Yeni hizmet puanları MEBBİS'e eklenmiş

Kodla Büyü
kadoi06' Alıntı:
sistem puan hesaplamada hata veriyor, 0 puan gösteriyor. ayrıca başvuru modülünde 1 puan düşmüş

yeni yönetmelikle birlikte aldığınız yıllık puan düşütü herhalde

Arkadaşlar sistemde bir hata mı var? Özlük bölümünde 110 puanım var, ancak atama bölümünde bir kere il içi / il dışı atama modülüne basıyorum 0 gösteriyor, tekrar basınca 113 gösteriyor. Bu ne biçimbir iştir ya...

kemalkarademir' Alıntı:
kısa dönem askerlik görevimde aldığım 5 puanımı silmişler.. sadece bende mi bu sorun

AFEDERSİNİZDE BENDE kıbrısta eşek gibi 6 ay askerlik yapıp aldığım 5 puan yok.. millet okulunda asker öğretmen oldu hem maaş aldı hem hizmet puanı fazlaydı hemde askerlik onun için oyun gibiydi..

bu adaletsizilik yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrr...

aptal zırvası aflarını alıp başlarına çalsınlar...

meslek liseliyim diye kestikleri puanlarıda alıp dosyalarına koysunlar..

bu devletin hukuk kurallarına inanıpta iş yapılırmı hiç....

ulan meb...

affı getirdin 3-5 puanlı yeni yetme bebeleri memleketin nadide okullarında bıraktın...

ulan meb...

gece yağmurun altında çapraz nöbet tuta tuta aldım ben o 5 puanı şeref...

allah kahretsin yapacakları işin içine ediyorlar resmen...

belkide yaptılar birinin puanını 300 istedi tayin.. olmazmı olur kardeşim bu ülkede herşey olur..

meb tüm ülkedeki atama puanlarını açıklamalı..

rezillikten başka bişey değil..

isyan etmemek elde değil gerçekten...

2006'da çıkan yönetmelikten sonra yapılan değişikliklerle puanları değişen bazı ilçelerde (kayseri ve konya'nın) hizmet puanlarında sorun varmış:

http://forum.memurlar.net/konu/926454/?page=11

bu durumda aynı sorun aşağıdaki illerin bazı ilçelerinde de olabilir, çünkü onların puanları da sonradan değişmişti:

HATAY:
http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/ ... 509-10.htm

KAYSERİ ve KONYA:
http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/ ... 0327-3.htm

2009'da yerel seçimleri ile kurulan yeni ilçeler:
http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/ ... 0225-3.htm

ISPARTA:
http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/ ... 0530-6.htm

buralarda hala görev yapan veya daha önce 2006-2010 arasında görev yapmış öğretmenlerin puanlarını kontrol etmesinde fayda var

karşılaştırma yapmak 4/3/2006 yönetmeliğindeki punalar:
http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/ ... 04-7-1.xls

tayinci' Alıntı:
kemalkarademir' Alıntı:
kısa dönem askerlik görevimde aldığım 5 puanımı silmişler.. sadece bende mi bu sorun

AFEDERSİNİZDE BENDE kıbrısta eşek gibi 6 ay askerlik yapıp aldığım 5 puan yok.. millet okulunda asker öğretmen oldu hem maaş aldı hem hizmet puanı fazlaydı hemde askerlik onun için oyun gibiydi..

bu adaletsizilik yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrr...

aptal zırvası aflarını alıp başlarına çalsınlar...

meslek liseliyim diye kestikleri puanlarıda alıp dosyalarına koysunlar..

bu devletin hukuk kurallarına inanıpta iş yapılırmı hiç....

ulan meb...

affı getirdin 3-5 puanlı yeni yetme bebeleri memleketin nadide okullarında bıraktın...

ulan meb...

gece yağmurun altında çapraz nöbet tuta tuta aldım ben o 5 puanı şeref...

allah kahretsin yapacakları işin içine ediyorlar resmen...

belkide yaptılar birinin puanını 300 istedi tayin.. olmazmı olur kardeşim bu ülkede herşey olur..

meb tüm ülkedeki atama puanlarını açıklamalı..

rezillikten başka bişey değil..

isyan etmemek elde değil gerçekten...
hocam ilçe milli eğitimle görüştünüz mü?

06/05/2010 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre;

14-Askerlik görevini yurtdışında yapmış olanların askerlikte geçirdikleri süreler ile yurtdışında görevlendirme suretiyle geçirilen süreler, birinci hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanından değerlendirilir.

YENİ YÖNETMELİĞE GÖRE 5 PUANIMIZIN SİLİNMEMESİ GEREK

6 puanda benden kesilmiş. Askerliği kıbrısta yaptığım için hizmet punımı silmişler. Silinecek başka bişey varsa biran önce silsinler de işimize bakalım.

eşimin puanı 84 den 65 dusmus benım kıde 112 den 108 dustu ne iş dir anlayamadık bır bılgısı olan yok sanırım

il milli eğitim ile görüştüm tc kimlik numaralarımız aldı ve bakanlığığa bıldırıldıgını soyledı.beklıyoruz

Benim puanım 82 görünüyordu bu gün baktım 67 olmuş. Üniversiteden önce 1.5 yıl olarak Kıbrısta yapmıştım. 4 yıldır 12 puan aldığım görünüyordu. Tam atama hakkı kazandım yok olmaz geri alacaz diyorlar. O zaman niye 4 yıldır heveslendirdin be MEB.

arkadaşlar benim puanım hem özlük modülünde hem de atama modülünde eşit gözüküyor. sizde böyle bir durum var mı?

kursad' Alıntı:
arkadaşlar benim puanım hem özlük modülünde hem de atama modülünde eşit gözüküyor. sizde böyle bir durum var mı?

benim de öyle

zaten öyle olması lazım (bu gün itibarıyla hizmet puanı her ayın 1-4 arasında artanlar hariç)

yazdıklarınıza dair soruyorum
nasıl yani askerliği kıbrısta yapanlarda mı tek sorun var
kıbrısta askerlik yapanlar hizmet puanı alamıyor mu arkadaşlar???

isikayhan' Alıntı:
kursad' Alıntı:

benim de öyle

zaten öyle olması lazım (bu gün itibarıyla hizmet puanı her ayın 1-4 arasında artanlar hariç)
bu ne demek anlamadım. eşimin atama modülünde 123, özlük modülünde 118
atama puanları 15 eylüle göre mi 4 hazirana göre mi hesaplanıyor acaba. aydınlatırsanız sevinirim

kursad' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
kursad' Alıntı:

benim de öyle

atama puanları 15 eylüle göre mi 4 hazirana göre mi hesaplanıyor acaba. aydınlatırsanız sevinirim

bir ayda 5 puan alınamaz, eşinizin puanlarında bir sorun olabilir

puan başvuruların son günü yani 4 hazirana göre hesaplancak

yönetmelik:

İsteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerde duyuru, başvuru ve tercihler

MADDE 25 –

(3) İlgili yılın 15 Eylül tarihi itibarıyla bulunduğu eğitim kurumunda ya da ilde çalışılması gereken süreyi dolduracak olan öğretmenler yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.
(4) Öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınır.

kılavuz:

2. İLKELER
İsteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinde;
a) Eğitim kurumlarının atama yapılacak alanlarda, norm kadro açığının bulunması,
b) Öğretmenlerin tercihleri ve hizmet puanı üstünlüğüne göre işlem yapılması,
c) Hizmet puanının hesaplanmasında başvuruların son günü,
ç) Hizmet süresinin hesaplanmasında 15 Eylül tarihi
esas alınır.

isikayhan' Alıntı:
kursad' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
kursad' Alıntı:

benim de öyle

yönetmelik:

İsteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerde duyuru, başvuru ve tercihler

MADDE 25 –

(3) İlgili yılın 15 Eylül tarihi itibarıyla bulunduğu eğitim kurumunda ya da ilde çalışılması gereken süreyi dolduracak olan öğretmenler yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.
(4) Öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınır.

kılavuz:

2. İLKELER
a) Eğitim kurumlarının atama yapılacak alanlarda, norm kadro açığının bulunması,
esas alınır.
eşim yibo öğretmeni

kursad' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
kursad' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
kursad' Alıntı:

benim de öyle

yönetmelik:

MADDE 25 –

kılavuz:

2. İLKELER
esas alınır.
eşim yibo öğretmeni

olsun yine bir ayda 5 puan alamaz
normalde yıllık 30 puan alsa, 10 puan yibodan; toplamda 40 eder
40:12=3,33
yani en fazla aylık 3 puan alabilir

2007'de

-hizmet puanı hesabı için 30 Haziran

-hizmet süresi hesabı için 31 Temmuz

tarihi baz alınıyordu.

Dava açıldı "hizmet puan ve süresi iki farklı tarih baz alınamaz, aynı tarih olmalı" kararı çıktı.

Dolayısıyla 2008'de hizmet puanı hesabı ve hizmet süresi hesabı için aynı tarih yani 31 Temmuz baz alınmaya başlandı.

bakınız:
Öğretmenlerin il içi atamasında '30 haziran' uygulamasına son
http://www.memurlar.net/haber/97900

Şimdi de hizmet puanı ve hizmet süresi için farklı tarhler baz alınıyor. Bununla ilgili bir dava açılırsa benzer bir karar belki verilebilir. Gerçi artık bu tarihler yönetmelikte de yazıyor. Eskiden yönetmelikte yazmıyordu, kılavuzda ne yazarsa o oluyordu.

başvuru sonrasında hizmet puanı değişenlerle ilgili:

http://atama.meb.gov.tr/forum/forum_posts.asp?TID=329

SORU:

Okulumuz öğretmenlerinin ildışı isteğe bağlı yerdeğiştirme işlemlerinde hizmet puanı farklılığı yaşanmaktadır. Şöyle ki; Öğretmenlerimizin ildışı yer değiştirmeye başvurduğu evrakla başvuru sayfasındaki puanı arasında fark vardır. Hizmet puanlarında yapılan güncellemeden sonra mebbis teki puanı ve başvuru sayfasındaki puanı aynı iken, elindeki evraktaki hizmet puanı farklıdır. Bu durumda öğretmenlerimizin başvurularını iptal edip, yeniden başvurmalarına gerek var mıdır? İyi çalışmalar

CEVAP:

SAYIN YETKİLİ

KONU HAKKINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE BİLGİ VERİLMİŞTİR.VERİLEN BİLGİ DOĞRULTUSUNDA İŞLEM YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

İYİ ÇALIŞMALAR

http://yozgat.meb.gov.tr/dosyalar/atama ... %C4%B1.doc

HİZMET PUANI VE HİZMET SÜRELERİ İLE İLGİLİ BAKANLIĞIMIZIN BİLGİLENDİRME MAİL YAZISI

Bilişim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı YBS Şubesinin hizmet puanlarının güncellemelerin tamamlandığı bildirilmiş olup, kadrosu ilinizde olup, il içi/il dışı yer değiştirme isteğinde bulunan ve bu başvuruları onaylanan öğretmenlere duyuru yapılarak, başvuru çıktısındaki hizmet puanı ile güncellemeden sonraki hizmet puanları farklı olanların, güncellemeden sonraki hizmet puanlarının çıktılarına yazılarak İlinizce onaylanması veya reddedilerek yeniden başvurularının alınması gerekmektedir.

tercih sonuçlarında şu anki puanımız mı baz alınacak yoksa 15 eylüldeki puanımız mı? biraz saçma geldi ama bir arkadaş böyle birşey söylemişti :)

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
tercih sonuçlarında şu anki puanımız mı baz alınacak yoksa 15 eylüldeki puanımız mı? biraz saçma geldi ama bir arkadaş böyle birşey söylemişti :)

başvurunun son günü yani 11 hazirana göre olan puanınız baz alınıyor

Geri