Yeni FTR nöbet mevzuu

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yaa arkadaşlar anlamıyorum.madde 10 nöbet görevi verin demiyor aksine vermeyin diyor FTR görevini yürüttüğü sürece. Eğitim Öğretim bittiğinde belletmenligi ağzına alan yok madde 10 açık bir dille bunu söylüyor 2 saat ek ders yüzünden lastik gibi çekmişler ne kadar meraklısı varmis inanın Necdet SARİ bazen BOTE konusunda haksız da değilmiş diyorum icimden ...

Senin gibiler yüzünden elde edilecek haklarimizi elde edemiyorz boş insannnn

Doğru söylüyorsun @kgunduz. iki saat ekders nasıl alırız çabasında bazı arkadaşlar.

Hocam bende pansiyon nöbeti belletmenlik olayı için yazılmış diyorum Necdet sarı 10. Maddeyi normal okul nöbeti diye yorumlamış e öğrenimde bizim paragöz aslında 2 saat ek ders için Necdet sari ya hem bote düşmanı derler hemde onun bu ters yorumunu düstur edenip 18 TL için var güçleriyle savaşırlar ondan sonra Necdet sarı kötü derler size mustehak o yorumu yazan beli ...

BTR ve öncesindeki Formatorluk genelgelerinde görevlendirilen öğretmenler Belletmenlik onayı verilmesinde sıkıntılar çıkıyordu bizzat yaşadım. Zor bela onay almıştık hatta duyanlar nasıl onay aldınız diyordu. Şimdi bu yaziyi okuyunca doğrusunu anlayabiliyorum. Eğitim öğretim saati dışında belletmenlik alabilir diyor madde açık hocam

Çıktı da üstüne deginmeyince eski usule gore devam ediyorlardi

Hocam bu konu yerine gore yapılıyor yerine gore yapılmıyordu. Bazıları eski formatorlukteki yazıyı gösteriyorlardı yapamiyorsun çünkü bu konu hakkında daha sonra çıkan bir yazı veya gorus yok. BTR yazıları var ama içerik olarak bu konu yok. İlk kez bunda var. Hanı derler ya beni bir sen anladın sende yanlış anladın onun gibi :)

kgunduz' Alıntı:
Yaa arkadaşlar anlamıyorum.madde 10 nöbet görevi verin demiyor aksine vermeyin diyor FTR görevini yürüttüğü sürece. Eğitim Öğretim bittiğinde belletmenligi ağzına alan yok madde 10 açık bir dille bunu söylüyor 2 saat ek ders yüzünden lastik gibi çekmişler ne kadar meraklısı varmis inanın Necdet SARİ bazen BOTE konusunda haksız da değilmiş diyorum icimden ...
Sizin üslubunuz, tavrınız ne çirkin yazıklar olsun. Bt Rehberliği yapılan günlerde nöbet tutalım diyen yok. Bt rehberliğinin yapılmadığı günlerde nöbet tutup hakkını alacak diye hiç bir BTR'ye meraklı paragöz gibi imalarda bulunamazsınız. Biz sizin gibi kolay para kazanmıyoruz maalesef. Siz zenginlik içinde yüzebilirsiniz ama ay sonunu zor getiren, ailesine bakan çok öğretmen vardır hatırlatırım.

8 saat dersi olan birini ele alalım. Ders programında tüm dersleri 1 güne toplarsanız o gün o kişi bter görevi yapamayacağı için nöbet tutar. Bir güne toplamakta kolay iş değil hiçbir müdür siz 2 saat nöbet ek dersi alın diye bunu yapmaz bence. Bu durumda o 8 saat haftaya yayılır ikişer dörder saat. Yani ne şekilde yayılırsa yayılsın her gün btr görevinizin olduğu saatler olacaktır. Bu durumda da nöbet tutamayacaksınız arkadaşlar açık net.

Rehberlik görevinin günlere ayrılması yeni çıktı sanırım, görevlendirilince her gün btr oluyoruz. (Farklı okulda görevlendirilme hariç tabi)
O zaman sınıf rehberliği de verilsin o btr olmadığınız gün, bence önümüzü açmak yerine kapatıyor bazı arkadaşlar.
Eğitim öğretim bitince ne istiyorsak yapabiliriz ama bu şekilde nöbet tutulmaz diye anlıyorum ben.

Geri