YGS Gözetmenlik Başvurusu Nerden Yapılır?

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar 2011 YGS sınavı için gözetmenlik yapmak istiyorum fakat bazı arkadaşlar gözetmenlik için ÖSYM'ye gidip kendin başvuruyorsun dedi. Okula bi haber kağıdı geliyor mu? Açık lise sınavlarında okula gelen kağıt sayesinde gözetmenlik istedim ve oldu. YGS için okula kağıt gelir mi? Başvuru nerden yapılır?

ilinizdeki ösym bürosundan veya varsa okulunuzdan olabiliyordun ama başvuru süresi doldu diye hatırlıyorum,
sen yinede bir sor istersen hocam

sayın hocam; ösym yapılan sınavlarda görev almak isteyen öğretmenlerin kurumlarından görev alacaklar için internet üzerinden bir sistem oluşşturp görev kayıt bilsini aldı geçen ay içinde bizim okulda öyle yapıldı ve görev alacak öğretmen internetten takip edecek görev yeri vs.

başvurular başladığında birbirimize duyuralım. ilk sınav nisanda sanırım ygs için.öncesinde olan sınavlar olabilir

yasarsahbaz' Alıntı:
Arkadaşlar 2011 YGS sınavı için gözetmenlik yapmak istiyorum fakat bazı arkadaşlar gözetmenlik için ÖSYM'ye gidip kendin başvuruyorsun dedi. Okula bi haber kağıdı geliyor mu? Açık lise sınavlarında okula gelen kağıt sayesinde gözetmenlik istedim ve oldu. YGS için okula kağıt gelir mi? Başvuru nerden yapılır?
Hocam,işlem şu şekilde:
1-okulunuz osym personel bilgi şifresini osymden mail yoluyla alıyor
2-osym nin personel bilgi diye küçük bir proğramı var onu kuruyor ve aldığı şifre ile sisteme giriş yapıyor
3-personelin bilgilerini güncelliyor web cam ile fotoğraf çekip sisteme kaydediyor
4-sistem her personel kaydedilince bir çıktı veriyor ilgili kişinin şifre ve kullanıcı adı orada yazıyor
5-personel bu bilgi ile osym personel bilgi sistemine girip önümüzdeki sınavlar için görev ve yerini seçiyor
6-osym dilerse görev veriyor
sonuç itibariyle boşuna osym ye gitmeyin okulunuz mutlaka personel bilgilerini güncellemesi gerekiyor
bu işlem bu yıl (2012 için ne zaman o konuda bilgim yok)

Geri