Yurt dışı alışveriş siteleri

Kodla Büyü

helper

Üye
Amazon.com veya ebay.com hakkında. O sitelerde çok güzel ve uygun fiyatlı şeyler görüyorum. Yurt dışı olduğuna göre buradan bir şey almak ne kadar güvenilir. Güvenilirse nasıl alınacak. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

paypaldan hesap acman gerek sonrası normal alış veriş yurtdısı kota 75$ civarı ama bulunduğun yerdeki ptt önemli rol oynuyor gelmesi 40 günü bulabilir aslında bununla ilgili forumlar var onlara bi bak ben ebaydan alıyorum bi sıkıntı yasamadım bide aldığın elemanın profili önemli
http://www.ebaydestek.com

:+1:
g.gif

tinydeal.com > Tablet aldım. > 15 gün sonra Honkong tan geldi.
ebay.com > Deneme için kablo aldım. > 40 gün oldu Honkong tan gelmedi. Elemana mesaj attım bu ara gelir,ben kargoladım dedi.(Ebay gittigidiyor sistemli çalışır.Açık artırma ve toptan satış sitesi.)
amazon.com > Batarya aldım. > 15 gün sonra Çin'den geldi.

Gümrük muafiyet sınırınız 75 Euro. Bu vergisiz bir şekilde ürününüzün elinize gelmesi anlamına geliyor. (Gümrüğe takılmaması.)Sınırı geçerse %20 gibi bir vergi-ücret ödemeniz lazım ama gümrükle uğraşıyorsunuz. Bu sınır yılbaşı vb. özel günlerde iki katına çıkartılıyor. Benim ürünlerim faturalandırılmamış ve hediye olarak gönderilmiş. Dolayısıyla gümrükte vergi için takılma durumu olmadı.

Ayrıntıları bu konuyla ilgili diğer forum sitelerinden bulabilirsin.

Geri