Yetkili Servis - Özel Servis

Kodla Büyü

Fender

Süper Üye
Süper Üye
Yetkili serviste alırlar arabanı içeriye ; kimin ne yaptğı, kimin sürdüğü, belli değil...
Arabanı göremezsin zaten.
Bildiğin bir ustaya sor ne alınacaksa gidip kendin al parçalarını getir taktır özel serviste.
Hem de yetkili servisin 3 te 1 fiyatına...
Yetkili Serviste her türlü parçayı değiştirirler kendi ustanız varsa iki üç kere gidince de aranızda bir samimiyet oluşunca parça masrafı yerine tamir ettirme şansınız da olur yetkili serviste elini attığını fırlatır bu değişecek derler.
Araban gözünün önünde olsun, parçalar gözünün önünde değişsin.
Diğer türlü yetkili servisteki adamın insafına kalmışsın.
Gözden uzak ulaşılması güç parçaları değiştirirse değiştirir, değiştirmeyip değiştirdim der.
Yetkili Servislerin ellerinde liste var şu km de şunlar değişir diye gittiğinde sadece onları yaparlar gönderirler örneğin araç 60 bindedir sürekli uzun yolda kullanmışsındır.
Toplamda bin kere frene basmışsındır fren balatalarını değiştirirler araç 20 bindedir sürekli şehir içinde kullanmış günde bin defa frene basmışsındır fren balatalarını değiştirmeye gerek yok der sallarlar.
Bir de garanti kapsamı olayı var sıfır araç alırsın dersin şurasından ses geliyor gidersin bir ay sonra usta biner eder ses duyamıyorum der seyir halinde oluyor dersin araca binersiniz usta bir türlü sesi duyamaz aynı usta garanti bitiminde o sesi duyar birkaç kalem parça listesi çıkarır eline.

yetkili sevis gerçekten pahalı. ancak sıfır araç aldıysanız ve garantisi devam ediyorsa mecbur gideceksiniz. zaten garantisi biten araçlar uğramadıkları için yetkili servise sürekli 3 ya da 5 yaş üstü araçların için reklamlarını görürsün. kampanyalar yaparlar bu araçlar için.

Aracımız garanti kapsamında varsayalım.
Olaki bir arıza yaşadık.
Yetkili Servis kolay kolay pahalı arızaların giderilmesine yanaşmıyor.
Akla gelmedik bahaneler,gerekçeler ortaya dökülüyor.
Aracın garanti kapsamında oluşu Yetkili Servislerce büyük bir koz olarak kullanılıyor.

Araştırmalar yapıldığında aşağıdaki gibi Yetkili Servislerle ilgili Şikayetlere ulaşabilirsiniz.

https://www.sikayetvar.com/kategori/oto ... tomobiller

milleti yolmaktan başka bir şeye yaramayan servis zihniyeti.. özel serviste 3 4 biri fiyatına yaptırırsın hayıflanırsın nasıl bu kadar fiyat farkı oluyor diye..

Arkadaşlar, geçen yıl istanbul anadolu yakasında bir kaza yapmıştım, bir öğretmen arkadaşımın tavsiyesiyle otohaus oto servisini aradım. Adamlar kaza yerinden gelip aldılar, aracımı kısa bir sürede tamir ettikten sonra istediğim noktaya gelip aracımı teslim ettiler. Servise gitsem en az 4-5 katı para verecektim. Ogün bugündür, bir sıkıntım olduğunda direk adamların cebini arıyorum, saolsunlar ilgileniyorlar. Lütfen reklam olarak algılanmasın, ha adamlarında reklama ihtiyacı yok gibi zaten. Aşağıdaki linkten firma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tavsiye ediyorum.

http://www.otohaus.com

Benim komşum tamirci zamanında yetkili serviste de çalışmış. "Çok kaliteli ustalar kendi dükkanını açar. Serviste 1500-2000 tl maaşla çalışmaz." diyor. Maaşallah işleri gayet iyi. Bu yetkili servis olayı iyice abartılmış.

Hocam size kesinlikle katılıyororum, yok renault servisi, yok pegeuot servisi , yazık günah kardeşim; hem insanca bir yaklaşım hemde daha ekonomik olması açısından profesyonel ustalarla çalışmalıyız. Ayak altı tamircileri kasdetmiyorum, kurumsal oto hasar ve tamircileri kasdediyorum

excalibur27' Alıntı:
Benim komşum tamirci zamanında yetkili serviste de çalışmış. "Çok kaliteli ustalar kendi dükkanını açar. Serviste 1500-2000 tl maaşla çalışmaz." diyor. Maaşallah işleri gayet iyi. Bu yetkili servis olayı iyice abartılmış.
Aynen hocam,
Honda aracımı Japon arabalarında Adana'da tek olan Ramazan Ustam'a emanet ediyorum.
Ramazan Usta ; geçmişte , Mazda , Suzuki , Toyota , Daihatsu yetkili servisi Mıçı Otomotiv Teknik Servis Müdürüydü.
Adana'da olupta Japon arabası kullanan arkadaşlara telefonunu verebilirim...

Fender' Alıntı:
excalibur27' Alıntı:
Aynen hocam,
Honda aracımı Japon arabalarında Adana'da tek olan Ramazan Ustam'a emanet ediyorum.
Ramazan Usta ; geçmişte , Mazda , Suzuki , Toyota , Daihatsu yetkili servisi Mıçı Otomotiv Teknik Servis Müdürüydü.
Adana'da olupta Japon arabası kullanan arkadaşlara telefonunu verebilirim...
Teşekkürler hocam,
iyi bir fikir verdin farklı illerde bu tür referans verebilecek olanlar varsa
bilmeyen arkadaşlar için iyi olur.

Kesinlikle dünyanın her türlü hali var, haliyle trafikteyiz, bugün istanbuldayız, yarın belki adanada olabiliriz, teşekkürler hocam.

hocam farketmez olur mu.yağ değişimi dediğiniz nedir ki 250 lira etsin.filtresi şunu bunu ben 100 liraya değiştiriyorum.şimdi bu iki fiyat normal midir?

Hafta sonu i20 dizel aracımı 20 bin bakımı için servise götürdüm yapılanlar;
Yağ değişimi
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi değişimi
Rutin kontroller( frenler, alttakım, vb.)
Toplam tutar 440 tl

Almanya'da M.E.B.'dan görevli bir öğretmenle konuştum.
Oradaki Yetkili Servislerde Teknik eleman çalıştığı sürece "Servis Ücreti" müşteriye yazılıyormuş.
İşine yemek , kahve arası verdi , hizmet süresi durduruluyor, aradan sonra tekrar süre işlemeye başlıyormuş.
Bu molalar servis ücret saatinden düşülüyormuş.
Biz yetkili servisimize aracımızı teslim almaya varıyoruz ; hizmet süresi ; örneğin 5 saat deniyor.
Molalar bunun dışında mı?

8 ay önce Erzincan'da bir kaza yaptım. Arabamın Erzincan'da yetkili servisi olmadığı için kalktım 750 lira verip Sivas yetkili servisine götürdüm. Nedenmiş efendim tümü orijinal ve daha güvenilir. İçim rahat ( ! ) nerede...
20 gün sonra 10.000 tl (yani on milyar) gittim arabayı aldım. Ondan sonra Sivas yetkili servisi aradım şu sorun bu sorun gel yapalım diyor.

1- Arabamın tamponu değiştirmişler sözde ; orjinal ama baktım yerine oturmamış orda sordum normal dediler geldim Erzincan'daki ustaya gösterdim yalan.
2- Arabamın iç ön tepe lamba yanmıyor niye diye sordum kırılmış dedi istersen parayla al dedi. Yok dedim eve geldim kendim baktım sadece kablo takılmamış şuan soketi taktım sorun yok.
3-Arabamın direksiyon hava yastığı değişti sallanıyordu neden diye sorduğumda normal dendi geldim, dışarıda 30 tl ye yaptırdım.
4-Kaput değişmiş kaputun ayarı bozuk ve contaları kayıp.
5-Arabanın emniyet kemeri gericiler değişti sözde orjinal taktım ama şuan emniyet kemerini takmayınca ötmüyor ve bu sorunu daha çözemedim.
6-Arabamın klimasında takur tukur ses geliyor daha çözüm bulamadım.
7-Sol kalorifer borusu kapalı kalmış üflemiyor 50 tl verip yaptırdım.

Alıntı...

4 Mayıs 2014; 10:16:22

Herkese günaydınlar arkadaşlar. Başımdan geçen bi olayı sizlere aktarmak istiyorum.Milletin parasını fazla sanıp adamı salak yerine koyup kandırmaya çalışan yetkili servislerden uzak durun arkadaşlar.Bu olay Kocaeli'de olmuştur.

Cuma günü ön panjur almak için yetkili servise gittim.Fiyat falan aldım sonra arka 2 tekerim eskiydi teker fiyatlarını sordum.1 aya yakındır birde arabada uğultu vardı.Araçta bi uğultu var dedim arabanızı içeri çekin hemen bakalım dediler.Getirdim içeri soktular arabayı kaldırdılar.Biraz baktılar ettiler konuştular 4 rulmanda bozuk değişmesi gerekiyor dediler.sadece 4 rulman 1400 işçilik vs 1600 dediler.Ön panjur diye gittik araba böle bi masraf açınca kafayı yedim haliyle.1600 lira veremeyeceğim için kalsın dedim.Yedek parça satan yerleri aradım çin taiwan malı ön rulmanlar tanesi 80-90 arkalar 130 dediler.Japan olanlarada ön 130 arka 240. Yanlış anlamayın arkadaşlar reklam falan yapmak için yazmıyorum başımdan geçen olayları direk anlatıyorum. Birkaç yeri aradım fiyat aldım.Çin malı taktırmak istemiyordum.Aradığım yerlerden biride Honda Enb'di. Japon parça takacaklarını söylediler dışardaki aynı fiyat olunca kafama yattı.Dışardan kendim alsamda aynı fiyat ordada aynı yok parçayı al yok tamirci bul yapmak istemediğim için direk oraya gittim.Anlattım durumu ilk yetkili servise gittim bana böyle böyle dediler diye.Aracın aynı anda 4 rulmanı bozulması çok saçma bide biz bakalım dediler.baktılar ettiler 3 tanesi saglam bitanesi bozuk dediler.arkalarından ses gelmesi tekerlerin eski oluşundan ama önün bitanesi bozuk.İlk önce yapacağın şey şu eski 2 tekeri değiştir sabah gel senin bitane rulmanını değiştirelim.Hiç bi sıkıntın kalmaz.Hemen yeni 2 teker aldım ertesi gün gittim saolsunlar taktılar ettiler ikram ettiler şuan çok şükür hiç bir sıkıntım yok.Bunu anlatmamım sebebi aç gözlü dolandırıcı heriflerin eline düşmeyin paramızı sokakta toplamıyoruz.Bana kafadan 1200 1300 lira takıcaklardı.Bu kadar ahlaksız herifler.

En son olarak arkadaşlar Kocaeli bölgesinde ikamet eden varsa Honda Enb'ye gitmelerini tavsiye ediyorum.Adamların öyle bi amacı olsa onlar da hepsi bozuk der parasını alırdı.Çalışan arkadaşların hepsi eski yetkili bayi Honda Uzuner'de çalışan elemanlarmış orda toplanmışlar.Bilgi verme amaçlı yazıyorum.Bu arada baskı balata değişimi de yapıyorlarmış adamların kullandığı servis araçları bile bizimkinden.Umarım kimsenin başına gelmez bu yazdıklarım başkalarına faydalı olur.

Herkese iyi günler..

Son zamanlarda aracım birkaç denemeden sonra çalışıyordu.
Götürdüğüm birkaç serviste motor,şanzuman,dinamo gibi farklı arızaları öne sürdüler.
Aracın bu rahatsızlığı giderek arttı.
En son dün akşam iş çıkışı hiç çalıştıramadım.
O anki çaresizlikle Adana Bmw Metsa Özel Servisi aradım.
Yaklaşık 20 dakika sonra Acil Teknik Servis geldi.
Genel bir tarama sonrası anahtar arızası olduğunu söylediler.Arızayı aracın olduğu yerde giderdiler.
Günlerdir süren can sıkıcı bu arızayı giderdiler ; hem de sadece uygun bir tamir ücreti aldılar.
Adana'da yaşayan arkadaşlar için Metsa Oto Servisini tavsiye ediyorum.

Geri