Yolluk veya Tazminat

Kodla Büyü

ramo87

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Asker öğretmen yapan arkadaşlar,15 Ağustos tazminat yada yolluk diye 500-600 arası bir para yatıyormuş bunu alan arkadaşlar hiç bir işlem yapmadan bu para yattı mı yoksa nasıl bir yol izlediniz

hiç birşey yapmıyorsunuz 1 ağustosta evraklarınızı alıp verip bişeyler yaparken o işte kendi halloluyor.

hocam ilişik kestikten sonra ödeniyor o para. onun içinde önce görevli olduğunuz ilçe mem den ilişik kesmeyi yaparsınız sonra zaten otomatik hesabınıza yatar 700 tl bişi. ben orda olan bir arkadaşa işlemlerimi yaptırdım sağolsun o halletmişti.

Ben ç.kaleliyim urfada çalıştım bir arkadaşa vekalet verdim gelirken inşalah bir sorun çıkmaz

hocam ilişik kestikten sonra ödeniyor o para .
g.gif

arkadaslar biz sadece haziran ayinda "agustos celbinde askere gidecegim,maasimda gerekli duzenlemenin yapilmasini arz ederim." falan diye bi dilekce vermistik milli egitime.yolluk alabilmek icin iliski kesmek gerekli demissiniz.nedir o tam olarak.

hocam ağus 15 maaşlarına yansıyacak dedikleri doğru kimi 500 diyor kimi 750

Arkadaşlar yatacak olan tazminatta iller arasında bir standart yok mu? kimisi diyor 745 yattı kimisi de 970... yoksa birileri yanlış mı hesaplıyor?

Susamuru' Alıntı:
Arkadaşlar yatacak olan tazminatta iller arasında bir standart yok mu? kimisi diyor 745 yattı kimisi de 970... yoksa birileri yanlış mı hesaplıyor?

İller Arası bir fark. olmasması lazım. Verilen hizmet tazminatı. Yolluk değil. Meb size Öğretmenken farklı bir kurumda çalıştığınız için farklı kurumda geçirilen süreyi hizmet tazminatı olarak veriyor. okula veya mutemetliğe dilekçe ile başvurmanız lazım almak için. genelde teskere işllemleri yapılırken hazır bir dilekçe örneği oluyor doldurup veriyorsunuz.

Hocam bu para 960 lira 8 lira damga pılu kesintisi var bu sene 952 lira yatacak , Maliyede hesaplattık...

Geri