Yer Değiştirme ile ilgili bir soru

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Mesajlar
2,866
Merhaba İstanbul dışında bir ilimizin herhangi bir ilçesine diyelim atamam çıktı. Ancak okulda 80 öğrenci var. Lab yok, ders de 4 saat. BTR olup o okulda görev yapmaya devam mı ederim, yoksa 3-4 yakın okula mı gönderilirim? Bu benim isteğime mi kalır? Otomatik olarak nom fazlası olmam BTR görevi alırsam ortadan kalkıyor mu?
 
Hocam o okula atanmışsanız zaten orda norm vardır. Btr olup olmamanız norm durumunu etkilemez. Btr görevlendirilmelerinde de "şube sayısı 8 den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek" ibaresi var eğer kendi okulunuz bu şarta uymuyorsa ve ihtiyaç olursa başka yerlere de görevlendirme yaparlar muhtemelen.
 
Hocam o okula atanmışsanız zaten orda norm vardır. Btr olup olmamanız norm durumunu etkilemez. Btr görevlendirilmelerinde de "şube sayısı 8 den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek" ibaresi var eğer kendi okulunuz bu şarta uymuyorsa ve ihtiyaç olursa başka yerlere de görevlendirme yaparlar muhtemelen.

yani yazın mesela iller arası yer değiştirmeden o okulda 80 de öğrenci olsa eğer BT öğretmeni açığı görünüyorsa norm var anlamına mı geliyor?

O okulda göreve başladığımda maaş karşılığını doldurmama durumu oluşacak ise ne oluyor?
 
8 mi 6 mı derslikten az olan okullara btr verilmiyor. yazıyı bir okuyun derim
yazı bu şekilde hocam.
1. Görevlendirmeler sadece Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumları yapılan okullara aşağıdaki öncelik sırasına göre yapılacaktır;

a) Etkileşimli tahtaları kurulmuş, ağ altyapısı tamamlanmış, internet erişimi sağlanmış ve tablet bilgisayarları dağıtılmış okullar,

- Öncelik bu okullara yapılacaktır.

b) Etkileşimli tahta kurulumu yapılmış olmak şartıyla, proje kapsamındaki diğer donanımları tamamlanmamış okullar,

- a maddesindeki okullar tamamlanınca bu maddedeki okullara görevlendirme yapılacaktır.

Şube sayısı 8'den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek bu okulların sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır.

(Kaynak: Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 1. maddesi)

yani yazın mesela iller arası yer değiştirmeden o okulda 80 de öğrenci olsa eğer BT öğretmeni açığı görünüyorsa norm var anlamına mı geliyor?

O okulda göreve başladığımda maaş karşılığını doldurmama durumu oluşacak ise ne oluyor?

Hocam norm varsa vardır yoksa yoktur öğrenci sayısı ile alakası yok. Okulda Fatih Projesi alt yapısı ve donanım var ve şube sayısı 8 den az değilse kendi okulunuza görevlendirme yaparlar. Eğer daha az ise başka okullara da gitmenizi teklif ederler maaş doldurmanız için.
 
4 saat ders olan okula zaten tayininiz çıkmaz hocam. norm açılabilmesi için 6 ve üzeri olmalı ders saati. artı btr olmak için öğrenci sayısına bakılmıyor. 8 şube yoksa okulda kendi okulunuzda btr olamıyorsunuz. maaş karşılığını doldurma meselesi de ilden ile ilçeden ilçeye değişir .ilçede veya ilde ihtiyaç olan okul yoksa 4 saate girer çıkarsınız
 
Geri
Üst