Yeni kasa 140bg benzinli astra kullanan var mı?

Kodla Büyü

maybee_07

Site Gezgini
Yeni kasa benzinli 140 beygir astra sunrooflu enjoy paket, almayı düşünüyorum. Kullanan var mı? memnun musunuz? benzin fiyatı öğretmeni yorar mı ? Ne dersiniz arkadaşlar?
Bayi fiyatı 47.000 tl

maybee_07' Alıntı:
Yeni kasa benzinli 140 beygir astra sunrooflu enjoy paket, almayı düşünüyorum. Kullanan var mı? memnun musunuz? benzin fiyatı öğretmeni yorar mı ? Ne dersiniz arkadaşlar?
Bayi fiyatı 47.000 tl

Sevgili hocam birşey sormak istiyorum. 140hp enjoy standart paket 46.200TL, sunroof 2.000TL(2011 fiyatları)
Size verdikleri fiyat acaba bir kampanya dahilinde mi yoksa sorduğunuz bayi sizin için kârdan indirim mi yapacak? Site fiyatlarına göre toplayınca 48.000'i geçiyor çünkü :/
Verdiğiniz fiyat acaba bir kampanya mı başladı sorusunu aklıma getirdi.
Bilgi verirseniz ben de sevinirim.

Düşünceler ile ilgili olarak yanıltma olmasını istemem ama...
Ben full paket Cosmo 1.6 180hp bakıyorum kısmetse. Şehrimde showroom'a gittiğimde Bugüne kadar kimseye 1.6 satmadım, 1.4 140hp performansı bile çok iyi, diğerlerini kimse istemiyor demişti yetkililer. (Sanırım biraz da yakıt tüketimi açısından.) Test sürüşü için de henüz arayan falan olmadığından öyle dışarıdan süzüyorum. Ama pedala basınca koltuğa yapışmayı seven birisi olarak sürekli performans konusunda olumsuz görüşler gelince insan biraz düşünüyor. Ek olarak bu görüşleri insanlar Insignia için de yapıyor! Farklı incelemelere bakıyorum, alıntıladım bir tanesini:

"...
180 HP gücündeki aracın özellikle 2. ve 3. vitesleri mest ediyor. 6 ileri manuel şanzımanı bulunan yeni Astra’nın vites geçişleri çok seri ve devrini aldıktan sonra sürekli vites yükseltmenizi isteyen bir alt yapı bulunuyor. Araçta az önce belirttiğim gibi 2. ve 3. vitesler çok keyifli. 1. viteste zaten fazla basamıyorsunuz çünkü patinaja kalma ihtimaliniz yüksek ihtimal. 4, 5 ve 6. viteslerde ise durum biraz farklı. Evet bu araç 180 HP ancak 4. vites ve sonrasında ilk üç viteste gösterdiği hırçın tavrından eser yok. Tam koltuğa yapışmaya alışmışken yavaş yavaş uysallaşan bir araçtan bahsediyorum! Bunun nedenini düşük tork değeriyle birlikte 1403 kg’lık ağırlık olarak açıklayabilirim. Yakıt tüketimi konusunda sakin kullanımda cimri olan Astra, gaz pedalına biraz daha fazla dokunmanız durumunda yakıt ibresinin hızlı düşmesine sebep olabilir."

Showroom yetkilisi, sağdan soldan gelen görüşler ve bu incelemeyi birleştirince hevesim hergün kaçıyor desem yeridir...
Ben mutlaka test sürüşü yapın derim sevgili hocam -ki ben de test sürüşünü beklemekteyim.

valla elinde kalan 2011 modelleri ellerinden çıkarıcaklar sonuçta. fiyat dediğiniz gibi 1.4 140 beygir 48 000lira. bayi indirimiyle birlikte sunrooflu enjoy paket 140 beygir 47 0000, aynı paketin sunroofsuz olanı ise 45000 dedi. Verdiği fiyatlar iyi gibi geldi.
dizel sport paket 1.3 95 bg 2012 modele ise 53.500 dedi. karar veremedim. dizel biraz zorluyor açıkcası. Çekincem arabanın benzinli olması. Yakıt tüketimi beni yorar mı? Birde bu araçtan iyi performans alırmıyım?

1.3 dizel 95 beygir 190 tork
1.4 benzin 140beygir 200 tork Pek de anlamıyorum açıkcası...

o kadar parayı gözden çıkardıysanız arkadaşların da dediği gibi yeni focusa göz atmakta da fayda var. ben şahsen forddan yana kullanırdım tercihimi.

hocam astra j kullanıcısıyım..benzinde kullanırım dersem..ilk 5000 km ortalam 100/9 lt göze almalısın...yaklaşık 2 yıl garinti kapsamı var...yok garanti tanımam dersen brc tüp şuaralar destek vermeye başlamış...ben mersinden aldım..dedeğin gibi 2011 araçları pazarlıkla uygun fiyata veriyorlar..biraz daha pazarlık yap derim

hocam bende bi ara çok araştırdım. 1,4 140 turbo enjoy plus alacağına 1,6 115 beygir sport modelini al derim. ilk etapta km de 400-450 yakar.
Opelin kendi sitesindeki fiyatlar ile bayi fiyatları arasında 2 milyar bi oynama var hatta bayi fiyatları bile farklılık gösteriyor

Geri