Yetkili Personel Gelen Evrak

Kodla Büyü

izo

Üye
Herkese öncelikle iyi çalışmalar.

Artık okullarda dys'ye geçtiği için bazı problemlerle karşı karşıya kalmış bulunmaktayım yetkili personel gelen evrak kullanıcısı olarak. sayın Habib OCAK'ın videolarını deştim ama bulamadım sorunumu buradan da sizlere sorup bilen birinden yardım almak istiyorum.

Okullar tam anlamıyla yazı göndermeyi bilmediği için sıkıntı yaşıyoruz misal evrakın sayı ve tarih bölümleri boş olarak geliyor arz yerine rica geliyor vs vs.

şimdi ben bu evrakı iade veya üst birime iade seçeneklerinden geri gönderemiyoruz. aktif işlerimde olan bu yazıları nasıl sistemden kaldıracağım. birinden kendine yönlendirip 0 dosyasına kaldıracaksın gibi bir şey duydum ama aradım taradım bulamadım ve yapamadım.

Yardımcı olursanız çok makbule geçecek.

Ekleme: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Evrak-kayıt Bölümünde Memurum.

Kuruma gelen evrak iade edilemez. Edilmemesi de gerekir bence.
Eğer bu tarz hatalar varsa zaten bu hatayı ilgili şube müdürü görecek ve ilgili okul müdürlüğünü uyaracaktır. Bu sayede bu hatalar da azalmaya başlayacaktır.

Evrakın tarih ve sayısı boş geliyor bende evrakı şube müdürüne iletmiyorum okul müdürü ile iletişime geçip tekrar yollamasını sağlıyorum düzgün gelen evrakı şube müdürüne iletiyorum.

benim sormak istediğim yanlış olan yazıyı nasıl sistemden kaldıracağım. tarihsiz ve sayısız evrak müdüre şube müdürüne iletmek yerine onlar görmeden evrakı kaydetmek istiyorum.

Bir de bu DYS başımıza bela oldu hocam iyice kafa karıştırdın şimdi ne sorduğunu anlamadım bile:)

Okullarda görebileceğiniz bi konu değil hocam. İl ve İlçe Müdürlüklerinde görülebilir zaten il müdürlüklerinde 2014 yılında bu sorunla karşılaşmışlardır ilçeden yanlış gelen yazılar olduğu için şimdi ilçe olarak ben bu sorunla karşılaştım. il evrak kayıtı aradım yanlış gelen yazıyı kendine yada dys yöneticisine ilet ve sisteme 0 dosyasına işleyerek kaydet dedi yazıyı tekrar iste okuldan dedi. fakat bulamadım muhtemelen il'e gidip uygulamalı görmem gerekiyor ya da habib ocak hocam bilebilir

Hocam evraka cevap yazın hatalarını düzeltmeleriyle ilgili olarak.
Öbür türlü hatalar bitmez.Siz iş yükünüzü arttırmakla kalırsınız.
Bırakın görsün şube müdürlerinizi ki ona göre dönüş olsun.
Gerçi sayı vermeden dys den nasıl evrak göndermişler oda ayrı bir yetenek :D

izo' Alıntı:
Evrakın tarih ve sayısı boş geliyor bende evrakı şube müdürüne iletmiyorum okul müdürü ile iletişime geçip tekrar yollamasını sağlıyorum düzgün gelen evrakı şube müdürüne iletiyorum.

benim sormak istediğim yanlış olan yazıyı nasıl sistemden kaldıracağım. tarihsiz ve sayısız evrak müdüre şube müdürüne iletmek yerine onlar görmeden evrakı kaydetmek istiyorum.

Hocam benim de kastettiğim bu, o şekilde şube müdürünüze gönderin ki okullardan gelen hatalı yazıları da görsünler, görsünler ki ilgili okullar ile irtibata geçip hatalarını düzeltmesini istesin. Yoksa o yazılar hatalı gelmeye devam eder.

Ayrıca zaten o yazıları havale etmekten başka şansınız yok. Arkadaşların belirttikleri yöntemin çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Belirtilen şekilde bir uygulama yapıldığında kurumdan gelen yazıyı Şube Müdür veya Müdür kimse görmeden sisteme kaydetmiş oluyorsunuz. Bence öyle bir yöntem kullanmayın. Evrak nasıl gelmişse ilgili bölüme gönderin bence...

izo' Alıntı:
Herkese öncelikle iyi çalışmalar.

Artık okullarda dys'ye geçtiği için bazı problemlerle karşı karşıya kalmış bulunmaktayım yetkili personel gelen evrak kullanıcısı olarak. sayın Habib OCAK'ın videolarını deştim ama bulamadım sorunumu buradan da sizlere sorup bilen birinden yardım almak istiyorum.

Okullar tam anlamıyla yazı göndermeyi bilmediği için sıkıntı yaşıyoruz misal evrakın sayı ve tarih bölümleri boş olarak geliyor arz yerine rica geliyor vs vs.

şimdi ben bu evrakı iade veya üst birime iade seçeneklerinden geri gönderemiyoruz. aktif işlerimde olan bu yazıları nasıl sistemden kaldıracağım. birinden kendine yönlendirip 0 dosyasına kaldıracaksın gibi bir şey duydum ama aradım taradım bulamadım ve yapamadım.

Yardımcı olursanız çok makbule geçecek.

Ekleme: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Evrak-kayıt Bölümünde Memurum.
Hocam,

1. Okullara eğitimlerin iyi verilmesi gerekir.

2. Yanlış yapan okulların mutlaka uyarılması gerekir.

3. Yanlış gelen evraklar iade edilemez.

4. Bu yazıların havale edilip büro kayıt yapılması gerekir ki aktif işlerden düşsün.

5. Kelime işlemcideki <...> kısımları ile oynandığı için tarih sayı almıyor.

6. Arz rica meselesi okul idarecilerinin resmi yazışma kurallarını bilmediğinden kaynaklanıyor. O yüzden 1. madde çok önemli.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Geri