yorumsuz

Kodla Büyü

Yalnız_Kurt

Süper Üye
Süper Üye
yorumsuz

Ekli dosyalar

• kermes.jpg
    kermes.jpg
    165 KB · Görüntüleme: 824
o servis hizmetini kim yapıcak merak ettim.. dün pazarda arkadaşlarla gezerken okullardan birinin öğretmenleri okul yararına pazarda satıcılık yapıyolardı, mısır satıyolardı galiba, şaşırdık görünce..

yorum yapalım mı yapmayalım mı?
Neyse ben yorumumu yapayım. Öğretmenlerin bu hale gelmesi yine kendilerin sayesinde oluyor. ( Zaten her şey insanların hayrına değil mi? Nedense öncelikli olarak öğretmenler bu hayır işine koşarlar. Sanki deli kovalıyor öğretmenleri. Öğretmenden amelelik vardır. Günlüğü bağış ücreti ) (link: sahibinden.com/ameleogretmen)

ozlem22' Alıntı:
o servis hizmetini kim yapıcak merak ettim.. dün pazarda arkadaşlarla gezerken okullardan birinin öğretmenleri okul yararına pazarda satıcılık yapıyolardı, mısır satıyolardı galiba, şaşırdık görünce..

Allah öğretmenlere akıl fikir versin. Siz hiç adliyenin giderlerini karşılamak için kermes düzenleyen hakim, savcı gördünüz mü?

Siz hiç ilçe milli eğitime gelir sağlamak için çalışan memur, şef gördünüz mü?

Siz hiç hastaneye, sağlık ocağına gelir olsun diye esnafa, şuna buna yalvaran, dilenen doktor, hastabakıcı, hemşire gördünüz mü?

Öğretmenlik fedakarlık mesleği imiş. Ver gazı koş öğretmeni her işe. Çifte koş, çubuğa koş...

Yahu bu mesleğin böyle bir yükümlülüğü varsa, en iyi şekilde yapalım görevimizi ama o zaman da okumuş ve böyle bir sorumluluk yüklenmiş adamın maaşının dolgun olması gerekmez mi?

Ayakkabıcıya girdiniz. 2 farklı ayakkabı var. Bu çin malı, plastik ayakkabı, dikişleri 3 ayda atar, pardon dikiş yok, yapıştırma bu. Fiyatı 20 lira.

Bu da el işi, deri, dikişli ve yapıştırmalı, en iyi malzeme kullanılmıştır, fiyatı 100 lira.

Hiç 100 liralık ayakkabıyı kastederek, bu da ayakkabı, şu Çin mallarını yapıştırarak yaptığın da, şu 100 liralık ayakkabıyı 20 liraya ver diyebilir misiniz? Diyeni duydunuz, gördünüz mü?

Peki neden öğretmenden 100 liralık iş beklenip, 20 lira veriliyor? Hatta o bile çok görülüyor?

Allah öğretmenlere akıl fikir versin. Kursak versin.

Koca dedemin bir lafı vardı: Akıl fukarası diye.

Biz tam akıl fukarası imişiz.

obsearchver' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

Allah öğretmenlere akıl fikir versin. Siz hiç adliyenin giderlerini karşılamak için kermes düzenleyen hakim, savcı gördünüz mü?

Siz hiç ilçe milli eğitime gelir sağlamak için çalışan memur, şef gördünüz mü?

Siz hiç hastaneye, sağlık ocağına gelir olsun diye esnafa, şuna buna yalvaran, dilenen doktor, hastabakıcı, hemşire gördünüz mü?

Öğretmenlik fedakarlık mesleği imiş. Ver gazı koş öğretmeni her işe. Çifte koş, çubuğa koş...

Yahu bu mesleğin böyle bir yükümlülüğü varsa, en iyi şekilde yapalım görevimizi ama o zaman da okumuş ve böyle bir sorumluluk yüklenmiş adamın maaşının dolgun olması gerekmez mi?

Ayakkabıcıya girdiniz. 2 farklı ayakkabı var. Bu çin malı, plastik ayakkabı, dikişleri 3 ayda atar, pardon dikiş yok, yapıştırma bu. Fiyatı 20 lira.

Bu da el işi, deri, dikişli ve yapıştırmalı, en iyi malzeme kullanılmıştır, fiyatı 100 lira.

Hiç 100 liralık ayakkabıyı kastederek, bu da ayakkabı, şu Çin mallarını yapıştırarak yaptığın da, şu 100 liralık ayakkabıyı 20 liraya ver diyebilir misiniz? Diyeni duydunuz, gördünüz mü?

Peki neden öğretmenden 100 liralık iş beklenip, 20 lira veriliyor? Hatta o bile çok görülüyor?

Allah öğretmenlere akıl fikir versin. Kursak versin.

Koca dedemin bir lafı vardı: Akıl fukarası diye.

Biz tam akıl fukarası imişiz.
Son günlerde forumda okuduğum güzel yazılardan biri. En kıl olduğum laf: ÖĞRETMEN FEDAKARDIR. Hayır kardeşim ne fedakarlığı, hepimiz profesyoneliz. Hepimiz bu işten para alıyoruz. Para aldığımız için yapıyoruz.

Çok fedakarlık yapmak isteyen varsa buyursun "ben maaş almayacağım" desin yapsın öğretmenliği.

Okul boyanacak öğretmen boyasın, para yok öğretmen kermes yapsın, şu yapılacak hademe yok öğretmen yapsın, temizlik işçisi yok öğretmen şunu şunu yapsın..

Yapmayın arkadaş yapmayın.. Siz yaptıkça devam edecek. Okulun parası mı yok.Parası olsa ne yapacak? Temizlik, bakım falan.. Bırakın ya kirli kalsın, bırakın bakımsız boyasız kalsın. Veliler sorduğunda M.Eğitim para vermiyor deyin. Bütün okullar bunu desin göreyim ben o Meb'i sütle, tabletle mi uğraşıyor bu işlerle mi. Trilyonlarca lira tablete, süte gelince tak diye bulunuyor, bizim öğretmenler kermes, boya peşinde.

Bizim öğretmen arkadaşlarda esnafları tek tek gezip davetiye satmak istiyorlar. Normalde pazarlama işini çok iyi bilmeme rağmen kesinlikle böyle bir şeyi öğretmenlik gururuma yediremem. Nasıl gidip davetiye satıyorlar hayret ediyorum.

Geri