Yozgat Atatürk İsmini Sildi!

Kodla Büyü
turktime ile hurriyet yazmış canı sıkılanlar haberi paylaşana saldırmış :) ilginç bir forum olmaya başladık. Bence hep birlikte hortum topikine dönelim biz :?

milliyetçilik yönü en ağır olan illerin başında yozgat ve osmaniye geliyor diye biliyordum.
kim yaptıysa farketmez ama böyle tanınan bir ilin vatandaşları nasıl buna izin verdiler

ckayatr' Alıntı:
turktime ile hurriyet yazmış canı sıkılanlar haberi paylaşana saldırmış :) ilginç bir forum olmaya başladık. Bence hep birlikte hortum topikine dönelim biz :?
Öyle saldım çayıra diye paylaşım olmaz hocam. İlgisiz alakasız bir sürü başlık atıyor gazeteler. Kopyala yapıştır yapıp link paylaşınca o konu, açan kişinin sorumluluğundan çıkıyor mu? iyiymiş o iş..

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
Çamura yatma hemen. Atatürk ismini kaldıran yozgat değil. yerköy değil. Yerköy belediyesi. doğru düzgün başlık at. Amacın belli. Atatürke saldırsınlar tartışma çıksın, iki vatan haini bulalım bizde saldıralım. iki gram bilgimizle Atatürkü yalan yanlış savunalım. Bizde tepki koyuyoruz bazı şeylere ama her olaya Atatürkü katıp arkasına sığınmak çok büyük acizlik. Ör: Markete gidiyorsun, marketle bir sorunun var. Sorunu halletmek yerine diyorsunki niye Atatürk resmin yok iş yerinde. hainsin.
Hocam çok sert olmuş yorumunuz. Arkadaş bi haber görmüş ve paylaşmış. Yozgat derken tüm halkı kastetmemiş sanırım ama 2011 seçimlerinde %66 gibi bir oyla almıştı seçimleri AKP. Sonuçta halkın çoğunluğunun oyuyla iktidara gelmiş bir belediyenin bunu yapmaması lazımdı. Sanırım arkadaş ona kızmış biraz...
Saygılar...

ülkede bir çözüm süreci olan aslında israil ve abd nin BOP projesin olduğunu bilmeyen yoktur. bu proje içersinde milleti nasıl ikna ederiz bu projeyi hayata geçiririz diye çaba göstyeririyorlar. bu ülkede bu projeyi engelleyen tek değer milli değerlerdir. milli değerleri yok olan ülkede bölünme çabul olur. yani başbakanın istediği kürdistan, lazistan dediği masumane eyalet sisitemine geçmiş oluruz.

işin kötü tarafı BDP ve AKP koalisyonun arkasında israil ile ABD var. bunların karşısında MHP ve ulusalcı CHP kanadı var . bunlar bu güçlerle mücadele edebilir mi? bu savaşı kim kazanır.

Sokağın adı değişmez, değiştirilmesi bile teklif edilemez.

netame' Alıntı:
ckayatr' Alıntı:
Öyle saldım çayıra diye paylaşım olmaz hocam. İlgisiz alakasız bir sürü başlık atıyor gazeteler. Kopyala yapıştır yapıp link paylaşınca o konu, açan kişinin sorumluluğundan çıkıyor mu? iyiymiş o iş..
Hocam ben açılan başlıkların çoğunun da burada yazılanların da forumla ilgisiz olduğunu savunuyorum zaten. Siz yok konunun sorumluluğu, saldım çayıra gibi ifadelerle buradaki yorumlara saldıramazsınız. O haberi milyon tane kişi okudu burada yayınlanınca mı problem oldu. Ayrıca ne zamandan beri açılan başlıkların nasıl olup olmayacağını size soruyoruz bu cüreti nasıl kendinizde buluyorsunuz bunu da anlamış değilim.

ya bırakın bu kör atatürk savunuculuğunu. her yerde atatürk heykeli, her yere atatürk ismini verseler memlekete hizmet etmeyip sömürseler halkı alkışlarsınız herhalde. asıl milliyetçilik atatürkçülük bu topraklara bir dikili ağaç bırakabilmektir.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
Çamura yatma hemen. Atatürk ismini kaldıran yozgat değil. yerköy değil. Yerköy belediyesi. doğru düzgün başlık at. Amacın belli. Atatürke saldırsınlar tartışma çıksın, iki vatan haini bulalım bizde saldıralım. iki gram bilgimizle Atatürkü yalan yanlış savunalım. Bizde tepki koyuyoruz bazı şeylere ama her olaya Atatürkü katıp arkasına sığınmak çok büyük acizlik. Ör: Markete gidiyorsun, marketle bir sorunun var. Sorunu halletmek yerine diyorsunki niye Atatürk resmin yok iş yerinde. hainsin.
madem o kadar milliyetci bu yozgat neden atatürk isminin kaldırılıp bekir bozdağ isminin konulmasına tepki vermiyor. ben birçok il biliyorum kendileri milliyetci olarak bilinmeyip atatürk ismini kaldırtmayacak. burada amaç bekir bozdağ caddesi oluşturmak olmadığını herkes biliyor. amaç atatürk ismini ortadan kaldırmak. ismi değişen caddelerin, okulların birçoğu ya atatürk ya da cumhuriyet gibi isimlere sahipler. ali, veli caddesini değil atatürk caddesini bilerek değiştiriyorlar ve malesef yerköylülerde buna sesini çıkartmıyor olay bu. neyini savunduğunu anlayabilmiş bile değilim.

sitede zaten birçok atatürk düşmanı olduğunu biliyoruz. yazmaya başlamışlar bile. atatürk bunlara ne yaptı merak ediyorum

Burada yapılan göz göre göre bakana YALAKALIKtır. Malum seçimler yaklaşıyor ya en güzel yalakalıklar yapılmaya başlanıyor. Madem Yerköy halkı Atatürk'ü seviyor o zaman bu değişikliğe nasıl tepki göstermezler? Başkan belediye üyelerine de teşekkür etmiş değişiklik için. Yalakalığımı desteklediniz diye. Martta seçilip bir 4 yıl daha yatarız son 3-5 ay beraber çalışırız (pardon yalakalıkları yaparız) diye.

Bulunduğum ilçede bile (%50li evet belediyede) sokak kaldırımları yenileme çalışmaları başladı mart seçimleri yaklaşıyor ya. Hepinize yazıklar olsun..

değerli arkadaşlar bir Yozgatlı olarak hatta bu sabahta memleketten geldiğimden dolayı buraya bi kaç cevp yazmak istedim
1.Haberi paylaşan arkadaş yozgat başlığını atarak dikkat çekmek istemiş fakat burda arkadaşın asıl zihniyeti bir partinin ve yandaş candaşlarının yalakalarının zihniyetine dikkat cekmek istemiş arkadasın suçu yok.bu olay yozgattada yasanır ıstanbuldada anakradada batmandada bosuna illeri göz önünde bulundurmayınız İKTİDAR VE YANLILARIRIN ZİHNİYETİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUNUZ.
2.baslık altında arkadaşlarım demişki yobazdırlar ve atatürk kü sevmezler isyancıdırlar gibi bir kaç ithamda bulunulmuş bu gerçekten düşünülerek söylenmiş bir söz değil arkadaşlarımı kınıyorum bir kaç kişinin sacma sapan cevap yazmasına itafen arkadaşlarımızın biz o yörenin halkını yobaz ve bu tür ithamlarda bulunması üzücü .
3.bir arkadaşım çok güzel demiş yozgat ve osmaniye belkide milliyetciliğin vatana can üstüne can verenlerin cırpındığı yerlerden birisidir bizzat kendi aile ve efradımızdan biliyorum askerlik şubesinde bizzat doğuya ve güney doğuya gitmek için gönüllü can kardeşlerimiz vardı.
ki benim ailemde daha sivastan bu yana askerlik yapanda cıkmamıstır bingöl şırnak kars van vb. vb.

4.%66 lık oy oranı yozgattan cıktı doğru ama sizde biliyorsunuz ki bulgura kömüre makama mevkiye bir kaç yerde bulunmak için kendini feda edenlerde var.Zira şunu unutmayınki muhalefetsizlik halkı o yöne doğru itiyor.

5.Lütfen haberdeki mantığa ve asıl anlatılmak istenen olaya tepkinizi koyunuz illeri dillendirmeye bile gerek yok.zira yozgat olmaz antalya olur osmaniye olur bursa olur samsun olur

ckayatr' Alıntı:
netame' Alıntı:
ckayatr' Alıntı:
Hocam ben açılan başlıkların çoğunun da burada yazılanların da forumla ilgisiz olduğunu savunuyorum zaten. Siz yok konunun sorumluluğu, saldım çayıra gibi ifadelerle buradaki yorumlara saldıramazsınız. O haberi milyon tane kişi okudu burada yayınlanınca mı problem oldu. Ayrıca ne zamandan beri açılan başlıkların nasıl olup olmayacağını size soruyoruz bu cüreti nasıl kendinizde buluyorsunuz bunu da anlamış değilim.
:)

Geri