sanayinin kullandığı doğalgaza, elektriğe, mazota(nakliye vb.) % 100 civarı , çalışan işçi maaşına en az % 50 zam gelmiş hala sıfır araba fiyatları düşecek diyen aklı kıtlar var. Birçok firma fiyat güncellemesi yapıyor açıklayanda var örneğin corolla baz manuele 50 bin tl zam yapmış 400 bintl altında corolla sedan kalmamış. Yakında 10 yıl konut ödemesi tarzında araba satmaya başlarlar.

Merkez Bankası beklenti anketine göre aralık için uzmanların enflasyon öngörüsü yüzde 3.37 seviyesinde. Az önce memurlar.nette okudum. Forex, İTO 8 üstü çıkarırken merkez bankası 3 civarı. Bu simülasyon bitse keşke.

Hayvan gibi şeapıyorlar, bundan sonra daha da hayvani boyutlara varacak gibi duruyor. Zamanında silinen sıfırlar birer birer geri gelebilir. Teknik olarak döviz bir sıfırı geri aldı zaten.

Geri