youtube gibi video sitesi yapabilirmiyim

Kodla Büyü

mabel

Aktif Üye
arkadaşlar örneğin şöyle bir site yapıcam:birileri video felan göndericek ben de onaylayıp yayınlicam.dreamweaver la yapılabilir mi bu sizce??bana php siz yapılamaz gibi geldi ama tam olarak bir bilgim yok.siz ne dersiniz???

Yapımı hakkında cok bır bılgım yok ama ......boyle bır sey yapılabılmesı ıcın gercekten cok buyuk bir hosta ve siteyle hergun ılgılenecek birine ihtiyac vardır.Youtube gibi siteler Mahkeme karıyla acılan sıtelerdir.Mahkemeden izin alınmayarak yapılan siteler (ör : bedava sarkı- muzık siteleri gibi..) farkedildigi zman (benım bıldıgım kadarıyla) hapis cezasına carptırılabılıormussunz.Bu tabi sarkıların adetine gre dogru orantıda sureye yansıyor...

Hocam öyle bişey sormuşunuzki... o dediğinizi yapabilecek birisi olsa yapardı zaten... çok zor yani. bu dediğinizi yapabilmek için web programlama dillerinden birisini (asp, php vs... farketmez) çok iyi bilmek gerekir. Ayrıca bir veritabanı programı oracle, sql vb... bilmeniz gerekiyor.

Benim tavsiyem böyle bir uygulamaya direk girmeyin. oturun pc başına

php de örnegin

ekrana "merhaba dünya" yazdırmadan başlayın. :)

veritabanı olarak ta sql ögrenirseniz php+sql le uçak bile yapabilirsiniz :)
sql de de komutlarla çalışın. Query analeyzer dan başlayın. Tabi zamanla olcak işler bunlar sıkı çalışırsanız önümüzdeki yaza böyle bi portal kuraiblirsiniz diye dünüyorum.

yotube üzerinden yapabilirsin filmleri youtube ye yükler linki veri tabanına kayıt ettirebilirsin. altaki linkte videolar bölümünde var çoğu php kaynak sitelerinde youtube modülü isminde bulunuyor.

Ama anladığım kadarıyla sen direk bir youtube istiyorsun ??

saolun arkadaşlar ya ben yapmicam zaten baya zormuş.teğmen bi arkadaşım sordu da dün böle bişi yapmak istiyorum nasıl olur diye.ben de size sorayım dedim.bence vazgeçsin :D zaten php felan da bilmiyomuş.en iyisi herkes kendi işini yapsın dimi :D

Geri