Youtube da dizi kanali acsam telif konusunda sorun yasar miy

Kodla Büyü

paradox99

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar ek isler aradığımız bu günlerde bir sorum olacak.. tv den kaliteli olarak kaydettiğim dizileri youtube a ekleyerek adense den para kazanabilir miyiz? Telif konusunda sorun çıkar mı?

Telif konusunda mutlaka sorun çıkar Hocam. Ben anlattığım derslerin birinde sadece fon müziği kullanmıştım. Onda bile telif sorunu çıktı.

sorun çıkar... youtubea çalışacağınıza site açın ona çalışın daha sağlam olur emin olun ...

Telif hakkı çıkar bunun sebebi sayısal yayın. Siz tv kartı ile kayıt yaparken digital yayın yapan kanallar görüntülerini kodluyor (tabii bu görünmez video veya ses olabilir). youtube bu kodlamayı çok iyi ayırt ediyor ve telif hakkı diyor. yani tv ile değil video kamera ile bu iş yapılabilir. bu durumda da eğer yüzbinleri bulursa dizi sahipleri şikayet edebilir. ama çok seyredilmez ise sorun yok.

omd' Alıntı:
üç telif uyarısından sonra kanal kapanır :)
üç uyarıdan sonra mı? yoksa üç uyarıdan sonra videoyu kaldırmazsanmı kapanıyo.. ben kanala bi ik müzik videosu attıyım dedim hit için. telif uyarısı geldi.. birinde de imrahim erkalın yeni videosunu yukemştşm menejeri paylaşmış :DD

Youtube telif uyarılarında videoyu silmenizin bir etkisi yok. Ceza her türlü işlenir. İlk telif geldiğinde 6 ay civarı üç cezaya tamamlamazsanız aldığınız uyarılar zaman içinde siliniyor. Ancak eşleşen içerik uyarısı alırsanız onları silebilirsiniz olumsuz etkisi olmaz. Çok sayıda eşleşenli video yüklerseniz kanalınız spama girer. O noktadan sonra yeni videolarda para kazanmayı kolay kolay açamazsınız.

youtubeden alacagımız addense farklımı.. oradan aldığımız addenseyi normal sitemizde reklam almak için kuullnabiliyormyuz

Youtube üzerinden alınan adsense sadece kanallarınıza bağlanır. Site için eklerseniz sitenin iki adımda onaydan geçmesi gerekiyor. Geçmezse sadece kanalda kullanmaya devam edersiniz.

hocam bir öğrencimiz vardı açmıştı sonra kapattılar diye bahsetmişti ama siz bilirsiniz daha detalı bir araştırın

Geri