Yeni dersler mi geliyor? Dersimiz kaldırılır mı?

Kodla Büyü
Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tekin, şunları kaydetti:

"Mevcut Öğretmenlik Meslek Kanunun, öğretmen arkadaşlarımızın problemleri, itibarı ve çalışma koşulları açısından yeterli olduğuna inanmıyorum. Eksik, yani iyi bir düzenleme ama eksik. Dolayısıyla Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararını da göz önünde bulundurarak daha kapsayıcı ve sorunları çözücü bir metnin hazırlanacağını da ümit ediyorum. Biz kendi adımıza böyle bir hazırlığın içerisindeyiz."

AA

Milli Eğitim Bakanlığı, 2024-2025 eğitim öğretim döneminden itibaren geçerli olacak yeni müfredatı ay sonuna kadar açıklayacak. Yeni müfredatta, 'Bütünleşik Eğitim Modeli' esas alınacak. Buna göre, öğrencilerin akademik başarıları, sosyal becerileriyle desteklenecek. Bireyselleştirilmiş öğretim modeli de uygulanacak.

Bizim için iyi bir gelişme olmayacağını düşünüyorum, artık sene seneyi aratır oldu bilişimde :(

Bu bakanın müsteşarken yapıp ettiklerinden hiç haz etmedim ve kimse de etmedi. Öğrenciye öğretmene not verdirmek çok alçaltıcı bir durumdu. Çok fazla rencide etmişti bizi.

Ama şimdi bakan olarak bir şeyler yapmaya çalışıyor sanki, bana öyle geliyor. Öğretmen odası buluşmaları ile bizzat bizleri dinleyerek sorunlarımızla ilgilenmesi görünen yüzüyle iyi gibi geldi bana. Bilmediğimiz bir karanlık yüzü var mı bilmem. Ama her zaman da olumsuz düşünce içerisinde olmaya gerek yok bence. Yapılan iyi şeyleri de takdir etmek lazım.

Müfredat ile ilgili de açıkçası çok bir beklenti içinde değilim. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum çünkü. Ama yine de iyi diyelim iyi olsun. Umut her zaman vardır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bakalım bakalım bi gelemedi yeni müfredat. Sanırsın bağdattan geliyor. Önce kasım dendi sonra aralığın ilk haftası oldu. Sonra aralık ortası en son aralık sonu oldu. Bana sorarsanız ocaktan önce gelmeyecek. Geldi gelecek geliyor derken beklentiyi baya yukarlara çıkardılar. Çok köklü değişiklikler var burdan bu anlaşılabiliyor. Umarım başta branşımız olmak üzere tüm sistem adına olumlu olur

Geri