Yeni okula, yeni BT sınıfına, yeni bilgisayarlar isteme?

Kodla Büyü

mfk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Okulum yıkılıp yeniden yapıldı. 30+1 :shock: BT sınıfım var. Alt yapısı hazır ama bilgisayar gelmedi. Celeron 512Mb. :sleep: Promega ları kurdum ama içim rahat değil. Bu projede yeni bilgisayarların olduğu bir BT sınıfı olması gerekmiyor mu? Fatih projesi var gelmez diyeceksiniz belki ama konu Fatih Projesi değil ki. BT sınıfları kapanmayacak anladığımız kadarıyla. Bu yüzden bi yolu olmalı diye düşünüyorum.

Son 2 yılda yeni okuluna yeni BT sınıfına kavuşan arkadaşlar aranızda yeni bilgisayarlar alabilen var mı bunu gerçekten merak ediyorum ya da nereye nasıl bir başvuru yapabilirim? Tahminen son 4 ayım bu okulda ama bunu yapabilmeyi gerçekten çok istiyorum.

Fikir sahibi olan arkadaşlar varsa yönlendirilmeye ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar Sınıfı olmayıp bilgisayar öğretmeni olan okullar var. Bizde isteriz bilgisayar. Ama 2 senedir bu okuldayım hiç bir ses seda yok.Yeni okulda olsa sanmıyorum bilgisayar göndereceklerini.
Bizim okulda çok eski nasıl yıkıyorlar hocam?Ne şartlar gerekiyor yılkılması için ve kim yaptırıyor?

valla bizimki İstanbul un göbeğinde köy okulu gibi kalmıştı. 2001 den beri yıkıldı yıkılacak derken nihayet sıra geldi. Öncelik İstanbul sanırım deprem nedeniyle. Sonrası İlçe Mem İl Mem ve Bakanlığın ortak yürüttüğü bir çalışmanın sonucu verilen rapor ardından ihale süreci vs. vs. yani sizin yapabileceğiniz pek bişey yok. 2006 da başka bir okulda BT laboratuvarım okulla beraber baştan kurulmuştu ama o zaman zaten okullarda bilgisayar yoktu. Bundan sonraki süreci bilen birileri mutlaka vardır bu forumda.

Cemal TANER' Alıntı:
Bakanlık BT sınıfı kurmayacak artık. tabi şimdilik.
fatih ten dolayı kurmayacak ancak il özel idare gibi yerlerin projelendirdiği lablar kurulmaya devam edecek

tablet varken kurulmaz artık bence bilgisayar sınıfları tarih oldu en son gören nesil de bizler olduk

Evet artık BT sınıfı kurulmuyor hocam. Arkadaşım da sizinle aynı mağduriyeti paylaşıyor. Baba gibi okul yapıldı, BT sınıfı var, alt yapı tamam ama bilgisayar yok piyasada.. :verymad:

hocam kurmayacağız diyorlar.. müdürüm beni başka okula görevlendirme de olsa göndermemek için kendi imkanlarıyla lab kurma mücadelesine girdi. tabi bende onunla beraber :) bakalım iyi kötü 15+1 bir lab kuralım diyoruz.. aslında lab hazır alt yapı olarak ama bilgisayar yok... bakalım kısmetse kendi ellerimle kuracağım sınıfımı :D

2011 de 30+1 BT alt yapısını kuran da bu devlet, tableti dağıtacam diye BT labına bilgisayar göndermeyen de. Herşey aslında çok net. Devlet 85 senedir aynı mantıkla yönetiliyor. Ama il özel idaresinin kapısını aşındıracağım bahara doğru. Son atımlık bi barutum daha var. Saklıyorum. Cevaplar için teşekkürler.

benim bildiğim bt kurulumları ihaleleri durduruldu. öncelik fatih projesi diye artık tüm bütçe oraya kaydırılacak. hatay il milli eğitimde öyle en azından daha önce sözü verilen ihalesi yapıldı denilen proje sonra yapılmadı aradım ihaleler iptal artık bt kurulumu yok dediler

Geri