Yeni yayınlanan öğretim programına göre yıllık plan?

Kodla Büyü
Sonuçta ilk 10 haftaya göre sınav yapıldı. Yaptığınız kazanımlar kalmalı 27/11/2023 tarihinden itibaren yeni müfredata göre hangi kazanım denk geliyor ise ona göre yıllık plan yapılmalı. Tabi farklı düşüncesi olanlar var ise onu da değerlendirelim hata yapmamak adına.

sene başında yaptığımız plan idare tarafından onaylandı ve yürürlüğe konuldu. seneye kadar yeni plan yapmak yanlış olur. seneye yenisini yaparsınız. maçın ortasında kural değişmez. kusura bakmayın ama saçma bir başlık olmuş. ha bakanlık yenisini yap derse mecbur yaparız. ben sene başındaki ile devam edeceğim. zaten dersi bizden başka kimsenin taktığı da yok.

Ekli dosyalar

• dijital sanatlar.png
    dijital sanatlar.png
    44.9 KB · Görüntüleme: 168
Merhaba arkadaşlar. zümre kararları ile değişiklik yapabilirsiniz. Resmi plan yayında bir şey olmaz

birde burdan bak..

1700430263014.png
Aynı yazı hocam neyine bakayım anlamadım. Demek istediğim o tarihte de olsa bu tarihte de olsa MEB tarafından müfredatı yayınlandıktan sonra bu karara uymak mi gerekir. Yoksa onay aldık devam mı etmek gerekir. 08/09/2023 tarihli ve E-43769797-101.01.01-83357620 yazısında müfredat var dı da biz mi uymadık?

Rresmi yazı geldi. 2023-2024 yılından itibaren uygulanacak yazıyor. Bu yazıya göre yeniden plan yapılmalı.

Yeni öğretim programındaki kazanımlar ile yeni yıllık planı hazırladım...
Öğretim programında verilen ders saatleri 2 ders saati için hesaplandığından 1 saat olacak şekilde düzenledim.
Bu sene kalan haftalarda bu plan üzerinden işleyeceğim.

Ekli dosyalar

• 2023-2024-YENİ YILLIK PLAN2.rar
    71.1 KB · Görüntüleme: 199
mufredat.meb.gov.tr deki T.T.K.B. kararına göre ekli örnekteki programın uygulanması diyor ama zaten dönemin yarısından daha az bir süre kalmış. ben algoritma konularının çoğunu bitirdim. şimdi aynı konuları sene boyunca işleyip tekrara düşmek hiç mantıklı değil. zaten öğrencinin motivasyonu düşük, ilgileri az, böyle olunca daha da düşecek motivasyonları. ikinci dönem pyhton anlatacaktım. yeni programın seneye uygulanması daha iyi olmaz mı?

mufredat.meb.gov.tr deki T.T.K.B. kararına göre ekli örnekteki programın uygulanması diyor ama zaten dönemin yarısından daha az bir süre kalmış. ben algoritma konularının çoğunu bitirdim. şimdi aynı konuları sene boyunca işleyip tekrara düşmek hiç mantıklı değil. zaten öğrencinin motivasyonu düşük, ilgileri az, böyle olunca daha da düşecek motivasyonları. ikinci dönem pyhton anlatacaktım. yeni programın seneye uygulanması daha iyi olmaz mı?
hocam bence de öyle olmalı. Ancak DYS den gelen yazıda 2023-2024 yılında uygulanacak diyor.

merhaba hocalarım
sene başında yaptığımız plan idare tarafından onaylandı ve yürürlüğe konuldu. seneye kadar yeni plan yapmak yanlış olur. seneye yenisini yaparsınız. maçın ortasında kural değişmez. kusura bakmayın ama saçma bir başlık olmuş. ha bakanlık yenisini yap derse mecbur yaparız. ben sene başındaki ile devam edeceğim. zaten dersi bizden başka kimsenin taktığı da yok.
saçma başlık ne demek hocam. yazı geldi DYS'DEN. 2023-2024 yazıyor yazıda. değiştirmek zorundasınız.

merhaba. bende hem 9. sınıf hem de 10. sınıfta var ders. 9. sınıf algoritma tamam ama 10. sınıfta programlama dilleri diyor. sizce hangisini seçmeli?

keşke öyle olsa sonuna kadar haklısınız ama 2023-2024 diyor yazıda

Geri