Yozgat Norm Fazlası Atamaları Yeniden

Kodla Büyü
ses yok hala hocam durum muallakta. benim düşüncem resen olmayacak gibi çünkü sayı fazla. tercihler ne alemde tercih yapanlar var mı ?

önce hiçbir dilekçe vermemiştim ama bir saat önce şube müdürü "okulumda kalmak istiyorum" diye bir dilekçe yazsın getirsin demiş müdüre, ben de aşağıdaki gibi sitemkar bir dilekçe yazdım verdim.

sorgun ilçe milli eğitim müdürlüğü’ne
ilçeniz sorgun yavuz selim ortaokulu’nda görev yapmaktayım. 22 ocak 2013 tarihinde sorgun ilçe müdürlüğü şube müdürü ali bolat tarafından yapılan tebligat ile norm fazlası olduğumu öğrenmiş bulunmaktayım. kadrolu öğretmeni olarak çalıştığım sorgun yavuz selim ortaokulu’nda dokuz saat derse girmekteyim ancak norm fazlası olarak tercih etmem istenen okullarda beş ve altışar saat ders bulunması ve ilçeniz okullarından mevlüde ahmet doğanay aöl’nde halen fatih projesi bilişim teknolojileri rehberliği görevimden dolayı okulumda ve ilçemde kalmak istiyorum. bilişim teknolojileri öğretmenlerinin norm fazlası durumlarının diğer branş ve sınıf öğretmenlerinden farklı olarak ele alınması ve zorunlu dersi olamayan lisans mezunu tek brans öğretmenleri olan bizlerin nerdeyse atandığımız her okulda norm fazlası olacağımızın bilinmesi ayrıca “okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları maliye bakanlığı ve devlet personel başkanlığının uygun görüşleri de alınarak bakanlıkça belirlenir. bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme bakanlıkça yapılır. “ maddesinin göz önünde bulundurulması hususunda
gereğini bilgilerinize arz ederim.

arkadaşlar norm fazlası atamaları araya özür grubu girdiği için ertelenmiş tekrardan tercih yapılması istenecekmiş özür grubu bittikten sonra

bilgi sağlam mı hocam? ne zaman mış bir tarihi var mı duyduğunuz? hayırlısı bakalım galiba tercih yapan pek olmamıştı zaten fazla.

norm fazlası tercih listesi yeniden gönderilmiş arkadaşlar. nasıl olacak bilişimciler tercih edecek mi bilgisi olalar var mı arkadaşlar? okul sayısı az yine. tercihte bulunmasak olmaz mı acaba?

galiba herkesin kendi ilçesindeki okulları tercih etmesi durumunda birçok kişiye açık okul kalmayacağı için kendi okulunda kalacaktır. sadece ilçe içinde değişiklik olacak tahminimce.

saydım böteciler için 7 okul var hepsi de kasaba ortaokulu. 20 küsür fazlamız var 7açık okul var. il merkezinden gittikten sonra hangi kasaba olduğunun önemi yok benim için. ben tercih yapmayacağım ve eşim merkezde öğretmen özrüm var diye dilekçe vereceğim.

yazıda madde 10 da tercih yapmayanlar ve tercihlerine atamayanlar için söz konusu olan 41. maddenin 5. fıkrası

(5) Bu madde kapsamında il içinde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi durumunda valiliklerce fazlalığın giderilmesine yönelik il içinde yapılacak yer değiştirmeler, zamana bağlı olmaksızın (Mülga ibare:RG-21/7/2012-28360) (…) en geç mart ayı sonuna kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir.

Bu üçüncü duyuruda bu yazıyı direk koymamışlar ama ilgi vermişler.

bu kez birde mesleki teknik okullara böteliler atanamaz eklemişler (madde 11) her duyuruda yeni bir şey ekliyorlar. çalışıyor meb :D

evet bir de o var meslek lisesini yazamayacağız galiba. ancak herkes öncelikle kendi ilçesini yazmak zorunda. zaten bir ilçedeki norm fazlalarını ilk öncelikle o ilçedeki açık okullara yerleştirecekler. yani kendi ilçesinde boş bulunan yerler yazılacak galiba bu sefer mecburen.

yeniceli' Alıntı:
evet bir de o var meslek lisesini yazamayacağız galiba. ancak herkes öncelikle kendi ilçesini yazmak zorunda. zaten bir ilçedeki norm fazlalarını ilk öncelikle o ilçedeki açık okullara yerleştirecekler. yani kendi ilçesinde boş bulunan yerler yazılacak galiba bu sefer mecburen.

bu sebepten dolayı kimse ilini ilçesini değiştirmeyecek demekki. zaten nerdeyse her ilçede bir tane açık okul; fazlasıyla norma düşen öğretmen var böte için.

katılıyorum hocam değiştiremezler zaten dava olur sonucu ilçe değişikliği yaparlarsa. bakığımızda ortaokul olarak ; Akdağmadeni 1, Boğazlıyan 1, Saraykent 1, Sorgun 2, Yerköy 2 olmak üzere toplam 7 tane ortaokulda açık var. bu ilçelerde de zaten en az açık kadar norm fazlası var. ilk başta norm fazlası olanlar kendi ilçelerini yazacak denmekte. diğerleri ne olacak belli değil.

bakanlıktan duyduğuma göre (çok sağlam kaynak) norm fazlası bt öğretmenlerini nüfus idaresinde kimlik baskı işini vereceklermiş.

ziyaunal' Alıntı:
bakanlıktan duyduğuma göre (çok sağlam kaynak) norm fazlası bt öğretmenlerini nüfus idaresinde kimlik baskı işini vereceklermiş.
:idea:

hala ses yok diğer ilçelerden arkadaşlar ne düşünüyor acaba herkes kendi ilçesini yazacak değil mi? ama yine de gitmeyen kalacak.

hocam ben de yorum yazayım diyorum fikir alışverişi yaparız falan ama ne yazayım, neyin üzerine yorum yapayım. :) sorgun'dayım, tercih etmeyeceğim.

o da doğru açık yer belli norm fazlası sayısı belli. sorgunda 2 açık var 4 kişi norm fazlası galiba 2 kişi orya yerleşecek diğerleri Allah Kerim demi. nereye gidecek sonumuz bakalım böyle???

Okula yazı gelmiş norm fazlası olan okulların listesi yoktu. Sizin de mi aynı? Elinde listesi olan paylaşabilir mi?

ziyaunal' Alıntı:
asdasd:))) bastığımız kimlik basına ek derste yatıracaklar mıymış, bana teklif gelirse kabul ederim..

listeler okula e-posta ile geldi eline ulaşmayan arkadaşlar için ekliyorum

Ekli dosyalar

• münhalliste.rar
    401.6 KB · Görüntüleme: 63
norm fazlası atamaları ile ilgili okullara gönderilen ilk yazı 7 kasım 2012, ikinci yazı 21 ocak 2013, üçüncü yazı 11 mart 2013 tarihli. yani 4-5 aydır saçmasalak işlerle uğraşıyoruz. :D

münhal listede ihtiyaç bulunan okullar yazıyor. hangi okullarda norm fazlalığı olduğunu göndermemişler hocam. ama şu var önceki duyurularda norm fazlası olanlar kendini biliyor :) ilçe değişimi olmayacak ama galiba ilçesinde açık okul olan yazacak o okulları mecburen.

yarın son gün yozgat için arkadaşlar galiba değil mi? ilçesinden başka yere resen atama olmayacak muhtemelen bizde. ilçesinde boş yer olup yazmayacak olan var mı? veya boş yer olmayıp başka ilçe yazacak olan var mı? zaten ilçede boş yer varsa norm fazlalarını ilçe içinde mecburen resen atarlar bence.

tam olarak bir duyum yok ama eğer ilçede boş yer varsa tercih yapılmazsa yapacaklar muhtemelen öyle görünüyor.

bugün tercihler veriliyor arkadaşlar. kendi ilçesini yazdıktan sonra başka ilçe yazan yada ilçesinde boş yer olmadığı için başka ilçe yazanlar var mı?

Geri