Yoruldum ama Teşekkürler DEVLET BABA !

Kodla Büyü

Dev Kitap Arşivi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yoruldum. Ama isyan değil bu. Küçük bir serzeniş boşa gideceğini bilsem de...
3 sene önce atandım. Şükürler olsun. İşim var gücüm var. Allah'a binlerce şükür.
Fakat diğer branşlardan daha farklıyız bu gerçek. Müdür yardımcılığı dayatılması dersim
olmadığı için. Malum köy okulu. 1'er şube. Allah'a şükür...
Köy okulu merkeze 60, ilçeye 30, beldeye 15 km. yollar berbat, hala toprak yollar. Allah'a şükür...
Geldiğim ilk sene tuvaletleri yıkadım, temizlik işi müdür yardımcılığı ile beraber bana düştü.
Şükürler olsun isyan edecek değilim...
Hava da tek bulut bile yokken en az haftanın 3 günü giden elektrik,
devamlı su boruları patladığı için gelmeyen su... Allah'a şükür...
Bu şartlarda 3 senemi tamamladım. Fakat arada askerlik vardı. Kısa dönem. Şükürler olsun
onuda hallettik. Saat 6-7'lere kadar okulu adam etmek için çalıştık. Lojman kapısının
önünden hayvan pisliklerini temizledik, şükürler olsun.
Devlet baba'dan beklediğim sadece kısa dönem askerliği saymalarıydı.
Böylece 3 senemi tamamlayıp memleketimde yuva kurabilecektim ama Allah'a şükür 1 sene daha
davamıza devam edeceğiz. İsyan değil soru sadece:
Askerliğini kısa dönem olarak yapanın suçu nedir ? Hele ki ücretsiz, okuldan bizleri kopartarak?
Köy Öğretmeni olmak sanırım bu olsa gerek...
Allah'a şükür...

Elektrik gidiyorsa jeneratör su gidiyorsa depo tavsiye ederim. Askerlik sayilsa bile tayinin cikmasi kesin değil. Yuvadan kastin evlilikse ozur gurubu isteyebilirsiniz. Il disi isteyemeyen ozur isteyemez maddesi var ancak bu arada evlenenlere bu madde uygulanmiyor. Her serde bir hayir olabilir gonlunu ferah tut. Iyi geceler

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Allah'a şükür...
Allah sizden razı olsun hocam. Çalışmalarınıza yılmadan devam etmenizi dilerim.
Belki sizin için hayırlısı gelecek yıl içindir.
Tam istediğiniz yere gidersiniz belki,

benim için zamanında zorunlu hizmete gönderirken askerliği süreden saymışlardı, gittik.
demek ki oradan gelirken süreden saymıyor DEVLET BABA!

her_dem' Alıntı:
Elektrik gidiyorsa jeneratör su gidiyorsa depo tavsiye ederim. Askerlik sayilsa bile tayinin cikmasi kesin değil. Yuvadan kastin evlilikse ozur gurubu isteyebilirsiniz. Il disi isteyemeyen ozur isteyemez maddesi var ancak bu arada evlenenlere bu madde uygulanmiyor. Her serde bir hayir olabilir gonlunu ferah tut. Iyi geceler

Hocam jeneratör olayına girdik patladı gitti. Bi daha alamadık. Malum herkes borç harç içerisinde. Depo olayına girdik şuanda fakat suyu yukarıya taşıyamıyoruz :)
Taşıdık kışın borular dondu kaldık. Malum 5 ay güzel bir kış görüyoruz doğuda.Sobalarla ısınmakta zor. Odunları kurutmak ayrı dert :)
Allah'a şükür ve hayırlısı artık :)

ercinc98' Alıntı:
Allah'a şükür...
Allah sizden razı olsun hocam. Çalışmalarınıza yılmadan devam etmenizi dilerim.
Belki sizin için hayırlısı gelecek yıl içindir.
Tam istediğiniz yere gidersiniz belki,

benim için zamanında zorunlu hizmete gönderirken askerliği süreden saymışlardı, gittik.
demek ki oradan gelirken süreden saymıyor DEVLET BABA!

Allah razı olsun hocam...
1 sene daha bekleyeceğiz elbette ama benimle beraber atananlardan kimse kalmayınca insan üzülüyor.
Çok şükür köydeyiz soğuklar filan iyi ama insan dayanamıyor bir yerden sonra...
Ama yine de Allah'a şükür tabi. İşimiz gücümüz var. Telefon çekmese de şükür :)

06/05/2010 tarihinden sonra atanıp birinci, ikinci ve/veya üçüncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden toplam 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan veya 15 Eylül 2014 tarihi itibarıyla tamamlayacak olanlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanında hiç görev yapmamış ya da eksik hizmeti 6 aydan fazla olanlar, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere il içinde veya iller arasında dördüncü, beşinci veya altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına tercihleri doğrultusunda atanır. Tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar, alanlarında norm açığı bulunan diğer zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına atanır. Bunlardan başvuruda bulunmayanların atamaları Bakanlıkça resen yapılacaktır. bu seni kapsamıyormu ?

askerlik sayılmayınca kurumda üç yıl dolmuyor ve bir yere gidemiyor anladığım kadarıyla.

fatihtasoz' Alıntı:
06/05/2010 tarihinden sonra atanıp birinci, ikinci ve/veya üçüncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden toplam 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan veya 15 Eylül 2014 tarihi itibarıyla tamamlayacak olanlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanında hiç görev yapmamış ya da eksik hizmeti 6 aydan fazla olanlar, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere il içinde veya iller arasında dördüncü, beşinci veya altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına tercihleri doğrultusunda atanır. Tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar, alanlarında norm açığı bulunan diğer zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına atanır. Bunlardan başvuruda bulunmayanların atamaları Bakanlıkça resen yapılacaktır. bu seni kapsamıyormu ?

Zorunlu hizmetini yapmamış olanları diyor hocam maalesef. Kısa dönem askerliği hiç bir şekilde saydıramıyoruz... :?

3 sene önce atandım. Şükürler olsun. İşim var gücüm var. Allah'a binlerce şükür.
Fakat diğer branşlardan daha farklıyız bu gerçek. Müdür yardımcılığı dayatılması dersim
Köy okulu merkeze 60, ilçeye 30, beldeye 15 km. yollar berbat, hala toprak yollar. Allah'a şükür...
Geldiğim ilk sene tuvaletleri yıkadım, temizlik işi müdür yardımcılığı ile beraber bana düştü.
Bu şartlarda 3 senemi tamamladım. Fakat arada askerlik vardı. Kısa dönem. Şükürler olsun
onuda hallettik. Saat 6-7'lere kadar okulu adam etmek için çalıştık. Lojman kapısının
Böylece 3 senemi tamamlayıp memleketimde yuva kurabilecektim ama Allah'a şükür 1 sene daha
Askerliğini kısa dönem olarak yapanın suçu nedir ? Hele ki ücretsiz, okuldan bizleri kopartarak?
Allah'a şükür...
Hocam kisasi uzunu mevzu degil bu ülkede askerlik yapmak suç. Biz öğretmen askerlik bizi ne MEB sahiplenirdi ne askeriye. Askerlik bitti bizimkini de görevden saymadilar.

ilyas33' Alıntı:
Hocam kisasi uzunu mevzu degil bu ülkede askerlik yapmak suç. Biz öğretmen askerlik bizi ne MEB sahiplenirdi ne askeriye. Askerlik bitti bizimkini de görevden saymadilar.

Hocam aynen dediğin gibi...Bimere yazdım MEB ayrı, MSB ayrı bişeyler söyledi... Nerde adalet dedim? O da kim diye herhalde dalga bile geçmişlerdir..

aynı durumdayım seneye bende tayin isteyemiycem. sizin çektiğiniz zorlukları çekmedim ve daha iyi bir yerdeyim. askerlik zaten tam bir facia kime neye yararımız dokundu üstlerimize köle olmaktan başka? kendi çocuklarımızı bırakıp gittik birilerine çay taşıdık, içmediğimiz sigara izmaritini topladık, vs... sonrada 6 ay sen nerdeydinki neyin hizmeti, neyin ücreti dediler. umarım diğer sene gönlünüzce olur hocam, allah yardımcınız olsun.

Allah yardımcınız olsun.
Askerliğin açıklaması yok bence o yüzden bazılarına öğretmen asker-bazılarına ast teğmen-bize de çekmek düştü kısa dönemi.
Eğer bu işte kasıtlı bir uygulama varsa hakkımı helal etmiyorum. herkim yaptıysa.
bende 4 sene kalmak zorunda kaldım.
doğu görevimi bitirememiş oldum 6 aydan dolayı.
4 puan eksikle devam ediyorum.

Allah'a şükür sizinkiler gibi sıkıntı çekmedim.
trafolar-depolar filan ama memleketten 25 saat uzakta olmak vardı.
hayırlısı.
Allah yardımcınız olsun. Sabır.
Kandiliniz mübarek olsun.

hocam fatih projesi sizin oraya gelince rahat eersiniz artık..sınıflarınızda akıllı tahtayla falan üffff...tadından yenmez...

theghost83' Alıntı:
hocam fatih projesi sizin oraya gelince rahat eersiniz artık..sınıflarınızda akıllı tahtayla falan üffff...tadından yenmez...

Akıllı tahta mı? İnternet ve telefona razıyım şuanda. Allah'a şükür 8 makine tamamladım. Çocuklarla çırpınıyoruz Hamdolsun :+1:

Allah'a şükür...

Köyden kopmak için o kadar da acele etme be hocam.

İnan ileride o günler o kadar tatlı o kadar güzel gelecek ki!

Keşke tayinim o köylere bir daha çıksada gitsem diyeceksin ama nafile

Tadını çıkar bence

raco38' Alıntı:
Köyden kopmak için o kadar da acele etme be hocam.

İnan ileride o günler o kadar tatlı o kadar güzel gelecek ki!

Keşke tayinim o köylere bir daha çıksada gitsem diyeceksin ama nafile

Tadını çıkar bence

Hocam güzel yanları da oluyor kesinlikle. Fakat kışın eve hapis durumdayız. Ailemi göremiyorum. (4,5 ay oldu). Şöyle gelinebilecek yer olsa yok. İnan seviyorum, çokta yardımcı oluyorlar bize. Ama bir yere kadar... Şimdi de uydu da sorun oldu bakalım nasıl tamir edicez dünya kupası öncesi :mrgreen:
Ama Allah'a şükür...

asker öğretmenlikten, kısa dönemden dertlenen arkadaşlarım, 3 ay foçada komando eğitimi alıp 9 ay vanın başkale ilçesinde olanın ve bu 9 ayın 4 ayını 20 askerin olduğu dağın başında kaçakçısıyla teröristiyle zamanını geçirenin suçu ne?

işi askerliğe getirmeyin çok anlatırım...

vatan görevidir kutsaldır. ama her işte de bir hayır vardır. ne kadar serzenişte de bulunsam iyiki öyle olmuş diyorum. hayatın gerçek değerini daha iyi anladım...

senin durumuna gelince kardeşim, belki tayin istesen gitsen yuva kursan mutsuz olacaksı ve bu günlerini bile arayacaksın. o nedenle herşeyin hayırlısını dile işine gücüne bak rabbim en iyisini sana sunacaktır emin ol...

Hocam bu kandil akşamı allah gönlünüze göre bir yere gitmeyi nasip eder inş ve bu yaptıklarınızın mükafatınıda fazlasıyla alırsınız umarım her iki cihanda. Sizin gibi öğretmenlerde mi var diyor insan benim çalıştığım öğretmenleri bir görseniz birde rapor evde yat maaşıda tıkır tıkır al

pardus63' Alıntı:
Hocam bu kandil akşamı allah gönlünüze göre bir yere gitmeyi nasip eder inş ve bu yaptıklarınızın mükafatınıda fazlasıyla alırsınız umarım her iki cihanda. Sizin gibi öğretmenlerde mi var diyor insan benim çalıştığım öğretmenleri bir görseniz birde rapor evde yat maaşıda tıkır tıkır al

Allah razı olsun hocam... Kandil günü Allah'ım her kesin gönlüne göre versin... İnşallah görevimizi yapmışızdır...

Ne diyebilirim ki. Öğretmenlik bu olsa gerek. Başkalarının hayatları için yaşamak. fedakarlığın en üst derecelerinden biridir bizim mesleğimiz. Allah yar ve yardımcın olsun sizin ve bizim.

haso07' Alıntı:
Ne diyebilirim ki. Öğretmenlik bu olsa gerek. Başkalarının hayatları için yaşamak. fedakarlığın en üst derecelerinden biridir bizim mesleğimiz. Allah yar ve yardımcın olsun sizin ve bizim.

ALLAH razı olsun hocam. Allah herkese sabır versin. Bitti 3 sene çok şükür.

Geri