Kodla Büyü

couseo

Üye
Mesajlar
3
- Türkçe ve temel matematik soruları geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de MEB müfredatına dayalı olacaktır.
- Birinci oturumda 40 adet Türkçe, 40 adet matematik sorusundan oluşan sınav, Cumartesi sabahı gerçekleştirilecektir. Sınav sorularının toplamı 80 olacaktır.
- Adayların bir ön lisans programını tercih edebilmeleri için temel yeterlilik testi puanı 150 olmalıdır. Temel yeterlilik testi 180 üzeri olanlar önlisans programına kayıt olabilecektir. Temel yeterlilik testi puanı 200 ve üzeri olan adaylar istedikleri taktirde bir sonraki yılda geçerli olacaktır.
- Sosyal testi yüzde 50, fen testi yüzde 50 etkili olacaktır. Yerleştirmede temel yeterlilik puanı esas alınacaktır. Özel yetenekle öğrenci alan programlarda baraj puanı bu sene de tutulmuştur. Engelli adaylara yönelik uygulamalar devam edecektir.

YKS Sayacı Geri sayım uygulamasında, sadece YKS 'ye kaç gün kaldığını öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda günlük paylaşılan sözleri okuyarak motive olabilir veya günlük paylaşılan YKS 'ye yönelik soruları çözebilirsiniz. Hergün 12:00, 16:00 ve 20:00 da birer soru paylaşılarak günde 3 soru paylaşımı yapılmaktadır. Soruları çözerek sıralamada yerinizi sizde alabilirsiniz.

- Sınav puan türleri 18'den 5'e indirilmiştir, 6 oturumdan 3 oturuma indirilmiştir. Temel yeterlilik esaslı bir değerlendirme söz konusu olacaktır. Tek bir puanla meslek yüksek okulları tercih edilebilecektir. Orta öğretim sürecini odağa alan bir sistemdir.

YKS Geri Sayım uygulaması içerisinde anlık paylaşım alan ÖSYM duyuruları,puan hesaplama, geçmiş sınavların soru ve cevaplarına ve sohbet bölümüne erişebilirsiniz. Gün içerisinde paylaşım alan motivasyon sözleri ve YKS destekli soruların saatlerini kaçırmamanız adına Online Bildirim Sistemi ile telefonlarınıza bildirim gelmektedir.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı SİSTEMDE PUAN TÜRLERİ VE TESTLERİN AĞIRLIKLARI NASIL?
* Temel Yerleştirme Testi Puanı ( TYT-Puanı) ; İlk oturumda oluşur. Matematik testinin ağırlığı %50 + Türkçe testinin ağırlığı %50'dir
* Sözel Test Puanı; İkinci oturumda oluşur. Türk Dili ve Edebiyatı-Coğrafya-1 testinin ağırlığı %50, Sosyal Bilimler testinin ağırlığı %50'dir.
* Sayısal Test Puanı; İkinci oturumda oluşur. Matematik testinin ağırlığı %50, Fen Bilimleri testinin ağırlığı %50'dir.
* Eşit Ağırlık Test Puanı; İkinci oturumda oluşur. Türk Dili ve Edebiyatı-Coğrafya-1 testinin ağırlığı %50, Matematik testinin ağırlığı %50'dir
* Yabancı Dil Test Puanı; Pazar günü yapılan dil sınavında oluşur. Dil testi %100

Alan puanlarının hesaplaması
SÖZ : [Temel Yeterlilikler Testi (%40)] + [Sözel Test (%60)]
SAY : [Temel Yeterlilikler Testi (%40)] + [Sayısal Test (%60)]
EA : [Temel Yeterlilikler Testi (%40)] + [Eşit Ağırlık Testi (%60)]
DİL : [Temel Yeterlilikler Testi (%40)] + [Yabancı Dil Testi (%60)]

Uygulama da yapılacak olan ve ÖSYM tarafından açıklanacak olan bildirimler ile anlık olarak güncel bilgiyi sayfamızda ve uygulamamızda görebilirsiniz.

YKS 2018 Uygulamamızın android versiyonunu indirebilirsiniz ;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ionicframework.ygsgerisayim294662

YKS Geri Sayım Uygulamamızın android versiyonunu indirebilirsiniz ;
https://itunes.apple.com/us/app/YKS-ygs-2018-geri-sayım/id1293291725?l=tr&ls=1&mt=8
 
Geri
Üst