Yolluk ödeme sıkıntısı - Yolluk almadan ilişik kesme hakkınd

Kodla Büyü

ÇetinÖğretmen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar merhaba, Yolluk almadan ilişiği kesip gitsek gittiğimizde yerde öderler mi? Çünkü ilçe Milli Eğitimdeki mutemet "şu anda sistem kapalı, yolluk yapamıyoruz, ödenek yok" diyor.. Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? Bu durumda benim kafam karıştı eşya taşıyacam, nakliye en az 2 bin tutacak.. Mutemet: "Bir kaç gün bekleyin, belki ödenek gelir yapılır olmazsa gittiğiniz yerden alırsınız diyor.." Ne yapmalıyım?

Ben de aynıo sorunla karşılaştım ama. Yollukta Ödenek gözetmeden ödeme yapılır. Sistemde hata vardır dediler.

Yolluk almadan gitmeyin. Yoksa zor alırsınız gittiğiniz yerden. Belkide hiç alamazsınız.

egunay' Alıntı:
Yolluk almadan gitmeyin. Yoksa zor alırsınız gittiğiniz yerden. Belkide hiç alamazsınız.
bizim burdakiler başka yerden gelenlerin yolluklarını yaptıklarını söylediler.. Benim de gittiğim yerden alabileceğimi söylediler. Sonuçta devletin belirlediği ve benim hakkım olan bir miktar var öğretmenim bu nasıl hiç verilmez ki? Konunun muhatabı devlet kurumu mahalleden birisi değil ki? Nakil bildirim formunda belirtiyorlarmış "yolluk alınmadı" diye. bu da yeterli bir durum değil mi sizce?

dostlar cehaletimi mazır görün.
ilişik kesmek için bişey bekliyo muyuz kararname falan yoksa direk kesebiliyo muyuz?

hocam okulunuza sorun kararnameniz geldiyse ki gelmiştir süreci başlatıyorsunuz.. Onlar seni ilçe mem. ve yolluk için malmüdürlüğüne gönderiyorlar. sonra görevden ayrılma yazını da hazırlıyorlar tabi senin elinde personel nakil bildirim formu oluyor. onunla yeni görev yerine gidiyorsun.. biz de yolluk için ödenek yok dedikleri için beklemedeyiz..

Ben biraz daha olumlu bakayım.Yolluğunuzu alırsınız.Gerçekten bazen kbs sistemi o kadar zorluyor ki. Olmayınca olmuyor.Biz giden öğretmenin arkasından bile yolluğunu gönderdik ,illa orada çalışıyo olmanız gerekmez.
Gitiğiniz yerdede yaparlar.Hoş karşılamaz oradaki mutemet ama yapar.

sayın hocam çoğu arkadaş da gittiğin yer yapmaz en az 5-6 ay uğraştırırlar hatta 1 yıl sonra bile alırsın diyenler çıkıyor.. Benim anlamadığım bu işler böyle çocuk oyuncağı mı? nasıl ödenek olmaz ki..

Geri