Yeni MEBBİS Yöneticiliği Yönetmeliği

Kodla Büyü
technolog' Alıntı:
Habib hocam anladigim kadariyla 10 yili askindir bu istesiniz. Internette videolarinizida gormustum.
Il mebbis yoneticisi isterse ilcelere is ve islemlerin yurumesi icin istedigi kisiyi ilce mebbis yoneticisi yapabilir mi yada teklif edebilir mi?
ilce mebbis yoneticileride bakanlik gorevlendirmesi ile mi calisiyor
Sizce yeni baslayan bir il mebbis yoneticisi tum is ve islemlere ne zaman vakif olur.
Sayın Hocam,

Görevlendirme

MADDE 7 - (1) MEBBİS Bakanlık Merkez Teşkilatı Birimleri/İl/İlçe Yöneticileri, Başkanlığın teklifi üzerine Bakan onayıyla görevlendirilirler.

Şu anki yönetmelik maddesi bu.

Ancak Bakanlıktan gelen yazıda İl MEBBİS Yöneticisinin teklif edeceği diye yazıyordu diye hatırlıyorum. Yazı şu anda yanımda yok ama sabah bakarım.

10 pilot ilde Bakanlık oluru ile İlçe MEBBİS Yönetici görevlendirmeleri geçen hafta yapıldı.

Yeni başlayan bir MEBBİS Yöneticisi işlere duruma ve şartlara göre 3 ay ile 2 yıl arasında hakim olabilir. Tek çalışıyorsa süre uzayabilir. Yanında daha önce MEBBİS Yöneticiliği yapmış birisi varsa süre kısalabilir. Ayrıca artık olaya hakim olmak çok da önemli değil. Sorunlar gruplarda sorulup anında cevap alınabiliyor.

Bu söylediklerimin tamamı İl MEBBİS Yöneticisi ile ilgili.

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
technolog' Alıntı:
Habib hocam anladigim kadariyla 10 yili askindir bu istesiniz. Internette videolarinizida gormustum.
Il mebbis yoneticisi isterse ilcelere is ve islemlerin yurumesi icin istedigi kisiyi ilce mebbis yoneticisi yapabilir mi yada teklif edebilir mi?
ilce mebbis yoneticileride bakanlik gorevlendirmesi ile mi calisiyor
Sizce yeni baslayan bir il mebbis yoneticisi tum is ve islemlere ne zaman vakif olur.
Sayın Hocam,

Görevlendirme

MADDE 7 - (1) MEBBİS Bakanlık Merkez Teşkilatı Birimleri/İl/İlçe Yöneticileri, Başkanlığın teklifi üzerine Bakan onayıyla görevlendirilirler.

Şu anki yönetmelik maddesi bu.

Ancak Bakanlıktan gelen yazıda İl MEBBİS Yöneticisinin teklif edeceği diye yazıyordu diye hatırlıyorum. Yazı şu anda yanımda yok ama sabah bakarım.

10 pilot ilde Bakanlık oluru ile İlçe MEBBİS Yönetici görevlendirmeleri geçen hafta yapıldı.

Yeni başlayan bir MEBBİS Yöneticisi işlere duruma ve şartlara göre 3 ay ile 2 yıl arasında hakim olabilir. Tek çalışıyorsa süre uzayabilir. Yanında daha önce MEBBİS Yöneticiliği yapmış birisi varsa süre kısalabilir. Ayrıca artık olaya hakim olmak çok da önemli değil. Sorunlar gruplarda sorulup anında cevap alınabiliyor.

Bu söylediklerimin tamamı İl MEBBİS Yöneticisi ile ilgili.

İyi çalışmalar.

Teşekkürler hocam bilgi verdiğiniz için.

Merhabalar

İlçelerde görevlendirilen Mebbis yöneticilerinin
1-görevlendirmeleri ne zaman başlamaktadır
2-gorevlendirme olurlarinda ne yazmaktadır
3-görev süresi ne kadar olacağı belirli midir

Görevlendirmeleri yapılan arkadaşlar veya bu konuda vilgi sahibi olanlar yardımcı olabilirler mi

Teşekkürler..

aydınDr' Alıntı:
Merhabalar

Görevlendirmeleri yapılan arkadaşlar veya bu konuda vilgi sahibi olanlar yardımcı olabilirler mi

Teşekkürler..
Biz 10 pilot ilden biri olmadığımız için bize gelmedi.

aydınDr' Alıntı:
Merhabalar

Teşekkürler..

İlçe Mebbis yöneticisi olarak görevlenirildim. Görevlendirme Bakanlık insan kaynakları genel müdürlüğü tarafından yapıldı. yolluksuz ve yevmiyesiz olarak yazıyor.
13/08/2015 tarihinden 31/12/2015 tarihine kadar görevlendirildiğim yazıyor. Yani 6 aylık bir görevlendirme.

Benim merak ettiğim konu: görevlendirmemin sonuna yaklaşıyorum. tekrar görev almak istemiyorum. Yeni görevlendirme için tekrar yazı gönderirler mi? yoksa Ben görevden ayrılma dilekçesi vermedikçe görevlendirme devam mı eder?

Yeni yönetmelik çıkacak Hocam. O çıkarsa görevlendirmeler Valiliklere bırakılacak.

Çıkmazsa büyük ihtimal görevlendirmeler bitmeden yeni yazı gelir.

İl mebbis yöneticinize ve ilçe mem müdürüne durumuzu anlatarak ocak ayında Valilik onayına sizin isminizi vermezler
Gönüllülük esası gözetilmek durumunda olacağını düşünüyorum

Kolaylıklar dilerim.

Ben de geçmişte MEBBİS yöneticisi olarak çalıştım. Şimdi idareciyim, idarecilikte 4 yılım bitecek martta tekrar sınava girmem lazım. MEBBİS te çalışırken sıkıntılı dönemler oldu ama idarecilikte de zorlandığım taraflar olmadı değil. Ya insanoğlu hayatında bir türlü memnun olmuyor ya da ben de problem var :) Şimdi olsa MEBBİS e dönerim sanırım. BT Rehber öğretmeni gibi bir avantajda var sanırım. Gerçi benim şansım yaver de gitmez BT rehber öğretmeni olmayı düşünürüm bu sefer de kesin BTR leri aynı anda 2-3 okula yollarlar. Sizce BTR mi yoksa MEBBİS mi?

casper' Alıntı:
Ben de geçmişte MEBBİS yöneticisi olarak çalıştım. Şimdi idareciyim, idarecilikte 4 yılım bitecek martta tekrar sınava girmem lazım. MEBBİS te çalışırken sıkıntılı dönemler oldu ama idarecilikte de zorlandığım taraflar olmadı değil. Ya insanoğlu hayatında bir türlü memnun olmuyor ya da ben de problem var :) Şimdi olsa MEBBİS e dönerim sanırım. BT Rehber öğretmeni gibi bir avantajda var sanırım. Gerçi benim şansım yaver de gitmez BT rehber öğretmeni olmayı düşünürüm bu sefer de kesin BTR leri aynı anda 2-3 okula yollarlar. Sizce BTR mi yoksa MEBBİS mi?
hocam sizce şube müdürlerinin kaprisleri çekilir mi? hele birde memurlar var işin içinde :|

ilçe Mebbis Yöneticisiyim. Kaymakamlık görevlendirmem bitmek üzere. Bakanlığa uzatma için başvurmamız gerekir mi? İlçe Müdürü bakanlğa bildirelim diyor.

ojibu' Alıntı:
ilçe Mebbis Yöneticisiyim. Kaymakamlık görevlendirmem bitmek üzere. Bakanlığa uzatma için başvurmamız gerekir mi? İlçe Müdürü bakanlğa bildirelim diyor.
uzatmak istiyorsanız yazısını çıkarttırın hocam.

Çünkü maliye yarın ücretinizi ödemeyebilir. Onlar yazılara bakarak ödeme yaparlar.
sıkıntı yaşar, can sıkarsınız. Emin olun gıcığın teki gidip söyler. görevi bitti diye.

Sayin hocam
Mebbis yoneticileri valilik oluru ile gorevlendirilmektrdir.

Geri