Yine Bir Karne Günü ama BT Öğretmeni İçin Sıradan Bir Gün.

Kodla Büyü

seferzafer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkeste bir heyecan biz de birşey yok.
- Hocam İl milli eğitim müdürü gelecek fotoğraf makinemizi hazırlayın, bolca foto çekin.
- Hocam öğleden sonra kep töreni var yine makinemizle hazır olalım... vs.

- Ben böyle işi .... (İçimden gelen ses)

üzmeyin hocam kendinizi maalesef aynı şeyleri yaşıyoruz fakat üzüldükçe kendimize zarar veriyoruz elden bişey gelmez

Hocam keşke foto işine hiç girmeseydin..Sıkıntılı... Ben müdür yardımcısıyla tartıştım ve 2-3 hafta konuşmadı fotoğraf yüzünden...ama şimdi daha rahatım..

bu arada tvler geldi show falan. bir eylem mi yapsam, makineyi yere atıp kırsam mı? dikkat çeker miyim.

Aynı durumu ben de yaşıyorum. Bu sefer rapor alıp gitmedim karne törenine. :verymad:

hocam bence bilgisayar kasasını kır parçala.."bilgisayar öğretmenleri çıldırdı" diye haber yapsınlar :lol:

Öğretmen olarak şu yaşadıklarımız çok can yakıcı.
Beklentilerime yön değiştirterek kurtuldum ben bu acıdan. Artık insanlardan ne bir teşekkür, ne bir selam... hiç bir şey beklemiyorum, emeklerimin değeri bu kadar ucuz değil çünkü. Artık yaptıklarım hep O'nun rızası için.
Varsın bizim karne günümüz öbür tarafta olsun Hocam, bu gün okula gelen mis kokulu çiçekler bize öbür tarafta verilsin...
Müdürüm bu okulda tek minnetsiz çalışan kişinin Bilgisayar öğretmeni olduğunu söylüyor.
Bizim işimiz minnetsizdir, bu sebepten insan gözünde kıymetsizdir. Huzurlu olmak için insanlardan beklentisiz olmak lazım...

Hocam lanet o güne değil de, bu dersi ve öğretmenleri bu hale getirenlere...

çok acıtasyon yapıyoruz artık vazgeçelim bundan
küçük emrah gibi hissediyo insan kendini..

Hepsine lanet olsun hocam... Okula başladığım andan itibaren hayalimdi öğretmenlik... Ve hayalime kavuştum fakat bir türlü manevi doygunluğa ulaşamıyorum... Okulda herşey çok güzel, idare anlayışlı, elimden gelenin fazlasını yapıyorum, herkese yardımcı oluyorum, dersimi de anlatıyorum öğrenciler hevesle dinliyor not olmamasına rağmen ama bir türlü haz alamıyorum... Lise mat bile ilk tercihimle gelirken lanet olsun tercih etmediğim güne ve beni yönlendirenlere... :verymad:

bilisim_34' Alıntı:
Hepsine lanet olsun hocam... Okula başladığım andan itibaren hayalimdi öğretmenlik... Ve hayalime kavuştum fakat bir türlü manevi doygunluğa ulaşamıyorum... Okulda herşey çok güzel, idare anlayışlı, elimden gelenin fazlasını yapıyorum, herkese yardımcı oluyorum, dersimi de anlatıyorum öğrenciler hevesle dinliyor not olmamasına rağmen ama bir türlü haz alamıyorum... Lise mat bile ilk tercihimle gelirken lanet olsun tercih etmediğim güne ve beni yönlendirenlere... :verymad:
kısmet hocam.. birçoğumuz aynı durumdayız emin olun, bizim için hayırlısı böyleymiş belki de.. ben de en az sizin kadar pişmanım ama zamanında avantajlarını da yaşadım bölümün. 2006 da atandım 85 puanla, o zaman o puanla her yer gelirdi gerçi ama istediğim ilk tercihe girdim eş durumundan açık çoktu ikinci atamam da rahat oldu il merkezine vs..ama sizin yaşadığınız doyummsuzluk malesef hepimiz de...

folikAsit' Alıntı:
Öğretmen olarak şu yaşadıklarımız çok can yakıcı.
Beklentilerime yön değiştirterek kurtuldum ben bu acıdan. Artık insanlardan ne bir teşekkür, ne bir selam... hiç bir şey beklemiyorum, emeklerimin değeri bu kadar ucuz değil çünkü. Artık yaptıklarım hep O'nun rızası için.
Varsın bizim karne günümüz öbür tarafta olsun Hocam, bu gün okula gelen mis kokulu çiçekler bize öbür tarafta verilsin...
Müdürüm bu okulda tek minnetsiz çalışan kişinin Bilgisayar öğretmeni olduğunu söylüyor.
Bizim işimiz minnetsizdir, bu sebepten insan gözünde kıymetsizdir. Huzurlu olmak için insanlardan beklentisiz olmak lazım...
:alkis: :+1:

Hocam keşke şu fotoğraf işini bir öğrenciye verseydiniz. Sene başında dediler okulun sony marka kamerası var siz fotoğrafları çekersiniz. Ben anlamam dedim adamlar baktım üsteliyor neyse 3 5 çektim fazla çekmedim bozuldular biraz. Sonrasında her halta ota bka foto çekmem istenmeye başlandı bende teker teker çoğunu geri çevirdim. Gel gelelim anlamıyorlar hala, neyse verdim kamerayı bir öğrencinin eline ne bulursan çek dedim. Müdür yine bozuk atmaya başladı ama direkte birşey söyleyemiyor nasılsa işi düşüyor diye. Dinsizin hakkından imansız gelir çok biliyorlarsa okula bi fotoğrafçı tutsunlar yemişim formatörlüğünü çok zorda kalırsam sıkıştırırlarsa başvuru bile yapmam ama şimdilik keyfim yerindeydi :mrgreen:

şeffaf' Alıntı:
bilisim_34' Alıntı:
kısmet hocam.. birçoğumuz aynı durumdayız emin olun, bizim için hayırlısı böyleymiş belki de.. ben de en az sizin kadar pişmanım ama zamanında avantajlarını da yaşadım bölümün. 2006 da atandım 85 puanla, o zaman o puanla her yer gelirdi gerçi ama istediğim ilk tercihe girdim eş durumundan açık çoktu ikinci atamam da rahat oldu il merkezine vs..ama sizin yaşadığınız doyummsuzluk malesef hepimiz de...
Hocam ben de ilk tercihime ailemin yanına istanbulun en güzel yerlerinden biri denebilecek yere atandım, hiçbir sıkıntım yok ne okulla ne de çevresiyle ama yazık oldu o kadar puana içim kan ağlıyor resmen... Bazı arkadaşlarım diyor ki teknik eğitim yazsaydın meslek lisesindekiler daha iyi kazanıyo filan... Teknik eğitime havada karada gidiyodum ama meslek lisesinde görev yapmak istemediğimden yazdım ilköğretimi... Mesele para değil hocam ne itibar kaldı ne de haz alma duygusu...

Hocam size tavsiyem sene başında bir sınıfın rehper öğretmenliğini alın. Siz isterseniz verirler mutlaka. Onların sene içinde sorunları ile ilgilenin hem kendinize ugras bulmus olursunuz hemde karne toreninde beraber yaşarsınız sevinçlerini. Benim için 10 numara bir tören oldu bütün öğrenciler yanımdan ayrılmadı,gidenler bana sarılıp ağladı.

ya bence boş verin artık karnede heycan mı kaldı öğrenci veli notları biliyor öğretmen öğrenciyi mecbur geciriyor kalma yok geçirmek için uğraşıyor onun için ne heycan nede bir şey .....

sınıfım da yok benim için de karne günü sıradandı pek çoğumuzun yaşadığı duyguları ben de yaşadım bizim okuldaki matematikçi aynı sene girdiğimiz öss den tam 10 puan düşük almış şimdi etrafında özel ders almak isteyen öğrenciler var veliler gözünün içine bakıyor öğrencilerin başarıları ona mal ediliyor helali hoş olsun bir kere seçtik artık bu branşı acıtasyon yapmaktansa bundan sonra ne yapacağız ne yapabiliriz buna bakalım

fotoğraf makinası bir tek iyi çekmediği zaman yanıma geliyor, fabrika ayarlarına geri getiriyorum sonra yolluyorum. yayın ve iletişim kolunun ne işi var, onlar niye çekmiyor fotoğrafları.... birde resim çekmekten sıkılanlar bir daha çekerken yarın yarım çeksin, bulanık çeksin, parmağına çeksin vb...

Geri