Youtube Yaşam Kanalı

Kodla Büyü

Yaşam Temalı Kanal Açsan Ben...

• İzlerim

Oy: 1 3.1%
  • Bir Göz Atarım

Oy: 12 37.5%
  • Abone Olurum

Oy: 2 6.3%
  • Bilmem

Oy: 1 3.1%
  • İzlemem

Oy: 6 18.8%
  • Bir bakar çıkarım

Oy: 10 31.3%

• Kullanılan toplam oy
    32

inikat

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar,
yakın zaman için planladığım bir youtube kanalı projem var.
Genel olarak yaşam kanalı şeklinde olacak.
İçerik olarak okuduğum kitapların ve olursa istek kitapların incelemelerini,
İzlediğim ve sevdiğim/sevmediğim dizilerin filmlerin incelemelerini,
Ev yaşamında hayatımızı kolaylaştıran ya da zorlaştıran alışveriş fikirlerini vb şeyleri paylaşmayı planlıyorum.
Böyle bir kanal açsam kaçınız bir göz atar acaba :) ??

Kanalın ilk videosu;

İlk video olduğunu ve yorumlarınızın, daha iyi daha faydalı içerikler üretmeme yardımcı olacağını unutmayın ve bu doğrultuda yorumlayın lütfen.

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam hiç youtube takip etmiyorum. onun için izlemem işaretledim. benim gibi olanları youtube e çekmek zor. ama şimdiden kolay gelsin bol takipçin olsun.

Hocam, müzik sesinizi bastırır gibi olmuş. Bence fon müziğine siz konuşurken gerek yok.
Koyacaksanız da ses seviyesini düşürün.

Sayın hocam, videonuzun bir kısmını izledim.
Öncelikle birkaç öneri; vücudunuz kadraja sığmamış, başınızın üst kısmı dışarıda kalmış, bu dikkat dağıtıcı olmuş. Arkaplandaki perdenin varlığı videonun bir ev ortamında çekildiği izlemini veriyor ki bu pek profesyonelce olmamış. Mümkünse bir kitaplık önünde ya da kanalın içeriği ile ilgili bir arkaplan önünde çekerseniz iyi olur. Mevcut videodaki giysiniz ve ortamın renkleri birbirine o kadar yakın ve yüzünüz o kadar parlak görünüyor ki bu durum göz yoruyor. Mümkünse zıt renkleri kullanarak hem derinlik oluşturup, hem de gözü yormayan bir renk düzeni oluşturursanız iyi olur diye düşünüyorum.
18 dakika bir kitap tanıtımı için sanki biraz fazla olmuş, gereksiz ayrıntılara çok yer vermişsiniz. Süreyi mümkünse bir standarta bağlayıp, örneğin 11 dakika gibi, ona göre hazırlamaya çalışırsanız iyi olur. Takip ettiğinizi düşündüğüm Barış Özcan'ının kitaplarla ilgili videolarını inceleyip, benzer bir anlatım tekniği geliştirmeniz takipçilerinizin sıkılmadan sizi izlemesini sağlayacaktır.
Unutmayın ki sizin formatınızda onlarca kanal var, siz ancak farklı bir şeyler yaparak aralarından sıyrılabilirsiniz.
Kanalınızda ve çalışmalarınızda başarılar.

Sayın hocam, videonuzun bir kısmını izledim.
Öncelikle birkaç öneri; vücudunuz kadraja sığmamış, başınızın üst kısmı dışarıda kalmış, bu dikkat dağıtıcı olmuş. Arkaplandaki perdenin varlığı videonun bir ev ortamında çekildiği izlemini veriyor ki bu pek profesyonelce olmamış. Mümkünse bir kitaplık önünde ya da kanalın içeriği ile ilgili bir arkaplan önünde çekerseniz iyi olur. Mevcut videodaki giysiniz ve ortamın renkleri birbirine o kadar yakın ve yüzünüz o kadar parlak görünüyor ki bu durum göz yoruyor. Mümkünse zıt renkleri kullanarak hem derinlik oluşturup, hem de gözü yormayan bir renk düzeni oluşturursanız iyi olur diye düşünüyorum.
18 dakika bir kitap tanıtımı için sanki biraz fazla olmuş, gereksiz ayrıntılara çok yer vermişsiniz. Süreyi mümkünse bir standarta bağlayıp, örneğin 11 dakika gibi, ona göre hazırlamaya çalışırsanız iyi olur. Takip ettiğinizi düşündüğüm Barış Özcan'ının kitaplarla ilgili videolarını inceleyip, benzer bir anlatım tekniği geliştirmeniz takipçilerinizin sıkılmadan sizi izlemesini sağlayacaktır.
Unutmayın ki sizin formatınızda onlarca kanal var, siz ancak farklı bir şeyler yaparak aralarından sıyrılabilirsiniz.
Kanalınızda ve çalışmalarınızda başarılar.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam. Boş bir sayfaya yorumlar diyerek notlar alıyorum ve sizin yorumunuzdaki belirttiğiniz noktaları da yazdım. sonraki videolarda düzeltmeler yaparak devam edeceğim.
Tabi ki zamanla daha iyi olacağını düşünüyorum ama mükemmel için uğraşınca başlayamamak derdimiz olduğundan bir yerden başlamak lazım düşüncesiyle başladım.
Açıkçası arkaplan için çok düşündüm ama şuan bulunduğum ortam bu konuda beni zorluyor...
bakalım birşeyler düşünmeye çalışacağım artık.
Tekrar teşekkür ederim

hocam evvela hayırlı olsun destek amaçlı abone ol butonuna da bastık :D eğer bu işi yapmayı kafaya koyduysanız arka fona yeşil perde almanızı şiddetle tavsiye ederim. bi de kameranızı biraz daha geriye masayı da hafiften gösterecek şekilde ayarlamanızı ve mutlaka bir mikrofon kullanmanızı tavsiye ederim. zamanla oturacaktır herşey

Kanala, videoya göz atan inceleyen yorumda bulunan herkese teşekkür ederim.
Kanal videoları için arkaplan çok açık renk olduğunda ve karanlıkta izlendiğinde rahatsız olan kişi sayısı yüksekmiş böyle bir bilgi var.
Barış Özcan da bu bilgiden son videolarından birinde bahsediyor.
Kanal videoları için arkaplan olarak yeşil fon kullanıp video montaj ile arkaplan yerleştirmek mi daha doğru olur yoksa bir kitaplık önünde çekim yapmak mı acaba?

Video uzun olmuş hocam. Birde videolsr sadece bir amaca yönelik olsun bence. Kanalın amacı bir video kitap ayrı bir video şeklinde.

Konuyu yeni gördüm. Eve geçince unutmazsam göz atacağım. Potansiyel görürsem abone olur düzenli izlerim :) TV'de tek yaptığım youtube izlemek zaten :) Yukarıdaki önerilerin her biri önemli. Bunları değerlendirip uygulamanız iyi olur. Bir de soft light vb. ekipmanlar ile ortamın aydınlatmasını iyi ayarlamanız çekim kalitesini arttırır. Bunlar tabi zamanla olur. Parça parça geliştirirsiniz kendinizi. Başarılar.

elimden geldiğince çabalıyorum. Fotoğraf merakım var yıllardır ve fotoğraf da çekiyorum. instagramda https://www.instagram.com/renklibaski hesabımdan çektiğim bazı fotoğrafları görebilirsiniz .
Ama video konusunda çok acemiyim.
Işık ve ses konularında belli bir miktar bilgim var ama ekipmanım yok ne yazık ki. Sony nin aynasız A7II makinesi var fotoğraf için kullandığım. ve 24-70 lens mevcut. bunları kullanıyorum youtube kanal videolarım için.
en kısa zamanda ses ve ışık için çalışma yapmaya çalışacağım.
Bir de yeşil fon planlamam var ama bakalım bu eksikler giderilene kadar kaç video yayınlamış olurum. Mühendislik tamamlama da var ve çok yoruyor açıkçası. E twinning projesi var üzerine okul işleri ve alan şefliği vs derken baya yoğunum :)
Bu arada kanal fotoğrafı, intro çalışması ve logo halloldu şimdilik yeni videoda ve kanalda bunlar mevcut artık.
Tekrar hepinize teşekkür ederim.

Arkadaşlar yeni videom yayınlandı.
Kanal logom var.
Kanal resmim var.
Video başlangıcına intro eklendi ama farklı intro olacak ileride. Şuan olanı da değerlendirin lütfen.
Biraz daha düzgün çekmeye çalıştım ama acil ışık işini çözmem ya da gün ışığından faydalanmam gerekiyor.
Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Günün yarısı okulda geçiyor.you tube zaten giriş yok.eba dışında hiç bir yer açmıyor. Sen bu kanalı eba da açarsan daha iyi olur

Günün yarısı okulda geçiyor.you tube zaten giriş yok.eba dışında hiç bir yer açmıyor. Sen bu kanalı eba da açarsan daha iyi olur

Hocam şuan çalışma var hem buraya emped edip youtube erişiminiz olduğunda buradan izlemenizi sağlayacağız hem de BBNet Portal a yükleyip meb hattındayken BBNET ailesi desteğiyle izleyebilmenizi sağlayacağız.
Umarım kısa zamanda olacaktır :)

İzleyebilen arkadaşlardan da yorumlarını rica ediyorum.

Hocam şuan çalışma var hem buraya emped edip youtube erişiminiz olduğunda buradan izlemenizi sağlayacağız hem de BBNet Portal a yükleyip meb hattındayken BBNET ailesi desteğiyle izleyebilmenizi sağlayacağız.
Umarım kısa zamanda olacaktır :)

İzleyebilen arkadaşlardan da yorumlarını rica ediyorum.

Arkadaşlar @inikat hocam ve yakında bbnet medya ve portal servislerimizde isimlerini göreceğiniz kıymetli hocalarımız ile

derslerin ve yayınların meb hattından izlenebilmesi için çalışıyoruz.

bu kapsamda özellikle youtube vb. kanallar üzerinden izlediğimiz yayınları biraz gecikmeli de olsa BBNET Medya ve BBNET Portal kanallarımıza yüklüyoruz.

Özellikle BBNET Portal kanalında ders anlatımlarını ve diğer kategorileri ayrı ayrı inceleme ve takip etme imkanı bulacağız.

Meb üzerinden ders ve sunumların izlenebilmesi için özveride bulunan tüm hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.

BBNET

Geri