Yeni Maaşımız

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
kim-ne-kadar-maaş-alıyor (1).jpg

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/kamu-gorevlilerinin-net-ayligi-netlesti-735424.html

1/4 ü alacak sa ben 1/4 değilsem benim alacağım oradaki rakam olmayacaksa bu hesaplama ne işe kime yarayacak merak ettim de...

bence en düşük deyip 9/1 den hesaplamaları gerekirdi diyebilirlerdi en düşük öğretmen maaşı diye.

şart mı öğretmeni 1/4 2 çocuklu yazıp polisi 8/1 bekar yazmak? niye her yerde böyle?
Benim düşüncem maaşalarda fark çok fazla değilmiş gibi göstermek sanırım. Kendimce tek mantıklı açıklama bunu bulabildim ben. Altta notta eş yardımı ve 2 çocuk yardımı var diyor. Herkeste vardır sanırsam.

Gerçekmi bu hocam
Gerçek ama iki fazla var. 883 TL sendika ikramiyesi ve bilişim teknolojileri alanı için de 1000 tl. Eğer teknik öğretmenseniz bu madde geçerli. Yoksa bu maddeyi işaretlemeyin. Sendika aidatı olmadan temiz maaşı hesaplamak için Şubat ayını hesaplayın. Kısacası uzman öğretmen Şubat maaşı 15 bin civarında olur.

Öğretmenleri 1/4 ile görevine yeni başlayan 8/1 bir Polisin maaş kıyaslaması yapılmış. RESMEN HAKSIZLIK YAPILMIŞ...

9/1 yeni başlamış 1 yıllık bekar, çocuğu olmayan sendikası olmayan öğretmen ocak maaşı 12.085 civarında alacak. En vasıfsız bugün işe başlayan bir işcide 8500 alacak (vasıflı işcilerin aldığı ücretin fazla olduğuna inanıyorum)

alan eğitim kısmında bilişim teknolojileri yazmadığımda yaklaşık bin eksik oluyor.

Mahepte alanı sadece meslek lisesinde teknik öğretmenler seçmeli. Meslek lisesinde çalışan öğretmenler özel hizmet tazmınatı farklı aldığı için farklı çıkar.

zamanında "eşit işe eşit ücret" olayında bütün kesimler zammını aldı, neredeyse sadece öğretmenler yerinde saydı,
ve bu maaş makası o günden bu yana artarak açılıyor,
bunu sağlayacak tek şeyde seyyanen zamdır, gerisi hikayedir.

zamanında "eşit işe eşit ücret" olayında bütün kesimler zammını aldı, neredeyse sadece öğretmenler yerinde saydı,
ve bu maaş makası o günden bu yana artarak açılıyor,
bunu sağlayacak tek şeyde seyyanen zamdır, gerisi hikayedir.
o da hic gelecek gibi durmuyor hocam. belki nisan gibi secim davasi icin bisi verirse yoksa isimiz iş

Herkes maaşa kilitlenmiş durumda ama eğer kaçırmadıysam bu forumda "eğitim fakülteleri dışında formasyon derslerinin seçmeli olarak verilmesi" düzenlemesi konu olarak açılmadı. Nasıl hala açılmadı o da ilginç. Neyse sistematik olarak diğer memurlukların alt, bizim üst dereceden verilmemizle birleşince öğretmenliğin selâsı çoktan okundu diyebiliriz.

Bende ki durum bu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230104_214952_Chrome.jpg
    Screenshot_20230104_214952_Chrome.jpg
    96 KB · Görüntüleme: 138
Geri