Yurt dişi öğretmenlik...

Kodla Büyü

melanik

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir sorum olacak. Gecen seneki Yurt dışında öğretmenlik başvuru formunu incelediğimde acık branş olarak bilgisayarı göremedim. Biz yurt dişi icin başvuru yapamıyor muyuz? Ya da Nasıl oluyor?

Kontenjan olursa yapabiliyoruz. Olsa da genelde arabistan tarafına ya da Türki Cumhuriyetlere oluyor. Avrupa tarafına ben pek görmedim.

Cok ilginç en kıytırık branşlar bile var ama bilgisayar yok, bunlar açılan Türk okullarında bilgisayar eğitimi vermiyor herhalde :oops:

melanik' Alıntı:
Cok ilginç en kıytırık branşlar bile var ama bilgisayar yok, bunlar açılan Türk okullarında bilgisayar eğitimi vermiyor herhalde :oops:
Aslında hiç bir branşa kıytırık dememek lazım sayın hocam, kaldı ki iş kıytırık ders meselesine gelirse bizimki en kıytırık görülen ders bence

erdembgo' Alıntı:
melanik' Alıntı:
Aslında hiç bir branşa kıytırık dememek lazım sayın hocam, kaldı ki iş kıytırık ders meselesine gelirse bizimki en kıytırık görülen ders bence
Belki kıytırık kelimesi ağır olmuştur. Haklısınız geri alıyorum. Ama acikcasi bu konuda biraz doluyum. Yani onca branş var bilgisayar yok, esas yurt dışına açılması gereken bizleriz. Diyelim ki yurt dışına gitmek hasıl oldu mecburi, napicaz? Gorevimi de yapmak istiyorum, farklı bi branşa mi basvurucaz?

Eski okulumda Edebiyat Öğretmenimiz 5 yıl süreyle Kazakistan'a gitti.. Yeni okulumda da bu yıl İngilizce Öğretmenimiz Fransa'ya gitti..
Ben de sizin gibi araştırdım.. Neden ben başvurmadım diye.. Sonra nasıl gidildiğini ve hangi ülkelerde kaç kontenjan verildiğini görünce branşımızın milletin gözünde ne kadar da değersiz olduğunu gördüm.. sadece Türki Cumhuriyetlere ve Arabistan gibi Arap yarımadasına kontenjan verildiğini gördüm..
Başka bir branş için başvuru yapamazsınız diye biliyorum.. Kendi branşımızla gidebilirsiniz..

Ben takip ediyorum 5 yıl öğretmenlik şartı var. Tam başvurabileceğim yılda bilişim branşı kontenjanı açılmadı, önceki yıllarda vardı bu yıl şansımıza çıkmadı. Hala takipteyim

aktasankara' Alıntı:
Ben takip ediyorum 5 yıl öğretmenlik şartı var. Tam başvurabileceğim yılda bilişim branşı kontenjanı açılmadı, önceki yıllarda vardı bu yıl şansımıza çıkmadı. Hala takipteyim
Bu yıl yok mu hocam? Nerden takip ettiniz acaba?

Başka branş mümkün değil diye biliyorum, maalesef bizim branş birkaç yıldır da gidemiyor.

yasarsahbaz' Alıntı:
aktasankara' Alıntı:
Bu yıl yok mu hocam? Nerden takip ettiniz acaba?

2016 temmuz ya da haziran da oldu. Bu yıl olup olmayacağı yazın belli olur önceden belli olmuyor bildiğim kadarıyla

Bu yılki duyuru ve kılavuz mesela

http://yyegm.meb.gov.tr/www/yurt-disind ... icerik/155

Sadece yazılı sınav ve diploma liyakat esasına göre olsa girilir ve kazanılır

Geri