Yoklama alma, SMS veya bildirim gönderme

Kodla Büyü

emrahsahan

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Değerli arkadaşlarım öğretmenin sınıfta yoklama alabileceği, yoklamadan sonra devamsızlık bilgisinin veli cep telefonuna bildirim veya sms ile gönderildiği bir uygulama (android ve ios) var mıdır? MEBRE var ama yıllık ücreti çok. Bizim fazla para vermeden çözebileceğimiz bir yöntem varsa söyler misiniz? Fikir de olabilir.

Bir bilgisayar öğretmenimizin yazdığı Tedris programı var hocam gelişen bi proje

Whatsapp için bir uygulama olsa SMS ücreti de olmaz. Basit vir uygulama ile arkadaşlar olayı çözer.
Sınıf listeleri örneğin Excel'den çekilir, öğretmen öğrencileri işaretler, butona tıklayınca veliye mesaj gider

Devam devamsızlık olayı aslında google formlar üzerinden anında alınır ve idare de çok hızlı bi şekilde bu sonuçlara ulaşır.
Ama burda önemli olan bütün öğretmenlerin aksatmadan hazırlanacak google forma ilgili verileri girdiği her ders işlemesi.Aklımdaydı bu uygulama ama okulumuz büyük ve göz ardı edecek çok öğretmen olur diye malesef bu işe girişmedim.

Devam devamsızlık olayı aslında google formlar üzerinden anında alınır ve idare de çok hızlı bi şekilde bu sonuçlara ulaşır.
Ama burda önemli olan bütün öğretmenlerin aksatmadan hazırlanacak google forma ilgili verileri girdiği her ders işlemesi.Aklımdaydı bu uygulama ama okulumuz büyük ve göz ardı edecek çok öğretmen olur diye malesef bu işe girişmedim.

Hocam velinin cep telefonuna bildirim gidecek ders anında. Çocuğunuz derse girmedi diye. Android veya IOS uygulama lazım.

Hocam ben suan buna benzer bir projeye basladim ama ilerletemedim.Ogrenci okula gelince konum dogrulamasi yapacak ve veli ogrencinin konumunun okulda dogrulanip dogrulanmadigini gorecek.

Hocam velinin cep telefonuna bildirim gidecek ders anında. Çocuğunuz derse girmedi diye. Android veya IOS uygulama lazım.
Hocam, biz bir ara okulda ajansmarmara firmasının akıllı tahta kilit sistemini kullanmistik. Ayrıca böyle bir hizmetleri daha vardı yoklama alma ve veliye mesaj atma. Ama, o kısmını kullanmadık. İnternette ajansmarmara diye aratırsanız bulursunuz hocam firmayı

Geri