Yeni kurulan faz3 tahta ile ilgili önerileriniz

Kodla Büyü

bil_tek&yaz

Aktif Üye
Merhaba,
Okulumuza Faz3 pardus işletim sistemine sahip etkileşimli tahtalar kuruldu. Henüz kullanmaya başlamadık. İlk defa pardus kullanacağım. Tahtaları kullanmaya başlamadan önce neler yapmalıyım.
Wine kurulumu yapacağım.
E-KILIT kurmalı mıyım yoksa içinde bulunan öğretmen ve öğrenci hesapları arasında geçiş yapmak yeterli mi?
Microsoft Office programlarını kurabiliyor muyuz?
Daha etkin kullanmak için başka hangi program uygulamalarını yüklemeliyim? Önerebileceğiniz dikkat edilmesi gereken durumlar var mı?
Yadımlarınız için çok teşekkür ederim.

e kilit kursanda pek işe yaramıyor. stabil çalışan bir program değil. bayram hocayla iletişime geçmeme rağmen çözüm bulamadık. işe yarar program olmasını çok isterdim

-wine kurulumuna gerek yok hocam. içindeki programlar öğretmenler için yeterli oluyor. ayrıca wps office kurabilirsin (ücretsiz) . daha kullanışlı ve sunu içerisindeki ses dosyalarında sıkıntı çıkarmıyor
-pardus etap içerisinde usb anahtar programı var. etap ekibi tarafından hazırlanmış eba ile uyumlu çalışan bir program. bunu mutlaka kullanın.
-microsoft office biliyorsunuz lisans gerektiriyor yasal olmayan bir iş yapmayın gerek de yok zaten. içindeki ücretsiz office yazılımları öğretmenlere fazlasıyla yetiyor.
-öğretmenin ihtiyacını karşılayacak her program mevcut.
-z kitap firmalarının çoğu pardus versiyonunu zaten çıkarıyor onlarda da sıkıntı olmuyor.
not:2 yıldır çok büyük sorunlar yaşamadan kullanıyoruz.
kesinlikle windows yüklemeyin hem yasal değil hem de projeye aykırı

çoğu windows yükledi idare bişey demezse yükleyin gitsin parduste tahtalar hep donuyor 4 kere sağ tık yapıyorum ancak 1 kere sağ tıklıyabiliyorum ön tanımlı pdf chrome yapayım dedim ön tanımlı uzantılarda video muzik e posta var sadece kolay gelsin şimdiden, böyle donanımlı bir tahta ancak bu kadar yavaşlatılabilrdi

kabloları kapağa sıkışmayacak şekilde güvenceye alın yoksa zamanla hepsi kopar. USB çoklayıcı aldırın idareye ve onları tahtaya sabitleyin. yoksa zamanla portlar bozulacak.Kilit yazılımı da olmalı

çoğu windows yükledi idare bişey demezse yükleyin gitsin parduste tahtalar hep donuyor 4 kere sağ tık yapıyorum ancak 1 kere sağ tıklıyabiliyorum ön tanımlı pdf chrome yapayım dedim ön tanımlı uzantılarda video muzik e posta var sadece kolay gelsin şimdiden, böyle donanımlı bir tahta ancak bu kadar yavaşlatılabilrdi
yükleyin gitsin hocam bu yazıyı yazan hocamız tüm sorumluluğu alıyor. buradaki sözleri de resmi belge (?) olarak gösterirsiniz.

Geri