Yine Norm

Kodla Büyü

badem85

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sakarya da bir okulda bt rehber öğretmeniyim. 13 saat ile yıl ortasında norm fazlası durumuna düştüm. aynı durumda olanlar var mı? sizce bu okuldan mı kaynaklanıyor?

Hocam aynı sizin durumunuzdayım siz bölge normun norm fazlası olduğunuz bölge normu şu şekilde hesaplanıyor tüm bilişim dersleri toplanıp 21 bölünüyor arkasında en düşük dersi olan kişi norm fazlası oluyor

hocam bende badem hocamla aynı bölgedeyim. benim ders saatim badem hocamdan daha düşük ama ben norm fazlası değilim. enteresan olan yön bu

Hocam bende sakarya dayım aynı durumdayız, bugün 3 te il milli eğitime çağrıldım, büyük ihtimalle diğer ilçelere atama yapılacak...ama ilde 10 tane öğretmen açık olan 5 okul var, neye göre nasıl atama yapacaklar bilmiyorum

Allah bunların topunun belasını versin. insanların düzenini bozmak bu kadar kolay bunlar için.

Hocam 4 yıldır aynı okulumdayım bu 5 inci yılım ilk defa bu yıl norm fazlası oldum, ev aldık okuluma yakın, borç ödüyoruz, küçük bir kızım var bakıcı bakıyor, dönemin ortası ...bizi düşünen mi var...

evet benide çağırdılar. bu okulumda 3. yılım. heryıl mutlaka norm fazlası oluyorum. bende il dışından geliyorum. küçük bir kızım var benimde. hatta yeni ev kredisi çektik. bakalım Allah sonumuzu hayır etsin. ne olacak böyle sürekli diken üstünde ....

yaşasın bt rehberliği yaşasın herşeye kanan bilgisayar öğretmenleri :verymad: :verymad: :verymad: norm sorunu çözülmeden yapılan herşey saçma ve sinir bozucu

bu sap bir gün herkese dönecek. şimdi yerlerinde rahat olanlar mutlaka bu duruma düşecekler. hala çıkarmasın kimse sesini.
bt rehberlik diye bir yem attılar. çoğu kişi bu yemi yiyip duruyor.

hozgulen' Alıntı:
yaşasın bt rehberliği yaşasın herşeye kanan bilgisayar öğretmenleri :verymad: :verymad: :verymad: norm sorunu çözülmeden yapılan herşey saçma ve sinir bozucu

norm sorunu çözülmeden ne olursa olsun garantimiz yok. ama sadece bt öğretmenleri değil tüm öğretmenleri için geçerli bu sorun.

Şu an benim 12 saat dersim var ama sistem değişikliğinden dolayı seneye 8 saate düşecek ve norm fazlası olacağım.Maalesef ortada bir çözüm olmadığı gibi çözüm umudu da yok.Bir gün her bilişimci norm fazlasını tadacaktır,tabii böyle giderse

Bıktım vallahi ne ders anlatasım var nede başka bir şey yapasım :(
Okullara baktım en yakını 45 km uzakta

Şimdi benim de 17 saat dersim var, seneye sistem değişikliğinden 11-12'ye düşecek. Seneye bende norm fazlası olursam bilinki Sakarya'da bilgisayar öğretmeni kalmaz.Norm olayınız çözmezlerse seneye çok büyük patlak verir yeniden, çünkü 6'lardan kalktığı anda 1 sınıf bile açılsa sadece 2 saat gelecek, büyük okuldaki arkadaşlar bile otomatik norm fazlası olacak.

badem hocam kontenjan meb'den baktınız mı norm fazlası durumunuza? Bölgenizde o kadar büyük okul yok ama çok meslek lisesi var, onların gazabına uğradınız sanırım.

Norm durumu çözülmeden sorunlarımızın %1'i bile çözülemez.. Bt Rehberliğin formatörlükten farkı neredeyse kalmadı.

Benim anlamadığımda bizi meslek liselerine vermiyorlar ama norma gelince onlarla birlikte hesaplıyorlar bölge normunu, vallahi şamar oğlanına döndük gelen vuruyor giden vuruyor

evet amip33 hocam malesef norm fazlası gözüküyorum. dediğiniz gibi bölgedeki en büyük ortaokul bizimki. ama dediğim gibi her sene norm fazlası oluyorum. diğer yıllar ucuz atlattık. tayin istemedim bişey de yapamadılar. inş bu sene de olayı kazasız belasız atlatırız hepimiz.

BT Rehberliğinin zaten formatörlükten farkı yoktu bence, daha en başından beri, 2-3 saat az çalışmayı herkes marifet sandı,
maalesef arkadaşlarımızın dediği gibi ders gelmeden norm gelmez, norm gelmeden de bu iş çözülmez arkadaşlar, ne diyeyim Allah sonumuz hayretsin, işin suyu çıkmış durumda ama kimsenin umrunda değil maalesef!

Bir an önce Alan değişikliği mi yapıcaz, mudur yardımcısı mı olacaz, bişeyler yapmak gerekiyor.

hocam yönetmeliklere göre bizi ilde fazlaysan başka bir ile bile atayabiliyorlar, dönem ortası diyorsun ya istedikleri her zamanda atayabiliyorlar, bu konuda hiç mahkeme yok kazanılmış, ama ben sendika başkanıyla yinede görüşecem, belki birşey çıkar :(

bu kontenjan mebe nasıl bakılıyor mebbis kullanıcı adı ve şifresiylemi nası bilgilendirirseniz sevinirim

sayın hocalarım ders diye bi şey kalmadı yeni seçmeli derslerle zaten bu işi mahkemeye taşımaktan başka çare yok ve de ben dönem arasında 2 ayrı avukatla görüşüp (hem sendika hem de özel olarak) duruma göre mahkemeye başvuracam artık :verymad:

safenerli' Alıntı:
hocalarım bence içiniz rahat olsun yerinizden oynatmazlar sizi

hocam sakın güvenmeyin.bizde hatay da aynı şekilde bişey yapmazlar diye istemedik ama perişan ettiler herkesi.hatta sizi atamayacağız dediler sonra sırf bizi atamak için ek atama yaptılar.düzenimiz alt üst oldu.

akyildiz41' Alıntı:
Allah bunların topunun belasını versin. insanların düzenini bozmak bu kadar kolay bunlar için.
bize bu çektirdiklerini kendileri çekecek bir gün rabbim büyük

hani okullardaki bilgisayar öğretmenleri norm fazlası olsa bile yerinde kalacaktı. hangi sözlerine güveneceğiz bunların şaşırdım kaldım.

bu arada 13 saat ile norm fazlasına düştüm. norm fazlası durumuna düşen arkadaşlar sizler kaç saat ile norm fazlası durumuna düştünüz?

aynı eğitim bölgesindeyiz benim 12 saat dersim var ama norm fazlası değilim
çok enteresan birşeyler dönüyor ama çözeceğim bunu

Geri