Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Youtube da dizi kanali acsam telif konusunda sorun yasar miy

Konu, 'Google pagerank-SEO-Alexa' kısmında paradox99 tarafından paylaşıldı.

1. paradox99

paradox99 Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhaba Arkadaşlar ek isler aradığımız bu günlerde bir sorum olacak.. tv den kaliteli olarak kaydettiğim dizileri youtube a ekleyerek adense den para kazanabilir miyiz? Telif konusunda sorun çıkar mı?

2. habibocak

habibocak Üye

Telif konusunda mutlaka sorun çıkar Hocam. Ben anlattığım derslerin birinde sadece fon müziği kullanmıştım. Onda bile telif sorunu çıktı.

3. developer

developer Süper Üye Süper Üye

sorun çıkar... youtubea çalışacağınıza site açın ona çalışın daha sağlam olur emin olun ...

4. paradox99

paradox99 Seçkin Üye Seçkin Üye

Anladim arkadaşlar arayış sürüyor... mesajlar icin sagolun...

5. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

üç telif uyarısından sonra kanal kapanır :)

6. alkantr

alkantr Aktif Üye

Telif hakkı çıkar bunun sebebi sayısal yayın. Siz tv kartı ile kayıt yaparken digital yayın yapan kanallar görüntülerini kodluyor (tabii bu görünmez video veya ses olabilir). youtube bu kodlamayı çok iyi ayırt ediyor ve telif hakkı diyor. yani tv ile değil video kamera ile bu iş yapılabilir. bu durumda da eğer yüzbinleri bulursa dizi sahipleri şikayet edebilir. ama çok seyredilmez ise sorun yok.

7. fatihh1

fatihh1 Aktif Üye

üç uyarıdan sonra mı? yoksa üç uyarıdan sonra videoyu kaldırmazsanmı kapanıyo.. ben kanala bi ik müzik videosu attıyım dedim hit için. telif uyarısı geldi.. birinde de imrahim erkalın yeni videosunu yukemştşm menejeri paylaşmış :DD

8. omd

Youtube telif uyarılarında videoyu silmenizin bir etkisi yok. Ceza her türlü işlenir. İlk telif geldiğinde 6 ay civarı üç cezaya tamamlamazsanız aldığınız uyarılar zaman içinde siliniyor. Ancak eşleşen içerik uyarısı alırsanız onları silebilirsiniz olumsuz etkisi olmaz. Çok sayıda eşleşenli video yüklerseniz kanalınız spama girer. O noktadan sonra yeni videolarda para kazanmayı kolay kolay açamazsınız.

9. fatihh1

fatihh1 Aktif Üye

youtubeden alacagımız addense farklımı.. oradan aldığımız addenseyi normal sitemizde reklam almak için kuullnabiliyormyuz

10. omd

Youtube üzerinden alınan adsense sadece kanallarınıza bağlanır. Site için eklerseniz sitenin iki adımda onaydan geçmesi gerekiyor. Geçmezse sadece kanalda kullanmaya devam edersiniz.

11. sinanurun

sinanurun Aktif Üye

hocam bir öğrencimiz vardı açmıştı sonra kapattılar diye bahsetmişti ama siz bilirsiniz daha detalı bir araştırın

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal