Ygs basvurusu

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
Bu sene ygsye giriyim diye dusunedururken basvurularin 18 ocakta bittigini ogrendim. Lisans mezunu biri olarak nasil basvuru yapabiliyoruz bilgi verirseniz sevinirim:) sanirim osym sinav merkezine gitmem gerekiyor. Yanimizda birseyler goturmek gerekiyor mu hazirlikli gitmekte fayda var.

Lise diplomasi gerekiyormus galiba. Benimki universitemde kaldi. Basvuru yapamiyorum bu durumda:(

Simdi edevletle giris yaptim osymnin sitesinde egitim bilgilerimde son mezun oldugum lise ve diploma notum gorunuyor. Bu durumda diploma istemezler herhalde. Sadece yeni fotografimi cekip yuklerler sisteme.

eğer öğretmenseniz ve osym 'ye kayıtlıysanız diplomayı istemezler diye biliyorum.

Hocam ben başvuru merkezi görevlisiyim. Eğer sistemde eğitim bilgileriniz mevcutsa diploma istenmez yok eğer mevcut değilse hangi liseden mezun olmuşsanız o liseye müracaat ediyorsunuz ve bilgilerinizi sisteme ekletiyorsunuz. Açık liseden mezunsanız Açık lisenin Ankara genel müdürlüğünü arayıp oradan bilgilerinizi ekletiyorsunuz. Kolay gelsin

Geri