Yunanistan'da Öğretmen Maaşı 5180 Lira...

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
562088_379167452120777_108183909219134_995888_1797109298_n.jpg

http://video.cnnturk.com/actions/video/forward/171875

maa.png

http://www.pmd.org.tr/dosyalar/File_191.pdf

Yunanistan'da Öğretmen Maaşı 2850 Dolar, Yani 5180 Lira...
http://forum.memurlar.net/konu/1523487/

*cem62*' Alıntı:
keşke yunanistan a dönsek....

Yunanistan daki kira gıda ve ulaşım fiyatlarınıda eklermisiniz? Söylediğiniz şeye bakın ya, ayıptır. Dün belgeselde izledim, Finlandiya da(ki AB nin en zengin ülkelerinden biridir) bezelye 3 euro, ben pazardan 1,5 tl ye aldım.

Amacım başbakanı savunmak değil, ama sizin savunulacak hiç bir düşünceniz yok, yazık...

Süpersiniz hocam hesaplamayı yanlış yapmışsınız.
birde 1600 lira başlangıç * 12 olursa 19200 olur eski veriler bunlar.

jemba35' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

Yunanistan daki kira gıda ve ulaşım fiyatlarınıda eklermisiniz? Söylediğiniz şeye bakın ya, ayıptır. Dün belgeselde izledim, Finlandiya da(ki AB nin en zengin ülkelerinden biridir) bezelye 3 euro, ben pazardan 1,5 tl ye aldım.

Amacım başbakanı savunmak değil, ama sizin savunulacak hiç bir düşünceniz yok, yazık...
Yunanistanı bilmem de ben kendimi anlatayım sana;
Maaş: 1650
GİDER:
Kira: 450
Faturalar: 250
Mutfak Gideri: 500-600(Tek kişi ve hiçbir lüks yok)
Anne babama harçlık 400-500(Mutlaka yollamam lazım)
Yol gideri: 100
Ya hocam git işine Yunanı filan boşverde biz kendimize bakalım.
Pantolon filan aldığım ay kendimi karda sayıyorum seviniyorum, üstüme başıma birşeyler aldım diye.
Birde geçen ay kendime 3-5 kitap aldım ama korsan, devletin öğretmeni korsan kitap alıyor. Utandım yemin ediyorum yada bana o kitabı korsan almak zorunda bırakanlar utansınlar.

yunanistan imfden ayrı 400 milyar borçla gitti bizim imfden ayrı 600milyar dolar sonumuz hayırlı olsun inşallah

1 USD = 0.785 EURO buradan hareketle 2850 USD x 0,785 = 2237, 25 euro Yunanistandaki öğretmenin maaşı
1 TL = 0.432 Euro buradan 1800 * 0,432 = 777 Euro Türkiyedeki öğretmenin maaşı :cry:

hemen hemen 1/3 gibi bi oran çıkıyor bişeyler anlatmaya çalışyorlar saırım :puhaha:

valla ordaki giderleri falan boşverin arkadaşlardan bazıları da demiş kendi durumumuza bakalım. berberde saç kesimine bile %50 zam gelmiş. neyi tartışıyoruz. doğalgaza %20 elektiriğe %10 zam bize %3 domatesin kilosu 2,5 tl pazarda. öğretmenliğin itibarını sıfır yaptı bu hükümet beceremediği ana konu eğitim oldu her bakan eğitime dinamit koydu. hiçmi güzel bişi yapmadı yaptı evet özellikle ben sağlıkta yaptıkları düzenlemelerin çoğunu destekliyorum. yaşlı ve özürlü maaşını destekliyorum ama imama ve polise kazandırdığı itibarı bana da kazandırmasını istiyorum. çokmu zor :verymad:

jemba35' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

hocam finlandiyadaki benzin ve diğer akaryakıt fiyatlarından da bahseder misin acaba? birde sen neyi savunuyorsun merak ettim ?

aman diyim arkadaşlar yapmayın. Şimdi içimizden birileri çıkıpta Türkiye 72 milyon yunanistan 20 milyonluk ülke diyiverir. Bir zamanlar milletvekillerine yapılan %100 lük zama karşılık onlar 550 kişi memurlar 2.5 milyon dedikleri gibi.

jemba35' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

sizin gibiler oldukça ne zam alırız, ne ders, ne de hak..
erdoğan'ın grev sözcüsü fotoğrafları varken, memur'un grev hakkı yoktur sözleri çok ilginçtir..
finladiya'da öğretmen maaşı 5300 TL..
bana versin o maaşı.. ben bezelye yemiyiveriyim..

craxx' Alıntı:
Süpersiniz hocam hesaplamayı yanlış yapmışsınız.
birde 1600 lira başlangıç * 12 olursa 19200 olur eski veriler bunlar.

DOLAR Olarak hesapla...asıl sen yanlış okuyorsun üst bilgiyi...

jemba35' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

muhalefet haklıyken bu tipte yalan yanlış muhalefetlik yapınca haksız oluyorlar.. elbette bu yabancı ülkelerdeki yaşam koşullarınıda ekleyerek objektif bir araştırma yapsalar o zaman daha iyi olurdu.

Türkiyedeki öğretmenin refah düzeyi, dünyadaki gelişmiş ülkelerdeki öğretmenlere kıyasla düşük seviyede olduğu aşikar.
Hiç hesaplamalara gerek yok sanırım.

Keşke milletvekillerine zam yapılırken de aynı cümleyi sarf etmiş olsaydı belki biraz inandırıcı olurdu..

Bu arada bir proje dolayısıyla yunanistana gittim , kira ve hayat şartları pahalı olabilir ama çalışma şartları kesinlikle bizden kat kat rahat ve yaşam standartları çok çok yüksek.. her gece dışarda eğlencede adamlar artı her sene mutlaka yurt dışı tatili yapıyorlar..ben bırak yurt dışını daha yurt içi tatil yapamadım yahu!
Tüm şu icraaatlara ve yaşananlara rağmen yukarıdakileri hala savunan arkadaşlara ben artık bişey demiyorum.nokta.

Geri