Yumurtadan çıkar çıkmaz civcive antibiyotik veriliyor

Kodla Büyü

cagdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.memurlar.net/haber/221905/

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar: Biliyorum canınız sıkılacak, yüreğiniz kabaracak, üzüleceksiniz ama gerçekleri öğrenmeniz lazım. Daha yumurtadan çıkar çıkmaz civcive antibiyotik veriliyor. Kemikleri gelişmesin, sadece et yapsın diye... Tavuklar tarladaki patatesler gibi hiç kıpırdamadan yetiştiriliyor. Bıraksanız bile kıpırdayamıyorlar... Elinize aldığınızda kemikleri kırılıyor... Bu inanılmaz bir vicdansızlık... Sonra, görüyoruz her gün gencecik bir kadın meme kanserine yakalanıyor. Büyük olasılıkla daha sağlıklı diye sık sık tavuk yiyorlardır...

nasıl besleneceğimizi, çocuklarımıza ne yedireceğimizi şaşırdık! yediğimiz yumurtalar bile ne kadar sağlıksız..

Belgeselini NTV de izledim. Tavuklar o kadar hızlı büyüyormuş ki iç organları bu hızı yetişemiyormuş ve tavukların hepsi küt yani hiç hareket edemiyor. Bir çoğu olduğu yerde telef oluyormuş. Bunun için çiftlik sahipleri çekim yapmalarına izi vermiyormuş. Gıda konusunda son derece sağlıksız besleniyoruz. Git gide kötüye gidiyor. 10-20 sene sonrasının düşünemiyorum.

Allahtan birtarafım köy de yumurtamı, sütümü, tereyağımı, peynirimi, reçelimi, balımı, bazen de tavuğumu kendi ürünlerimizden karşılıyorum ve gönül rahatlığıyla yiyorum.

Geri