Yeni gelen yazıda e-okul velilerin seçmeli ders girişi

Kodla Büyü

boteci85

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar.Müdür bey biraz önce bir yazıyla geldi.Artık veliler seçmeli dersleri E-Okul üzerinden seçebilecekmiş.Nasıl olduğunu bilen varmı? Bana nasıl olduğunu anlatmamı istedide ? Şimdiden teşekkür ederim

Öğrenci e-okul girişinden baktığımda her hangi bir seçim işlemi bulunmamaktadır..

Öğrencilere seçmeli ders formunu doldurtarak okul kendi e-okul şifresiyle seçmeli derslerini girecek. Yani veliler öğrenci şifresiyle giremiyor.

Ekli dosyalar

• seçmeliders seçimi.rar
    119.2 KB · Görüntüleme: 457
biltek2007' Alıntı:
Öğrencilere seçmeli ders formunu doldurtarak okul kendi e-okul şifresiyle seçmeli derslerini girecek. Yani veliler öğrenci şifresiyle giremiyor.

madde 3te veliler girecek yazıyor

Veli bilgilendirme sisteminden giriş yaptığımızda açılıyor seçmeli ders işlemleri.bu öğrenciler nereden toplanacak da bu girişler yapılacak.

velilere giriş yaptıran var mı? Biz girelim dedik cilt no filan soruyor bu nasıl girilecek

Arkadaşlar gönderilen yazıya baktım ortaokulllar seçmeli dersler listesinde bilişim teknolojileri yok. hani 7 ve 8 lerde seçmeli olacaktı. 5-6 ya zorunlu verip seçmeliyi çıkartmışlarmı?

mutluaya' Alıntı:
Arkadaşlar gönderilen yazıya baktım ortaokulllar seçmeli dersler listesinde bilişim teknolojileri yok. hani 7 ve 8 lerde seçmeli olacaktı. 5-6 ya zorunlu verip seçmeliyi çıkartmışlarmı?

Hocam şu anki 7-8 ler yeni çizelgeye göre 2 saat seçmeli seçemiyor. Yeni çizelge seneye sadece 5-6larda uygulanacak.
7-8ler eski çizelgeye göre 1 saat zorunlu seçmeli alabilecek. O da öğretmenler kurulunda ya bilişim seçilir ya da başka seçmeli.

Yani bu sene seçmeli formlarını sadece 5-6 lar dolduracak.

2013-2014
5.sınıf zorunlu 2 saat
6.sınıf zorunlu 2 saat
7.sınıf seçmeli 1 saat (eski sistem)
8.sınıflar seçmeli 1 saat (eski sistem)

2014-2015
5.sınıf zorunlu 2 saat
6.sınıf zorunlu 2 saat
7.sınıf seçmeli 2 saat
8.sınıflar seçmeli 1 saat (eski sistem)

2015-2016
5.sınıf zorunlu 2 saat
6.sınıf zorunlu 2 saat
7.sınıf seçmeli 2 saat
8.sınıflar seçmeli 2 saat

Aşamalı geçiş...

bişey sorayım madem, ben mesela ders öğretmeni olarak seçmeli dersin seçilmsini istemiyorum.ders sayım az olsun istiyorum.ne yapabilirim? Öğretmenin ne gibi bi yaptırımı var seçme konusunda?? kurul toplantısında istemiyorum müdür bey dersem olmaz öyle şey diyebilir mi?

okul girmiyor veliler kendisi girip sıralı şekilde 10 ders seçiyorlar okul göremiyor bunu burda karışıuk olan neden 10 ders seçimi yapıyorlar

Geri