yeni tablette ses sorunu

Kodla Büyü

bilbil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar bakanlığın yeni dağıttığı tabletlerden birinde öğrenci zoomdan bağlandığında sesinin karşı tarafa gitmediğini belirtti sıkıntının kaynağı nedir bilen varmı?

Hocam iyi günler. Benim bir tecrübem yok ama btr grubunda eğitmen hocalarımız tableti güncelledikten sonra ses kayıt uygulaması ile ses kaydı yapınca mikrofon sorunu ortadan kalkıyor demişlerdi. Diğer bir çözümde kulaklık kullanmak.

kulaklığı kullanmasını söyledim öğrenciye olmamış.. birde dediğinizi yapalım inşallah olur..

merhaba arkadaşlar bakanlığın yeni dağıttığı tabletlerden birinde öğrenci zoomdan bağlandığında sesinin karşı tarafa gitmediğini belirtti sıkıntının kaynağı nedir bilen varmı?
Zoomda toplantı ekranında more >disconnect audio>join audio>call over internet adımlarına tıklayınca düzeliyor demişti arkadaşlar. Deneyin bi hocam.

Hocam ses açma ayarı iki farklı seçenek var biri görüşme sesi diğeri medya sesi medya sesini açmak gerekiyor öğrenci farkedemiyor

General mobile tablet ise
Degerli müsterimiz,
Öncelikle tabletiniz üzerinden;
Ayarlar - Sistem - Gelismis - Sistem Güncellemeleri bölümünden Wifi agina bagli bir sekilde güncellemenizi yaptiktan sonra.
Tekrar Ayarlar - Sistem - Gelismis - Tüm verileri sifirla secenegi ile tabletinizi sifirlayarak test etmenizi rica ederiz.
Sorun devam ederse Menü - Ses Kaydedici - Kaydet - Durdur islemini yaptiginiz zaman sorun düzelecektir.

General mobile tablet ise
Degerli müsterimiz,
Öncelikle tabletiniz üzerinden;
Ayarlar - Sistem - Gelismis - Sistem Güncellemeleri bölümünden Wifi agina bagli bir sekilde güncellemenizi yaptiktan sonra.
Tekrar Ayarlar - Sistem - Gelismis - Tüm verileri sifirla secenegi ile tabletinizi sifirlayarak test etmenizi rica ederiz.
Sorun devam ederse Menü - Ses Kaydedici - Kaydet - Durdur islemini yaptiginiz zaman sorun düzelecektir.
Aidata tablet hocam

Adidata tablet alanlar ayarlar tablet hakkında ve güncellemeyi indirip kurduktan sonra tablet otomatik her şeyi normale dönüyor zoom dahil play store ve hepsi otomatik yükleniyor

Gm etab 20 için teknik servis gönderilmesi gerektiğini iletti. Kargo ucretsiz iade kodu ile velilere gönderdik, halledip yollayacaklarmış.

sorun kesin donanımsal mıydı tam anlamadım sizin sorununuzu ama. BU sorun yazılımsal ,bi şey yok zoom üzerinden düzeltiliyor.Nasıl?
1.zoom programını kurduktan sonra giriş yapmadan, yukarıda ayarlar var, orada, meeting bölümü olması lazım, orada "USED SOUND..." DİYE bi şey vardı, onu aktif edin.
2.adım da zoom içinden sesi ayarlar voice unmuted i muted yapacaksınız.
5-6 tane kişi getirdi bu iki hafta içinde hallettim bu şekilde.

sorun kesin donanımsal mıydı tam anlamadım sizin sorununuzu ama. BU sorun yazılımsal ,bi şey yok zoom üzerinden düzeltiliyor.Nasıl?
1.zoom programını kurduktan sonra giriş yapmadan, yukarıda ayarlar var, orada, meeting bölümü olması lazım, orada "USED SOUND..." DİYE bi şey vardı, onu aktif edin.
2.adım da zoom içinden sesi ayarlar voice unmuted i muted yapacaksınız.
5-6 tane kişi getirdi bu iki hafta içinde hallettim bu şekilde.
Hocam aynı yolu biz de denedik bir miktar duzeldi ama yeterli gelmedi.
Servis ile görüştüğümüzde de bu yolu izleyip izlemedigimizi sordular, buna ragmen olmadıysa sadece serviste atılabilecek bir yazılımdan bahsettiler.

Güncelledik tableti şimdilik düzeldi
tam cevap yazacaktım sorun çözülmüş.. Aynı sorundan bugün 3 tablet eve getirdim birazdan bakacam..
Aidata tabletlerde güncelleme yapılmadığı için kurulan zoom uygulaması sağlıklı çalışmıyor.. Kurulumu yaptıktan sonra ses ve görüntüye izin veriyorsunuz ondan sonra düzeliyor.

Geri