YERLİ FİLMLER ÖNERELİM...

Kodla Büyü

varvara48

Üye
AMERIKANIN HERSEYINE KARSI OLDUGUM GIBI FILMLERINE DE KARSIYIM.. O YUZDEN BOYLE BIR BASLIK ACTIM...
ONEREBILECEGINIZ VE KESINLIKLE IZLENMELI DEDIGINIZ GUZEL TURK YAPIM FILMLER...

ILKI BENDEN,

1-DEVRIM ARABALARI...

size katılmıyorum amerika konusunda sinema bir sanattır ne kadar kendi filmlerinde reklam yapsalarda bunu normal karşılamak gerekiyor sonuçta bizde kendi filmlerimizde propaganda yapıyoruz başkaları yapınca da eleştiriyoruz sanat evrensel olduğu için milliyeti olmaz bende özellikle fransız filmlerini seviyorum dram konusunda, aksiyon konusunda amerika, korku dalında çekik gözlüler favorim.

Kanal-i-zasyon (Tavsiye ederim, filmin seneryosu güzel, film çok akıcı ve komik, Okan Bayülgen yerine daha az itici birini başrolde oynatsalarmış daha iyi olurmuş)

ben çocukların çoğu türk filmini izlemeseni önermiyorum.. maskeli beşler, recep ivedik, dabbe vb.

çocuklar açısından düşünülürse

türk filmlerinde küfar gırla en azından yabancı filmlerin türkçe dublajında küfür kategorisiden argo kategorisine çekilio çoğu

eyvah eyvah kesinlikle süper.. bence izlediğim en güzel türk komedisiydi...

merkur' Alıntı:
musallat izlediğim yerli yabancı filmler arasında en çok korktuğum filmdi

aynen katılıyorum...

izlediğim en kötü türk filmi " beş vakit"...

en çok beğendiğim türk filmi "beyaz melek " , "güneşi gördüm" ve de "Eşrefpaşalılar"

"ağır roman"
"Mustafa hakkında herşey" bir gece içinde üç kere arka arkaya izlenebilesi filmler..

ya ben bu eyvah eyvah ı ne yaptım yine de izleyemedim.. :? Çok durağan sıradan geldi bana. Demek ki gerçekten zevkler çok farklı..En iyi Eşkiya :)

"Başka dilde aşk" hiç ismini duymadıgım bir filmdi ama izledikten sonra dedim ki böyle bir filmden nasıl haberim olmaz! Kesinlikle çok iyi bir film. Filmle ilgili herhangi bir araştırma yapmadan direk izledim ve çok şaşırdım aynı şekilde izlemenizi tavsiye ediyorum.

"Kolpaçino" ismi nedeniyle ön yargıyla yaklaştığım bir filmdi. Yine neyi taklit etti bizimkiler diye düşünüyordum. Ama gerçekten özgün bir hikaye ve bizlere has espriler vardı. Küfürlü konuşmalar da vardı ama ne kadar oldugunu hatırlamıyorum. Belaltı esprilerle ve küfürlü konuşmalarla dolu filmleri sevmem ama kolpaçinoyu beğenerek izlemiştim.

"Yaşamın kıyısında" filmi de tam olarak yerli bir yapım sayılmasa da izlemeye değer. Fatih Akın yönetmen Nurgül yeşilçay oynuyor. Filmde yer yer almanca konuşmalar oldugu için altyazılı izlemek gerekecek. Kazım koyuncunun "ben seni sevduğumu" şarkısı ayrı bir tat katmıştı filmde. Farklı bir hikaye güzel kurgulanmış sıkılmadan izledim.

Yazı Tura,Eşkıya,Anayurt Oteli,Korkuyorum Anne... Sonuna kadar Dram..çok hoştu hepsi de.

by_rebel' Alıntı:
Kanal-i-zasyon (Tavsiye ederim, filmin seneryosu güzel, film çok akıcı ve komik, Okan Bayülgen yerine daha az itici birini başrolde oynatsalarmış daha iyi olurmuş)

bana göre okan bayülgen zaten yeterince itici.. ama filmde masum saf rolü oynatmışlar..

Geri