"ZİLLER SUSUYOR, SAATLER KONUŞUYOR" Projesi

Kodla Büyü

ercinc98

Süper Üye
Süper Üye
Öğrencilerde; sorumluluk bilincinin oluşturulması, otokontrol ve öz disiplinin geliştirilmesi, okul çevresinde okul zillerinden kaynaklı gürültü kirliliğinin önlenmesi, komutla değil bilinçle hareket etmeyi öğreterek öz güvenlerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan "ZİLLER SUSUYOR, SAATLER KONUŞUYOR" Projesi okulumuzda uygulanıyor.

Sizlerin de haberi olsun istedim.

Ekli dosyalar

• ZİLLER SUSUYOR, SAATLER KONUŞUYOR.rar
    278.5 KB · Görüntüleme: 207
Birkaç okul denemişti çevremde, ama başarısızlıkla sonuçlandı. Dersten çıkışlarda çok problem olmuyor ama derse girişlerde sıkıntılar yaşandı. Çocuk kaptırıyor kendini oyuna geç kalıyor. Birde liseyse zaten gençler umursamıyor. Hele personeli az olan 2 kata bir nöbetçi öğretmenin düştüğü okullarda zor uygulanır. Umarım siz başarılı olursunuz. Zil sesleri gerçekten büyük gürültü kirliliği.

benim evimin yanındaki lisede 3-4 seneden beri zil çalmıyor başarılı bir şekilde devam ediyorlar. Öğretmenler derse tam vaktinde girerse sorun çıkmaz bence.

Biz de denemiştik 2 yıl önce, ama olmadı. Sanırım sorun biraz da öğretmen arkadaşlardan kaynaklanmıştı.

hocam öğretmene kalsaydı iş zaten eğitimde büyük oranda sorun olmazdı.eğitimin en son sorunudur öğretmen...

eğitim-öğretim sistemimiz çürümüş, dökülüyor! tartışılması ve düzeltilmesi gereken çok şey var. öğretmen nitelikleri ve öğretmen yetiştirme sistemi dahil!

Okul idaresi çok temkinli, öğretmenler şüpheyle bakıyor, ancak ilçede 2 pilot ortaokuldan biriyiz.
Bakalım ne olacak.

Bizim okulda 2 yıldır uygulanıyor. Burada en önemli faktör öğretmen, eğer öğretmen derse zamanında girip kendisinden sonra gelen öğrencileri gerekli uyarıları yaptıktan sonra hiçbir sıkıntı çıkmıyor.

bizim çocukların okulunda 3 senedir uygulanıyor. ama okul zengin, her yer ledli saatlerle donatıldı. tenefüste led saatler yeşil yanıyor. ders saatinde kırmızı yanıyor. hiç bir sorun yok. ayrıca ilkokul

Sorunların kaynağı öğretmen değildir. Öğretmenin sorunları varsa; kendisine, çevresine ve öğrencilerine yeterince yarar sağlayamaz. Sorunların kaynağı az paradır. Yeterli kazanan; kendine bakar, besinini alır, hobilerini yapar ve yararı artar.

Kendinize dönüp bakın...

öğretmen nitelikleri ve öğretmen yetiştirme sistemi de gözden geçirilmeli.

Eğer bir ülke ile oynamak istiyorsanız, eğitim sistemini bozun derler.

Türkiye’de okulların %42’sinde öğretmenlerin kalitesinin düşük olduğu ifade edilen raporda, ilköğretimden ortaöğretime geçildiğinde, yoksul ve varlıklı ailelerden gelen öğrenciler arasındaki başarı farkın da her geçen gün arttığı belirtiliyor.

Bir eğitim sisteminin öğretmenlerinin kalitesi kadar iyi olduğu ifade edilen raporda doğru öğretmen seçimi ve öğretmenlerin öğrenme güçlüğü çeken öğrencileri destekleyecek şekilde eğitilmelerinin önemi vurgulanıyor.

Türkiye’deki eğitim sistemi, çocukların %17’sinin temel matematik öğrenmesini sağlayamadığına değinilen rapora göre. . .
http://www.mebpersonel.com/meb-personel ... 25160.html

beklet' Alıntı:
Sorunların kaynağı öğretmen değildir. Öğretmenin sorunları varsa; kendisine, çevresine ve öğrencilerine yeterince yarar sağlayamaz. Sorunların kaynağı az paradır. Yeterli kazanan; kendine bakar, besinini alır, hobilerini yapar ve yararı artar.

Kendinize dönüp bakın...

Eşi ve kendi çalışıyor sadece okuldan ek dersle beraber aldkları gelir 6000 tl ... özel ders hariç, birçoğunun 100 binliralık arabası ve 2-3 eviivar neyse sonuç olarak maddi tek sıkıntısı yok ve 20*40 saat derse giriyor... zil çalmasına rağmen adam derse 5-10 dk geç giriyor...

Öğretmenlik vicdan mesleğidir, herkesin öğretmen olması mümkün değildir.., yanlış anlaşılmasın öğretmenlik mesleinde çalışamaz demiyorum öğretmen olamaz diyorum...

Geri